Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 gru 2009 - 01:50:19
Witam!
Mam 24 lata, od ponad 2 lat borykam sie z problemami natury jelitowej. Charakteryzuja sie ona dosc specyficznymi i zawsze powtarzajacymi sie w tej samej sekwencji objawami, mianowicie:
1. Ogolne oslabienie organizmu, sennosc (nie mam sily na treningi bo nadmieniam ze trenuje plywanie)
2. Własciwie jednoczesnie z osłabieniem pojawiaja sie wzdecia, ktore z czasem nasilaja sie i ich zapach tez sie pogarsza az osiaga zapach wrecz nie do wytrzymania
3. Dochodzi do rozwolnienia stolca. Pojawia sie w nim dosc duza ilosc sluzu. Ni emoge powiedziec by bylo to biegunki, ale mam kilkakrotnie w ciagu dnia taki rozluuzniony stolec.
Symptomy te nasilily sie przed wakacjami, wiec postanowilem sie poddac badaniu kolonoskopii jak i gastroskopii. tak jedno i jak i 2 badanie nie wykazalo zadnych nieprawidlowosci. lekarz zalecil mi wiec przyjmowanie 2x dziennie debridatu. Wyeliminowalem ze swojej diety mleko, i ograniczylem cukry, tylko do potrzebnych w ramach treningu. Przez kilka miesiecy mialem spokoj, Teraz jednak problemu znowu wrocily, chociaz nie bylo wlasciwie ku temu zadnych powodow.
Dodam jeszcze ze rok temu przebylem mononukleoze, zaordynowano mi wtedy 3 antybiotyki jeden po drugim w zwiazku z tym ze nie byla ona przez dlugi czas u mnie stwierdzona. Po kilku miesiacach po przebyciu mononukleozy stwierszono bardzo niski poziom ferrytyny, wiec od ponad 8 miesiecy przyjmuje tardyferron. Badalem ferrytyne 2-3 misiace temu i poziom sie znaczaco podniosl. Pr4osilbym o jakas porade z czym to moze byc zwiazane..
pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 gru 2009 - 17:10:09
od jak dawna w ogóle zdarzają Ci się te problemy i jak często?
czy przed rozwolnieniami odczuwasz wzmożoną perystaltykę jelit (przelewania) albo bóle brzucha?
czy po oddaniu stolca te dolegliwości ustępują lub przynajmniej słabną?
czy miałeś wykonywane badanie kału?

jeśli w kolonoskopii i gastroskopii nie wykazano żadnych nieprawidłowości to bardzo prawdopodobne że to jakaś nadczynność jelit

nie zauważyłeś aby związana była z jakimiś stanami emocjonalnymi? stres lub lęk? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.