Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 cze 2008 - 19:45:09
Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc.
Od blisko pięciu lat mam problem z trądzikiem. Leczyłem go już niemal na wszystkie sposoby (poza Roaccutanem). Pod koniec roku zastosowałem leczenie peelingami w Juwenie w Gliwicach - najpierw dwoma peelingami migdałowymi, pozniej dwoma TCA o stężeniu najpierw 15%, a następnie 20%.
Niestety po drugim peelingu TCA skóra nie potrafi do tej pory wrócić do normalnego stanu. Ciągle wysycha i łuszczy się. Podczas każdego wysiłku fizycznego i wydzielania potu na twarzy dość intensywnie widać złuszczający się naskórek. Lekarze, w tym doktor Filipowska (Zabrze) i lekarze z gabinetów Juweny bezradnie rozkładają ręce. Równolegle pojawił się bardzo poważny problem z pieczeniem i zaczerwienieniem oczu, którego nie potrafię zlikwidować pomimo leczenia u najlepszych specjalistów (dr Krystyna Jochan z Zabrza).
Tak więc od początku roku 2008 borykam się z trudnymi do zniesienia następstwami reakcji mojej skóry na peeling TCA - dlaczego tak się stało - nie wiem.
Wiem natomiast, że sytuacja, w której się znalazłem - ciągłe pieczenie, zaczerwienienie oczu i skóry oraz wyraźne pogorszenie wzroku wywołane podrażnieniem oczu - są nie do zniesienia.
Bardzo proszę o jakąś porade - propozycję, jak mógłbym rozwiązać ten problem, gdyż uniemożliwia mi on normalne życie.
Dodam, że jestem alergikiem, ale obecny mój stan nie jest przyczyną alergii - ten wariant został już przez lekarzy wyeliminowany - to jakaś poważniejsza dolegliwość.
Bardzo proszę Was o pomoc! Będę wdzięczny za każdą udzieloną mi poradę. Odpowiedz Cytuj
10 cze 2008 - 21:55:37
Prawdopodobnie podrażniłaś sobie oczy tym peelingiem i teraz reagują na wszystko co chemiczne, nawet szampon do włosów je drażni,tzn zapach. radze nabyć szampon dla dzieci babydream-rossmann, absolutnie nie perfumować się i nie malować oczu. Wykluczone wizyty na basenie-chlor. Nabyć krople cusicrom 4%- na receptę. Wierzę ze to powinno ci pomóc jesli zastosujesz sie do moich wskazówek. pozdrawiam.
Maja Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 lut 2011 - 19:24:39
jeśli to pieczenie i zaczerwienienie oczu nie jest spowodowane alergią to może faktycznie ma to związek z zabiegami na twarz, chociaż trudno mi powiedzieć, wszystko zależy od tego jak długo jest problem, bo może samo niedługo minie
co do trądziku, jeśli jest na prawdę poważny to Roaccutane, ewentualnie podobny lek (Acnenormin, Izotek) są jak najbardziej wskazane, oczywiście pod ścisłą kontrolą lekarza i po wcześniejszej ocenie czy faktycznie trądzik jest na tyle nasilony że warto ten lek stosować Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.