Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
16 lis 2009 - 14:42:51
Mam 20 lat i miałam ostatnio robione badanie na helicobacter po przez pobieranie krwi.Test wyszedł dodatnio miałam 2 plusy lekarz przepisał mi Metronidazol 2x2 Amotaks Dis 2x1 Flucofast 1x1 Helicid 20 na czczo i przed spaniem Ranigast ponieważ miałam nudności i kwaśno w buzi (czyli refluks żołądka)...skończyłam brać antybiotyki 2 dni temu i od kilku dni kłuje mnie pod prawym żebrem(co promieniuje na plecy) na początku troszkę niżej niż żebra a teraz pod samymi żebrami (pod piersią)...nie wiem co to może być sad smiley ból nie jest tak silny że mnie np. skręca ale jest odczuwalny kilka razy w ciągu dnia i nawet po przebudzeniu...kilka miesięcy wcześniej odczuwałam kłucie po prawej stronie brzucha na przeciwko pępka po zrobieniu USG wyszło że wszystko jest w porządku tylko na nerce był torbiel (ból też był odczuwalny z tylu pleców)lekarz powiedział że możliwe że ten torbiel zasłonił i że pod nim jest jakiś kamień...przepisała mi lek na kamienice nerkową po dłuższym czasie bóle mi przeszły.Chciałam dodać że ten ból był odczuwalny prawie w całej stronie prawego brzucha(nieraz odczuwałam pieczenie) raz niżej raz wyżej i także pod tym prawym żebrem tak jak jest to teraz.. gdy sie kładłam spać czułam jakby coś tam było i mi przeszkadzało wtedy musiałam sie położyć inaczej...strasznie się tym wszystkim martwie bo lekarze przepisują mi mnóstwo leków a ja co jakiś czas coś mam sad smiley w dzieciństwie przy oddawaniu stolca łapały mnie nieraz straszne bóle że aż musiałam zaciskać zęby i mnie skręcalo niestety mama mi powiedziała że też tak nieraz ma i że to nic poważnego(dlatego nic z tym nie zrobiłam) sad smiley dodatkowo kiedyś przy oddawaniu stolca na papierze była krew i na stolcu śluz...przy tym musiałam wyciskać gazy...(co zdaża mi sie nawet teraz lecz zadko(wymuszanie gazów))poszłam do lekarza wsadził mi palec w odbyt i przepisał leki...po wizycie wróciło wszystko do normy robiłam normaly stolec i niestety nie brałam tych leków sad smiley teraz oddaje stolec codzienie lub co 2 dni BARDZO PROSZĘ O POMOC w poniedziałek ide do lekarza ale prosze o opinie czy gastroskopia jest konieczna?bardzo sie tego badania boje sad smiley nie wiem czy to co napisze ma jeszcze cos z tym wspolnego ale podczas robienia EKG wyszly mi jakieś szmery pielegniarka mi dala kroplówkę i jakś tabletke ale dalej te szmery byly wizyte u kardiologa mam dopiero na 23 grudnia :/ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 lis 2009 - 01:10:37
trudno powiedzieć czy jest konieczna, czy lekarz wcześniej wspominał coś na temat wykonania gastroskopii, czy sama na to wpadłaś?
nie wiem co zdecyduje gastrolog, ale czy były już wykonywane jakieś badania kału?
na pewno powinnaś powiedzieć mu o tym że nie brałaś przepisanych leków, jeśli faktycznie ich nie brałaś
jeśli gastrolog natomiast zaproponuje gastroskopię to skorzystaj z tego, przynajmniej będziesz wiedziała że z dolną częścią przewodu pokarmowego jest wszystko w porządku Odpowiedz Cytuj
17 lis 2009 - 11:00:32
hmm cos napomknął na samym początku przed rozmową i ja powiedziałam o nie...i nie wiem czy to spowodowalo ze mnie na nia nie wyslal czy co...przepisal mi te antybiotyki i powiedzial ze po pół roku trzeba będzie zbadać czy nie ma już tych bakterii(helicobacter)ale czy przez pobieranie krwi czy przez gastroskopie to nie wiem...
nie miałam wykonywanych badań na kał...
wczoraj byłam u lekarza i powiedziałam mu że mnie kłuje pod prawym żebrem zapytał czy ma wpływ na to np. pozycja w jakiej leże powiedziałam że tak ponaciskal mi na brzuch i przepisał mi Lewitan (drożdże piwowarskie) ..kazał mi pokazać język i zrobił uuu...powiedziałam że brałam też probiotyki pytał ile już je biore ja powiedziałam ze z tydzień i powiedział żebym ich nie brała że mam o ile dobrze pamiętam awitaminozę i przepisal mi jeszcze Septosan fix .Dziwi mnie to troszkę bo czytałam że powinno się brać probiotyki po każdych antybiotykach...i nawet lekarkawcześniejsza mi powiedziała żebym brała 2 razy dziennie i teraz juz nic nie wiem...nie powiedzialam lekarzowi że nie brałam tamtych leków (jak mialam problemy z kal) bo zawsze długo tam siedzę, mam dużo do powiedzenia i stresuje mnie to że dużo ludzi jest za mną i poprostu zapominam :/ Odpowiedz Cytuj
17 lis 2009 - 11:04:14
a co do gastroskopii to strasznie się jej boje sad smiley Odpowiedz Cytuj
26 sty 2012 - 23:55:15
Jesli te odpowiedzi pisze "lekarz" to ja jestem Jabba z Gwiezdnych wojen . Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.