Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 8 lat temu
Posty: 0 ilayla
13 lis 2009 - 22:18:32
Witam,
jestem młoda, mam 17 lat i to co teraz się dzieje juz mnie zaczyna do szału doprowadzać. Pani dr przepisała mi Diane na PCOs. Jaka jestem szczęśliwa, że nie mam takich "typowych skutków" o których się naczytałam: przybranie masy ciała, rozdrażnienie itp. jest za do zupełnie co innego. Najbardziej uciążliwe są drętwienia nóg, lubię siedzieć po turecku lub noga na nogę. Gdy zaczęły mi drętwieć przestałam tak siedzieć, ale nogi nadal drętwieją nawet gdy siedzę "normalnie". Jednak najbardziej mnie niepokoją bóle w okolicy lędźwiowej również przy siedzeniu. Nie mogę dokładnie wskazać gdzie boli, po prostu boli wszędzie i to dość porządnie. Do tego dochodzą straszne zaparcia, dzisiaj nawet doszło do silnego krwawienia. Czy to mogą być skutki Diane? Bardzo proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję... Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 lis 2009 - 22:11:10
bolą Cię plecy w okolicy lędźwiowej? czy może chodziło Ci o brzuch?
od kiedy bierzesz Diane 35? a od kiedy masz drętwienia i bóle? wcześniej stosowałaś jakieś inne leki?
czy nie masz kłopotów z oddawaniem moczu? pieczenia cewki moczowej? częsty parć na mocz? nawet w nocy?
co to było za krwawienie?

zaburzenia żołądkowo-jelitowe i nieprawidłowe krwawienia mogą być skutkiem stosowania preparatu, zwłaszcza jeśli stosujesz go od niedawna Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 8 lat temu
Posty: 0 ilayla
16 lis 2009 - 21:53:31
No właśnie sama jestem zdziwiona, że to plecy mnie bolą a nie brzuch. Czasami zaboli mnie podbrzusze gł. z lewej strony, ale jest to ból krótkotrwały i rzadki, a ból pleców teraz występuje codziennie i prawie przez cały dzień. Diane biorę od 2 miesięcy, niedługo zacznę trzecie opakowanie, a jednak nie chciałabym żeby było tak przez cały okres brania tego specyfiku. Wszystkie te moje dolegliwości przyszły nawet nie wiem kiedy, przy tym 2 opakowaniu były już na pewno , przy pierwszym tak na 70% jestem pewna że były (ale tak pod koniec opakowania). Wcześniej brałam tylko leki na wywołanie miesiączki typu Duphaston, Mastodynon + Luteina. Kłopotów z oddawaniem moczu nie zauważyłam, choć przyznaję, że kilka razy obudziłam się "na siusiu" (wcześniej nigdy mi się to nie zdarzało, ale to raczej nie stanowi problemu). Krwawienie połączyłabym raczej z niemożnością wypróżnienia się, na chwilę obecną nie wypróżniałam się od 3 dni (od momentu napisania na forum). Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 lis 2009 - 13:18:16
a wcześniej nie zdarzały Ci się takie bóle pleców i drętwienia? (zanim zaczęłaś stosować Diane?)
miałaś kiedyś jakieś kłopoty z kręgosłupem? masz skoliozę?
może to coś od kręgosłupa, najlepiej będzie zapytać panią ginekolog przy następnej wizycie Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 8 lat temu
Posty: 0 ilayla
24 lis 2009 - 23:11:15
Wcześniej takie bóle się nie zdarzały, a jeśli już to tylko podczas długiego chodzenia z ciężką torbą. Teraz czy to leże, czy to siedzę boli i to bardzo. Wizytę u gin mam na 7.12 a ból ten strasznie daje mi się we znaki. Poszłabym do lekarza rodzinnego, tylko czy USG byłoby dobrym rozwiązaniem? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 8 lat temu
Posty: 0 ilayla
24 lis 2009 - 23:13:12
tzn. źle się wyraziłam. Ból podczas długiego chodzenia ma inny charakter niż ten ból. Jedyne co mi "dolega" z plecami to lekka asymetria ramion, ale to nie jest żadna poważna wada. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 lis 2009 - 17:17:16
niech lekarz rodzinny zadecyduje czy USG jamy brzusznej jest dobrym pomysłem, jeśli w brzuchu jest cokolwiek nieprawidłowego co można zobaczyć to USG powinno to wychwycić, natomiast jeśli jest to jedynie wpływ hormonów czy leków to pewnie nie będzie nic wydoczne Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.