Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
07 lis 2009 - 04:18:32
Witam.
Podejrzewam, że pełno tu takich tematów, ale każdy przypadek jest nieco inny więc postanowiłem swój opisać w osobnym temacie.

Otóż podczas gry w siatkówkę źle wylądowałem i poczułem mocny ból w lewym kolanie. Obłożyłem je lodem i pojechałem na pogotowie. Tam lekarz chirurg po RTG i badaniu mojej nogi "ręcznie" stwierdził:

"Skręcenie stawu kolanowego lewego, staw kolanowy stabilny, śladowe objawy łąkotkowe z łąkotki przyśrodkowej, bez ewidentnego wysięku"

Założono mi opaskę elastyczną, lekarz zalecił odciążenie nogi przez 2 tygodnie i zakup stabilizatora - "łuski adama".

Teraz czas na moje pytania.

1. Czy łuska adama to dobre rozwiązanie, lepsze niż gips?
2. Czy wystarczą 2 tygodnie w łusce adama, czy lepiej ponosić stabilizator dłużej?
3. Kiedy będę mógł zacząć doprowadzać nogę do formy i jak to robić?
4. Czy jeszcze kiedyś będę mógł pograć w siatkówkę?
5. Aktualnie (5h po urazie) kolano jest lekko opuchnięte, a opuchlizna wydaje się nie pogłębiać. Czy oprócz zaleconych przez chirurga zimnych okładów stosować jakieś maści? (lekarz powiedział, że jest tam niewielki krwiak, na który wystarczą zimne okłady)

Dzięki z góry za odpowiedzi, jeśli podałem za mało szczegółów, chętnie odpowiem na pytania. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 lis 2009 - 12:49:26
tak, taka łuska jest o wiele wygodniejsza niż gips i jest możliwość zginania stawu kolanowego i chodzenia w niej
skoro lekarz stwierdził że wystarczą dwa tygodnie to ciężko się z tym sprzeczać, widocznie tak jest
po ściągnięciu łuski musisz jeszcze przez dłuższy czas oszczędzać kolano, dać sobie spokój z siatkówką czy innymi sportami na miesiąc lub nawet dwa (nie wiem co zalecił lekarz) a potem wracać do sportu stopniowo
maści nie zaszkodzą, możesz je stosować ale nie pomogą też wiele, noga się musi wyleczyć sama Odpowiedz Cytuj
23 lut 2014 - 10:44:02
a czy mógłby mi coś poradzić na moje kolano bo co jakiś czas przeskakuje mi kość z góry dziękuję. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.