Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
06 lis 2009 - 15:35:18
Mam dziwny ból pod płucem, albo z płucem jest coś nie tak.
Ból nie jest mały, ale do zniesienia. Gdy siedzę to bólu prawie nie ma, lecz jeśli stoję i schylam się to boli, a najgorzej jest gdy idę. Ból jest spowodowany (tak mi się wydaję), że przy skłonie lub gdy idę to coś pod płucem przesuwa się o kilka cm w którąś stronę, to „coś” odczuwam jakby to był pęcherz powietrza, lub jakiejś cieczy i gdy się schylam, czyli jest powodowany nacisk na klatkę, to tak jakby to „powietrze” przesuwało się z jednego miejsca na drugie (ucieka tam gdzie ma więcej miejsca). Oczywiście to uczucie poruszającego powietrza nie występuje wszędzie. Tylko w dwóch miejscach: pod lewym płucem (czyli to mniejsze płuco człowieka) i pod mostkiem też mam to uczucie niby powietrza, z tą różnicą, że pod mostkiem jest mniejsze i tak bardziej chlupie.
Gdy gdzieś idę to zauważyłem, że jeśli nie chcę by bolało, to nabieram dużo powietrza w płuca i jest prawie ok., ale gdy wypuszczę praktycznie całe powietrze z płuc, to ból jest nie do zniesienia. Odpowiedz Cytuj
06 lis 2009 - 15:39:39
dodam jeszcze, że około 2 lata temu też miałem taki sam ból i w tych samych miejscach, owszem samo minęło, no ale tak nie powinno być co nie?
Nigdy nie miałem problemów z oddychaniem, nie miałem żadnej przewlekłej choroby z płucami. nie chce nic sugerować, ale czy to może być jakaś choroba co ujawnia się co jakiś czas? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 gru 2011 - 13:48:56
a jesteś nerwową osobą? łatwo się stresujesz? nie masz wrażenia że zbytnio przejmujesz się własnym zdrowiem?
czy te bóle są pod mostkiem i żebrami, czyli już w brzuchu czy może jakby w głąb klatki piersiowej? bo to nie jest jednoznaczne określenie
być może jest to niestrawność (dyspepsja), zapalenie błony śluozowej, wrzody żołądka, albo refluks żołądkowo-przełykowy
czy te bóle nie promieniują ja lewą łopatkę? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.