Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
04 lis 2009 - 19:56:27
witam mam pewien problem ponieważ około 2 tygodni temu mąż zauważył guzek mniej więcej na wysokości krtani 5 cm w prawo poszedł z tym do lekarza lekarz skierował go na badania krwi i rtg wyniki OK było podejrzenie węzłów chłonnych lub tarczycy lecz po wykonanym usg szyi wezły i tarczyca ok lecz wykryto jakis guzek o obj 10ml z wyrazna szypułą naczyniową o ubogim przepływie-obraz niespecyficzny Jak myślicie co to może być strasznie się boje i powiedzcie czy jeżeli ma się badania krwi ok czy to jest szansa że to nic grożnego Odpowiedz Cytuj
04 lis 2009 - 21:19:38
zapomniałam dodać ze mąż 3 lata temu miał zabieg usunięto mu węzły chłonne czy to może znaczyć że ten guzek na szyi nie jest jakimś przeżutem którego nie wykryto w poznaniu czy mam jakieś powody do niepokoju czy mogę być spokojna napiszę dokładny opis z usg szyi
bocznie od dolnego bieguna płata lewego na mięśniach pochyłych widoczne niejednorodne hypoechogeniczne ognisko o obj 10ml z wyrażnie widoczną szypułą naczyniową o ubogim przepływie-obraz niespecyficzny
Innych zmian ogniskowych o cechach patologii nie stwierdza się
BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ CO TO MOZE BYC Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 lis 2009 - 00:28:10
a dlaczego mąż miał wcześniej usuwane węzły chłonne? czy był to jakiś nowotwór?

niestety tak jak jest to napisane w opisie USG, obraz jest niespecyficzny, to znaczy ciężko było operatorowi ocenić co to może być, tym bardziej ciężko się będzie komukolwiek na tym forum wypowiedzieć na ten temat

nie wiem jakie badania krwi zostały wykonane, ale niestety nie jest tak że jeśli badania są dobrze to na pewno nic złego się nie dzieje, one mają jedynie charakter pomocniczy
nie mówię oczywiści że to coś poważnego, ale na pewno powinniście poszukać pomocy u jakiegoś dobrego lekarza Odpowiedz Cytuj
05 lis 2009 - 16:45:50
wcześniej miał usuwane węzły chłonne nie było żadnego nowotworu wykrytego dziś byliśmy ponownie u laryngologa mąż dostał skierowanie do szpitala na punkcje laryngolog zajżał mu w gardło i powiedział że dla niego jest to bardzo dziwne bo gardło ma czyste i nie widzi jakiś zmian on by powiedział ze to węzeł chłonny,cały czas myśle czy to coś grożnego czy poprostu to się niewzieło od tych usuniętych węzłów 3 lata temu czy mogło by to tak długo trwać że guzek na szyi pojawil się dopiero teraz po wcześniejszych badaniach na których nie wykryto żadnego nowotworu dodam że maż ma 29 lat Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 lis 2009 - 18:05:36
skoro laryngolog uważa że to węzeł chłonny to może i tak jest, czasem mogą się one powiększać zupełnie bez uchwytnej przyczyny i być wyczuwalne przez miesiące a nawet lata

myślę że laryngolog zaleci za jakiś czas ponowne kontrolne badanie USG albo ewentualnie zdecyduje się, jeżeli będzie to możliwe na wycięcie tej zmiany i zbadanie Odpowiedz Cytuj
06 lis 2009 - 20:19:39
dzis mial robiona punkcje by pobrać płyn ze środka guza a tu zero nic w środku nie ma guz jest pusty mąż zauważył że troszke się po tej punkcji powiekszył troszke boli go głowa ze strony któreja ma guza i znowu laryngolog wysyła męża na zbadanie tarczycy do specjalisty we wtorek ma wizyte nie wiem co mam robić czy jechać prywatnie do onkologa? boje się że po tej punkcji guz się bardzo powiększy i mężowi może się coś stać,czy to normalne że po punkcji guz rośnie? Odpowiedz Cytuj
07 lis 2009 - 12:28:11
mam jeszcze jedno pytanie czy usg szyi wykryje odrazu nowotwór czy nie? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 lis 2009 - 13:25:12
w USG nigdy nikt nie stwierdzi z pewnością czy dana zmiana to jest nowotwór czy też nie, a zwłaszcza czy jest złośliwy
osoba wykonująca badanie może jedynie podejrzewać na bazie tego co zobaczy i swojego doświadczenia czy wygląda to niepokojąco czy nie

czy chodziło tylko o to aby spuścić płyn czy podczas nakłucia pobrano jakiś wycinek do badań histopatologicznych? Odpowiedz Cytuj
08 lis 2009 - 20:17:32
chcieli pobrać jakiś płyn do badania bo myśleli że jest coś w środku ale niestety nic nie było w środku guz jest pusty i nie pobrano nic do badania Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.