Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 lis 2009 - 23:00:40
wiek 25 lat/ Witam od okolo 9 miesiecy odczuwam nieustajacy ból pod prawym zebrem, coś w rodzaju ucisku,czasami kłucie.
Wyniki badań w normie.
Ogólnie w dzieciństwie chorowałam na kamicę nerkową, zapalenie żołądka, dwunastnicy oraz jelit, refluks przełykowo-żołądkowy i lekarz coś wspomniał o przepuklinie żołądka...
Powiem szczerze że jestem już w desperacji w tym tygodniu udaje się na rezonans magnetyczny. Czy jeśli były by jakies stany zapalne w organizmie to czy RM wykazałby to?
nie wiem wogóle co to moze być ... nie mogę już spać...oczywiscie na prawym boku wykluczone bo az mam mdłości, dodam że często oddaję mocz, także w nocy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 lis 2009 - 12:40:07
masz zdiagnozowaną jakąś chorobę?
skoro często oddajesz mocz w nocy to na pewno należy sprawdzić czy nie masz infekcji dróg moczowych, problemów z nerkami
miałaś wykonywane w tym celu badanie moczu?
nie masz kłopotów z sercem?

miałaś wykonywane USG jamy brzusznej?
rezonansem magnetycznym (MRI) będzie badany brzuch czy jakaś inna część ciała?

myślę że jeśli są jakieś nieprawidłowości w jamie brzusznej to wiele z nich może zostać wykrytych za pomocą rezonansu, resztę można diagnozować badaniami laboratoryjnymi Odpowiedz Cytuj
02 lis 2009 - 23:06:44
USG miałam wykonane z 6 razy w ciągu pół roku i każdy lekarz twierdzi że nic nie widać a ból nie ustępuje. w tym momencie na przykład czuję jakby parcie na żebra i mdłości.
Badania moczu są prawidłowe, nie ma żadnego stanu zapalnego ani też jakiś innych rzeczy.
Badania krwi także w normie.
Moja lekarz twierdzi że to na tle nerwowym bo mam nerwicę ( w ostatnim czasie się nasiliło tzn "dusi mnie" w gardle...na kilka sekund nie mogę złapać powietrza)- Jeśli chodzi o serce to miałam rok temu robione EKG i także było w normie. Ogólnie jestem także niskociśnieniowcem tzn moje przeciętne ciśnienie to 90/60 puls 82.
Ogólnie rzecz biorąc matwię się tym że nikt nic mi stwierdzić nie może...boję się żeby nie było to coś najgorszego...
Co do nerek to jak wspomniałam wczesniej miałam kamicę nerkową, ostatni atak miałam z 2 lata temu i od tamtego czasu ponoć kamieni ani piasku nie widać...co wcześniej wykazywało badanie moczu.
Wczoraj zauważyłam że ból zaczął promieniować do nogi , tzn. czułam silne kłucie od brzucha po nogę- prawą.
Przepraszam że tak chaotycznie ale sama nie wiem co mogę już napisać by było bardziej klarowne.
Dziękuję za powyższą odpowiedz
i pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Cytuj
02 lis 2009 - 23:09:54
dodam jeszcze że nie odczuwam bólu przy załatwianiu się Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 lis 2009 - 14:36:31
czy to ten ból spod prawego żebra promieniuje aż do nogi? a może odczuwasz jeszcze w innej części brzucha ból? plecy nie bolą? nie odczuwasz drętwienia rąk albo nóg? nie masz stwierdzonych problemów z kręgosłupem?
masz problemy z nerwami?
jeśli wszystkie badania wychodzą dobrze to prawdopodobne jest to że Twoje dolegliwości są na tle nerwowym
jeśli nie miałaś to lekarze mogliby zlecić jeszcze gastroskipię aby zobaczyć co dzieje się w przełyku, żołądku i dwunastnicy
pisałaś że wcześniej miałaś problemy z górną częścią przewodu pokarmowego, co prawda typowo dają one dolegliwości bólowe po lewej stronie pod żebrami, ewentualnie bardziej po środku ale może u Ciebie jest inaczej Odpowiedz Cytuj
04 lis 2009 - 19:56:20
Dziś właśnie przeszłam rezonans magnetyczny...spytałam lekarza "czy będe żyła" stwierdził że jeszcze długo bo nic nie widzi ale wyniki badań mam otrzymać do tygodnia czasu.
Mam czasem drętwienia rąk...czasem budzę się w nocy i ręki nie czuję...dzis ból był nie do zniesienia...najgorzej podczas badania w pozycji leżącej z wypiętym brzuchem.
Problemy z nerwami również mam... ponoć nerwica serca...tzn jak się denerwuję to zaczyna mnie coś ściskać w gardle i oddychać nie mogę.
Zauważyłam że ból także występuje przy smianiu się, kaszlu, kichaniu. A jak chodzę czy siedzę odczuwam wypychanie żeber.
Czy przykładowo nerwica może być uciążliwa w taki sposób. tzn ból od conajmniej 9 miesiecy. Dziś może łącznie z 1 godzinę czasu nie bolało...Mam nawet ruch mimowolny w stronę prawego podbrzusza... nawet nie myśląc o tym boli mnie (zazwyczaj ktoś mi uwagę zwraca że tak robię) Odpowiedz Cytuj
04 lis 2009 - 19:57:23
Dziś właśnie przeszłam rezonans magnetyczny...spytałam lekarza "czy będe żyła" stwierdził że jeszcze długo bo nic nie widzi ale wyniki badań mam otrzymać do tygodnia czasu.
Mam czasem drętwienia rąk...czasem budzę się w nocy i ręki nie czuję...dzis ból był nie do zniesienia...najgorzej podczas badania w pozycji leżącej z wypiętym brzuchem.
Problemy z nerwami również mam... ponoć nerwica serca...tzn jak się denerwuję to zaczyna mnie coś ściskać w gardle i oddychać nie mogę.
Zauważyłam że ból także występuje przy smianiu się, kaszlu, kichaniu. A jak chodzę czy siedzę odczuwam wypychanie żeber.
Czy przykładowo nerwica może być uciążliwa w taki sposób. tzn ból od conajmniej 9 miesiecy. Dziś może łącznie z 1 godzinę czasu nie bolało...Mam nawet ruch mimowolny w stronę prawego podbrzusza... nawet nie myśląc o tym boli mnie (zazwyczaj ktoś mi uwagę zwraca że tak robię) Odpowiedz Cytuj
04 lis 2009 - 19:57:24
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 lis 2009 - 23:53:30
napisz czego dotyczyło to badanie rezonansem magnetycznym, czy chodziło o prześwietlenie jakiegoś odcinka kręgosłupa czy też może było to badanie jamy brzusznej lub czegoś innego?

lekarze na te bóle brzucha które masz teraz próbowali przepisywać Ci jakieś leki obniżające kwaśność soku żołądkowego? jeśli tak to czy pomagały? Odpowiedz Cytuj
05 lis 2009 - 11:58:37
to był rezonans jamy brzusznej.
Ostatni lek jaki został przepisany przez lekarza to Anesteloc Odpowiedz Cytuj
05 lis 2009 - 12:00:14
a i ten lek nie przyniósł jakis zmian ból jak był tak jest. dodam że jestem na diecie Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 lis 2009 - 13:56:00
a długo brałaś ten lek? Anesteloc to właśnie lek obniżający kwaśność soku żołądkowego, ale jego działanie zaczyna się dopiero po dłuższym czasie stosowania

wiele badań masz już zrobionych i nadal nic nie udało się ustalić, nie wiem może należy wykonać gastroskopię, ale to już jest decyzja dla Twojego lekarza Odpowiedz Cytuj
05 lis 2009 - 14:01:50
jeśli chodzi o gastroskopię to sama zastanawiam sie nad tym czy nie zrobić jejw najbliższym czasie...poczekam jeszcze na wynik rezonansu.
ten lek brałam przez 2 tygodnie przez pierwszy tydzien po 2 tabletki kolejny po 1 Odpowiedz Cytuj
05 lis 2009 - 14:01:52
jeśli chodzi o gastroskopię to sama zastanawiam sie nad tym czy nie zrobić jejw najbliższym czasie...poczekam jeszcze na wynik rezonansu.
ten lek brałam przez 2 tygodnie przez pierwszy tydzien po 2 tabletki kolejny po 1 Odpowiedz Cytuj
05 lis 2009 - 20:26:36
Witam, pisalam dzisiaj w podobnym watku, ale jeszcze tutaj dorzuce swoja historie...
Ja od ponad roku probuje znalezc przyczyne podobnego bolu. Zrobilam juz wiekszosc mozliwych badan (tomografie, gastroskopie, kolonoskopie, USG, nawet PET-CT jako zalecenie onkologa). Do tej pory nic wlasciwie nie wyszlo, w kazdym razie nic co by moglo dawac takie dolegliwosci. Jedynie mam podwyzszony marker CA-125, jest to marker dot. nowotworow jajnika. Jednak zadne bdadnia nic w tym kierunku nie wykazaly. Ostatnio gastroenterolog po nawrocie dolegliwosci w postaci silnych wzdec, odbijania itp. doszedl do wniosku, ze to byc moze zespol jelita drazliwego. Leki (duspatalin, bioprazol oraz espumisan) rozwiazaly te klopoty od strony przewodu pokarmowego, jednak bol w prawym podzebrzu nadal jest, nie jest dotkliwy, ale gdy sie poruszam, gdy siedze w niedogodnej pozycji, gdy unosze prawa noge do gory.... Wlasciwie pojawia sie co chwile i budzi moj niepokoj. Widze, ze ta dolegliwosc pojawia sie tez u innych osob. Tylko czy ktos potrafi to zdiagnozowac? Odpowiedz Cytuj
05 lis 2009 - 23:42:21
no widocznie nikt tego nie potrafi. Ja jestem po rezonansie dziś odebrałam wyniki i wszystkie są w normie. I nadal nie wiem co mi jest.
Gdy robiłam prześwietlenie wyszło że prawodpodobnie miałam pęknięte zebro...nie wiem być może jest jakis ucisk na nerw.
Ale mam podobnie jak chodze, siedzę w niewygodnej pozycji, kładac się na prawym boku , unoszac nogę czuję ból, nawet teraz leżąc w łóżku odczuwam ból promieniujący do nogi.
Jutro dalej idę do lekarza moze zrobie RTG kręgosłupa moze to jest podłoze tego bólu? JUŻ SAMA NIE WIEM
W każdym razie jak naciskam na prawy bok również boli. Odpowiedz Cytuj
06 lis 2009 - 00:00:33
witam i proszę o jakąs rade.bardzo boli mnie w prawym boku jakby skurcz i pieczenie pulsujące.na wysokości pepka może wyżej,zrobiłam badanie moczu i krwi i wykazało że wszystko jest dobrze.lekarz kazał mi brać leki przeciw bulowe i to wszystko.nie postawił zadnej diagnozy,a z dnia na dzień ból sie nasila.. Odpowiedz Cytuj
06 lis 2009 - 13:12:26
U mnie przy badaniu lekarskim w pozycji lezacej nic nie boli, jednak gdy stoje i ucisne nawet niechcacy brzuch w tym miejscu czuje nawet moze nie bol, tylko taka tkliwosc i dyskomfort. Zreszta nawet pod prysznicem gdy leje sie na to miejsce woda tez jest to nieprzyjemne, taki rodzaj przeczulicy. Boli tez gdy napinam miesnie brzucha i przy pochylaniu, tak jakby tam bylo za malo miejsca. Przez jakis czas tez nie moglam lezec na prawym boku, a wlasciwie bardziej na brzuchu kiedy uciskalam prawy bok brzucha, teraz juz raczej mi nie przeszkadza, chociaz tez staram sie tak nie lezec. Pozostaje wierzyc, ze wszystko jest dobrze, bo niestety na razie zadne badania nic nie wniosly. Odpowiedz Cytuj
06 lis 2009 - 22:02:16
no to mamy podobnie... Odpowiedz Cytuj
13 lis 2009 - 00:22:40
Zrobiłam RTG klatki piesiowej i okolicy lędźwiowej i wyszła prawdopodobnie dyskopatia, czy to faktycznie może być przyczyną ciągłego bólu? Odpowiedz Cytuj
13 lis 2009 - 00:41:43
DYSKOPATIA.ból w zajętym odcinku kręgosłupa, z promieniowaniem wzdłuż dróg nerwowych (rwa kulszowa)
zaburzenia czucia powierzchniowego w postaci: drętwienia, mrowienia, (w obrębie unerwienia przez uciśnięty nerw rdzeniowy)
niedowład czyli osłabienie lub porażenie czyli całkowite zniesienie siły mięśni, po dłuższym okresie może powodować zanik mięśni (widoczne zmniejszenie obwodu np. uda, goleni)
osłabienie odruchów ścięgnistych - kolanowy (ucisk na nerw rdzeniowy wychodzący pomiędzy kręgami L4 i L5) - ze ścięgna Achillesa ( ucisk na nerw rdzeniowy wychodzący pomiędzy kręgami S1 i S2)
objawy rozciągowe - nasilenie dolegliwości bólowych przez naciągnięcie uciśniętych nerwów....

czyli może da się podciągnąć pod...
zaburzenia czucia powierzchniowego w postaci: drętwienia, mrowienia, (w obrębie unerwienia przez uciśnięty nerw rdzeniowy.

boli jak uciskasz to miejsce?
bardziej po środku czy po prawej stronie?
czy wyczuwasz jakieś napięcie lub spuchnięcie tego miejsca?.. Odpowiedz Cytuj
15 lis 2009 - 23:24:49
spuchnięcie nie ale jak siedzę dłużej to czuję drętwienie odm prwej strony pleców do tyłu. jak siedze to od żeber po noge. Odpowiedz Cytuj
22 gru 2009 - 23:20:12
w ostatnim czasie ból jakby troszke znikł ale od jakiegoś tygodni męczy mnie stan podgorączkowy tak ok 37,5-37,7 i ból nadal w lewym boku z tym że już przy dotyku... co to może być??? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 gru 2009 - 01:47:37
agnieszka:
a co tak dokładnie w RTG kręgosłupa było napisane? i który to tak właściwie odcinek był prześwietlany?
żeby stwierdzić dyskopatię najlepiej jest wykonać dokładniejsze badania jak tomografię kręgosłupa albo rezonans magnetyczny, w tych badaniach można uwidocznić wypukliny które uciskają na struktury nerwowe Odpowiedz Cytuj
25 sty 2010 - 16:56:13
cześć jak przeczytałam twoje objawy to jakbym siebie widziała mam dokładnie to samo ból pod prawym żebrem czasami promieniuje do prawej nogi a w nocy nie moge spać na prawym boku bylam na USG i nic nie widać a na rezonans boję się iść ;a nogi i ręce mi drętwieją że w nocy nie mam czucia w rękach ;pozdrawiam Cię gorąco bo wiem co to znaczy winking smiley Odpowiedz Cytuj
25 sty 2010 - 19:47:10
Odpowiedz Cytuj
25 sty 2010 - 20:52:50
Witam!Ja mam 26 lat i mam podobny problem jak ty.Tylko że mnie boli lewy bok.Mam silne bóle w lewym boku,zaczyna się od lewej łopatki i promieniuje mi aż pod pierś lewą i tak do zebra.Ból odczuwam już od 7 miesiecy,co dzień go odczuwam,smaruje sie na noc amolem ale nic nie pomaga.Mam nieraz szybkie bicie serca,kłucie byłam u lekarza robiłam ekg i jest w normie.Lekarz skierował mnie na gastroskopie żołądka.Wyszła mi silna bakteria(+++)Helicobakter pylorii.Biorę antybiotyki,ale nic mi to niepomaga.Martwie się że ten ból się tak nasila.Niewiem czy udać się z tym jeszcze raz do lekarza.Dziś mnie kłuło w klatce piersiowej,ale już ból ustał.Ale ból w lewym boku jak odczuwam to odczuwam.Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
19 mar 2010 - 19:55:47
Witam.Mam 38 lat i takie same dolegliwości-wędruje od jednego do drugiego lekarza-wczoraj wylądowałam w na pogotowiu-o 1 w nocy-proszę o pomoc -myślę że to coś z płucami,choć wyniki ok.pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 mar 2010 - 12:17:22
edycia:
a dlaczego boisz się rezonansu magnetycznego? to bardzo bezpieczne badanie, jest dużo bezpieczniejsze niż tomografia komputerowa czy zwykłe prześwietlenie RTG, wykonuje się je czasem nawet kobietom ciężarnym
jeśli lekarz zaproponował Ci takie badanie to warto skorzystać, bo czasem ciężko się o nie doprosić gdyż jest kosztowne Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 mar 2010 - 12:20:59
lidiamucha:
a czy te Twoje bóle lewego boku mają charakter opasający? to znaczy zaczynają się gdzieś z tyłu na plecach i biegną dookoła któregoś żebra do przodu? jeśli tak to takie bóle często sugerują problemy z kręgosłupem albo samym nerwem zaopatrującym tą okolicę

czy na H. pylori poza antybiotykami dostałaś jakiś lek obniżający kwaśność soku żołądkowego? jeśli tak to jaki? w gastroskopii wyszło zapalenie błony śluzowej, nadżerki lub owrzodzenia? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.