Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 paź 2009 - 13:14:54
W grudniu ostatniego roku naderwałem sobie przywodziciel lewego uda, prawdopodobnie na siłowni, bolały mnie również inne mięśnie tego uda jak np pod pośladkiem, cudowałem z maściami rozgrzewającymi i żelami jak ketoprom czy fastum nie pomagały, pracuję w magazynie gdzie przenosi się ładunki o różnej masie, w każdym razie do kwietnia tego roku bóle ustały a ja postanowiłem odpocząć od siłowni, wszystko było dobrze aż do jakiejś połowy września, przez okres kiedy nie chodziłem na siłownie przybrałem na wadze ok 9-10 kg, w pracy wzrosły obroty a przy tym ilości kilogramów jakie trzeba było podnosić i przenosić, nie wiem czy w którymś momencie nie zacząłem przesadzać i nie podnosić za dużo, w każdym razie problem w tym że bolą mnie oba uda, przy załadunkach na samochody robi się czasem większy rozkrok więc zdaje sobie sprawę że tu mogło dojść do jakiegoś przeciążenia, bolą mnie oba uda konkretnie przywodziciele, pod pośladkami, od zewnętrznej strony uda, nie jestem w stanie podać konkretnie które to mięśnie w każdym razie bolą naprzemiennie przy tym jak chodzę, jak dźwigam itp nie bolą mnie stawy, proszę o pomoc co robić z nogami ? dodam że od 2 tygodni wróciłem na siłownię ale unikam jak najbardziej obciążania nóg i nie robię tej partii Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 paź 2009 - 17:06:34
ile masz lat?
przede wszystkim najlepiej byłoby unikać dużych obciążeń i nadwyrężania się
jeśli uszkodziłeś sobie ścięgna lewego uda a teraz bolą Cię oba to niekoniecznie jest to związane z tamtą kontuzją, bo przecież prawe udo nie doznało kontuzji
nie wiem dokładnie w którym miejscu Cię boli ale poza bezpośrednim nadwyrężeniem uda można też wziąć pod uwagę kłopoty z kręgosłupem
odczuwasz czasem jakieś drętwienia lub mrowienia nóg, ból w innych jej częściach? np. w kolanach? plecy? Odpowiedz Cytuj
24 paź 2009 - 18:19:28
Mam 22 lata, z kręgosłupem nie mam jakichś większych problemów, jak się podźwiga to każdego rozbolą, ale jeśli chodzi o nogi nie mam żadnych problemów ze stawami kolanowymi, dawniej mogłem robić przysiady z dużymi obciążeniami po 100-120kg i nic się z nogami nie działo, bywało że ćwiczyłem na suwnicy gdzie wyciskałem po 300kg ale to było 3 lata temu, w grudniu zeszłego roku ćwiczyłem na maszynie gdzie się nogi przywodzi i odwodzi siedząc(coś jak rozkrok i powrót) a w pracy dużo ładunku ładowało się na samochód gdzie w dużym rozkroku podnosiłem z ziemi ładunki, był taki dzień że w pracy się nadźwigałem a po pracy zrobiłem to ćwiczenie na siłowni więc nie wiem gdzie doszło do tej pierwszej kontuzji ale to było w piątek, w sobotę obudziłem się z potwornym bólem lewej nogi i przez długi czas nie mogłem dojść do ładu z tą nogą, w końcu ból ustał na przełomie marca - kwietnia, a do połowy września miałem spokój, nie ćwiczyłem na siłowni nóg a w pracy nie było takiego ruchu i nie musiałem tyle dźwigać, jednak popyt na mięso wzrósł i bardzo dużo tego się podnosi, nosi itp co powinienem zrobić w tym wypadku ? przerwa od pracy nie wchodzi w rachubę a na siłowni nie ćwiczę nóg w żaden sposób a nie które ćwiczenia staram się wykonywać tylko na ławeczkach, bolą mnie przede wszystkim przywodziciele, bywa że boli pod pośladkami, boli mięsień krawiecki najmniejsze problemy mam z czworogłowym bo nie bolą mnie prawie w ogóle, powinienem używać jakichś maści albo skontaktować się z jakimś lekarzem ? jeśli tak to z jakim ? albo jak zabezpieczać te nogi? Odpowiedz Cytuj
24 paź 2009 - 18:21:36
Ps nie drętwieją mi nogi smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 paź 2009 - 00:49:24
myślę że powinieneś skontaktować się z lekarzem, może być rodzinny
może skieruje Cię na jakieś zabiegi fizykoterapeutyczne czy też masaże
maści przeciwzapalne/przeciwbólowe możesz próbować stosować, ale nie wiem czy pomogą
możesz też lekarza zapytać czy to przypadkiem nie może być od kręgosłupa

z tego co piszesz to sporo dźwigasz w pracy, ja wiem że tego się nie odczuwa teraz ale jeśli będziesz tak pracował latami to za jakiś czas naprawdę Twój kręgosłup może być w fatalnym stanie, wiem jednak że z pracą nie jest łatwo;/
pamiętaj żeby się starać podnosić wszystkie ciężnie przedmioty przy wyprostowanym kręgosłupie (przykucając) a nie schylając się, w ten sposób w mniejszym stopniu obciążasz kręgosłup Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.