Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 paź 2009 - 09:40:42
Witam serdecznie.
Mam 28 lat.
Od jakiegoś mam dziwne uczucie w jamie brzusznej. Boli mnie w różnych częściach jamy brzusznej. Ból w 90% przypadków występuje w miejscach, w których przebiega jelito grube - tak mi się wydaje. Jest to ból, który mogę porównać do rozciągania lub szczypania. W ubiegłym tygodniu ból był w okolicach żołądka i myślałem, że to jakiś problem z nim związany. Wczoraj był po prawej stronie ciała bardzo blisko boku - wstępnica?? Wcześniej był po lewej stronie brzucha. Pojawia się rozpieranie również w plecach w okolicach kręgosłupa po lewej stronie.
Przedwczoraj spędziłem bardzo wiele godzin w samochodzie. Pod koniec jazdy czułem w całej jamie brzusznej uczucie rozciągania, tak jakby mi ktoś rozciągał wnętrzności. To rozciąganie było w całej jamie brzusznej, a w szczególności na środku. Jak wróciłem do domu i położyłem się to uczucie rozciągania zniknęło po mniej niż minucie. Dlaczego??

Wczoraj jak wracałem do domu z pracy to mój cały brzuch był bardzo tkliwy na dotyk. Jak go lekko ucisnąłem to czułem jakby mi ktoś wbijał szpilki od środka. Dotyczyło to głównie środkowej części jamy brzusznej. Po powrocie do domu ból ten zniknał po kilku minutach. Brzuch przestał być tkliwy.

Mam wstępnie zdiagnozowany zespół jelita drażliwego. Dzisiaj w nocy np obudziło mnie przelewnie się po lewej stronie brzucha w okolicach wstępnicy.
Nie był to ból, tylko odgłos obudził mnie.
Dodam również, że mam bardzo szybką przemianę materii - wypróżniam się codziennie rano w dość dużych ilościach.
Nie mam problemów również z zatrzymywaniem wiatrów.

Wykonałem następujące badania:
- morfologia - OK
- OB - 1
- białko agresywne - brak
- mocz - OK
- USG jamy brzusznej - OK
- aspat, alat - OK
- amylaza w surowicy - OK
- Fe - OK
- wykonałem również kolonoskopię - OK

Co to może być być? Jakiś zaczątek choroby nowotworowej? Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 paź 2009 - 18:12:54
miałeś wykonane bardzo dokładne badania, zwłaszcza kolonoskopię, jeśli w tym badaniu nie wykryto żadnych zmian to znaczy że w jelicie grubym raczej nic złego się nie dzieje
mi tak samo wydaje się że to może być zespół jelita drażliwego, zwłaszcza że odprężenie przynosi ulgę
bierzesz jakieś leki na unormowanie pracy jelit?
zauwazyłeś aby stres lub niektóre pokarmy nasilały dolegliwości? bo częto tak jest przy jelicie nadwrażliwym Odpowiedz Cytuj
22 paź 2009 - 08:22:39
Witaj Arturo.
Biorę od czasu do czasu Debridat 100 mg, ale nie wydaje mi się, żebym czuł jakaś różnicę lub poprawę.
I tak i tak wypróżniam się 1 x dziennie.
Pokarmy jakie zjadam nie mają wpływu na moje dolegliwości - i tym się właśnie martwię.

Poza tym dzisiaj w nocy i wczoraj w nocy, w zależności od tego w jakiej pozycji spię 2 x obudziło mnie kłucie w obęrbie jelita grubego po prawej i po lewej stronie brzucha. Obudziłem się, zmieniłem pozycję w jakiej leżałem i zaraz się na nowo się uśpiłem. Zmartwiło mnie to, że obudził mnie brzuch w nocy - a w zespole jelita tego podobno nie ma.
Poza tym w nocy spię niespokojnie.

Czy zatem powinienem wykonać jeszcze jakieś badania?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 paź 2009 - 17:47:40
w zasadzie najważniejsze badania masz wykonane, jest nawet kolonoskopia, czyli nie ma żadnych organicznych przeszkód w przewodzie pokarmowym
piszesz że bierzesz Debridat czasami, a nie powinieneś go przypadkiem brać regularnie tak jak zalecił lekarz (z tego co się orientuję to trzy razy dziennie, no chyba że lekarz zalecił inne dawkowanie);p Odpowiedz Cytuj
23 paź 2009 - 08:44:28
Debridat dostałem od lekarza pierwszego kontaktu. Natomiast gastrolog nie zalecił mi żadnych lekarstw. Więc biorę go od czasu do czasu. Choć też słyszałem, ze się bierze to lekarstwo 3 x dziennie.
A czy zdarza się, że zespół jelita drażliwego budzi w nocy?
Czasem też mam, że zaraz po jedzeniu czuję rozpieranie w dole w plecach po lewej stronie.
Czasem też takie dziwne uczucie po lewej stronie brzucha od żeber w dół. Czy to objaw IBS? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 paź 2009 - 17:27:28
takie dziwne uczucie w brzuchu po lewej stronie może wynikać z nadmiernego kurczenia się ściany jelit, co może pojawiać się właśnie w przypadku IBS
skoro gastrolog nie kazał stosować żadnych leków to chyba najlepiej zastosować się do jego zaleceń, powinien mieć w tym względzie największe doświadczenie
oficjalnie IBS rozpoznaje się gdy dolegliwości trwają przez co najmniej 12 tygodni w roku i po wypróżnieniu przynajmniej częściowo ustępują na jakiś czas, poza tym przy dolegliwościach częściej powinny następować wypróżnienia i stolec powinien być luźniejszej konsystencji Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.