Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
18 paź 2009 - 13:45:55
Mam opuchnięty i zaczerwieniony staw środkowego palca lewej stopy i boli. Wcześniej podobne objawy dotykały też stawu dużego palucha, skokowego jak i barkowego. Działo się to w odstępach rocznych. Lekarz rodzinny podał Ketonal i zalecił moczenie w soli borowej. Czy można to leczyc ziołami, jeśli tak to jakimi. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 paź 2009 - 23:54:26
czy bóle nasilały się nad ranem?
czy miałeś robione wtedy jakieś badania krwi? morfologia i OB?
w tytule tematu napisałeś "dna moczanowa", proponuję więc zapytać lekarza czy to może być to i zasugerować że można by ocenić stężenie kwasu moczowego we krwi, bo to faktycznie może być dna, chociaż nie zawsze wychodzi on podwyższony Odpowiedz Cytuj
03 gru 2009 - 22:29:26
czy bóle nasilały się nad ranem? - tak
czy miałeś robione wtedy jakieś badania krwi? morfologia i OB? - tak, byly w normie
stężenie kwasu moczowego we krwi - w normie
Obecnie środkowy palec lewej stopy-lekko zaczerwieniony i opuchnięty.
ten stan mam już od października. Lekarz (chirurg) stwierdził DNA i zalecił - moczenie w soli Bocheńskiej, i dał Ketonal.
Czy są na to skuteczne leki, najlepiej ziołowe (napary), jestem po operacji wrzodów żołądka. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 gru 2009 - 23:41:59
trudno powiedzieć, a czy w czasie nasilenia objawów miałeś wykonywane badanie morfologiczne krwi z OB? czy wtedy też nie było ono podwyższone?
czasem dna może pojawiać się bez podwyższenia poziomu kwasu moczowego, zazwyczaj wzrasta też poziom OB
może trzeba zrobić badanie stawu na obecność kwasu moczowego Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.