Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 paź 2009 - 16:14:53
witam. od ok 3 m-cy mam spuchnięta stopę(nie boli) po ok 2 tyg od spchnięcia stopy zaczęłam się zle czuć. problemy z złapaniem głębszego oddechu, ból w plecach drętwienie reki,gorąco z tyłu głowy, zawroty i zasłabnięcia.wyniki podstawowe tzn morfologia ok. robiłam d-dmery ok, dopller ok, rtg płuc ok pani doktor powiedziała że nerwica.nie poszłam więcej do niej. kiedy kolejny raz poczułam się żle pojechałam na pogotowie zrobili usg serca, gazometrie i jeszcze raz pobrali krew- wszystko ok. ciśnienie ok.ostatnio czuję się troszkę lepiej ale ciągle mam problem z głebokim oddechem.trafiłam do innej pani doktor z nogą zostałam skierowana do poradni chorób naczyń ( wizyta w listopadzie)i dostałam skierowanie na rtg kręgosłupa szyjnego.wynik jutro. do tego wszystkiego bardzo boli mnie pięta (ponoć obrzęk nie ma nic tym wspólnego) zaczęło sie ponad rok temu i wtedy robiłam rtg na ostrogi piętowe których nie stwierdzono. od paru dni czuje taki dziwny lekki ale dokuczający tępy ból gzieś w okolicach kolana. czy to może być wszystko od kręgosłupa? może należy prześwietlić cały kręgosłup a może powinnam prosić o skierowanie na rezonans mag.może jakiś ucisk na nerwy. dziękuje. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 paź 2009 - 21:35:21
ile masz lat?
chorujesz na coś? bierzesz jakieś leki?
jak często zdarzają Ci się te zawroty głowy, zasłabnięcia i duszności?
czy inni także zauważają że stopa jest spuchnięta czy to tylko Twoje odczucie?
przy problemach z kręgosłupem mogą pojawić się bóle i drętwienia kończyn jednak puchnięcie to raczej nie jest typowy objaw ucisku na korzenie nerwów
czy puchnie Ci tylko jedna stopa czy obie?
masz problemy z żylakami? Odpowiedz Cytuj
14 paź 2009 - 23:38:33
mam 29 lat. mam kamienie w woreczku żółciowym, poza tym wczoraj się dowiedziałam że mam dysplazje szyjki macicy ( nie wiem czy to może mieć wpływ na ogólny stan zdrowia)i dzisiaj odebrałam rtg kręgosłupa szyjnego z następujacym opisem zniesienie lordozy szyjnej z cechami kyfozy. nie mam żylaków.opuchlizna na stopie przez długi czas była tak wielka że praktycznie wogóle nie mogłam założyć żadnego buta, od jakiś 2 tygodni jest nieco mniejsza. Odpowiedz Cytuj
14 paź 2009 - 23:55:25
leki jakie zostały mi przepisane to detralex, augmentin, betaserc i naklofen w zastrzykach to wszystko już wybrałam i nie wiele pomogło. obecnie biorę cholestil i anestelog. Mam jeszcze skierowanie na gastroskopie, ale to dopiero za 2 tyg.zawroty głowy mam dość często nieraz również w nocy kiedy wstaję z łóżka. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 paź 2009 - 20:20:35
masz już wyniki tego RTG?
raczej dysplazja szyjki macicy nie powinna mieć wpływu na ogólne samopoczucie, chociaż powinnaś być w związku z tym pod kontrolą ginekologiczną
bóle kolana zdarzają się częściej czy to pierwszy raz? to może być bezpośrednio problem z kolanem ale może być także problem z kręgosłupem
odczuwasz jakieś drętwienia, mrowienia nóg?
puchnięcie stopy nadal się utrzymuje czy już przechodzi? Odpowiedz Cytuj
15 paź 2009 - 22:40:02
jestem oczywiście pod kontrolą ginekologiczną. opis z rtg - zniesienie lordozy szyjnej z cechami kyfozy.stopa spuchnięta nieprzerwalnie od ok 3 m-cy,ale od jakiś 2 tyg w znacznie mniejszym stopniu.ten ból kolana jest taki trudny do okreslenia, bo nie wiem czy to jest samo kolano, nie ogranicza mi to ruchów ani nie boli przy dotyku, jest to taki tępy ból który utrzymuje się od paru dni. miewałam takie bóle już w życiu ale zdarzały sie sporadycznie najczęsciej występowały jak zmarzły mi nogi.
A może pasożyty są sprawcą złego stanu zdrowia,skoro wszystkie wykonane badania są dobre to może tu należy szukać przyczyny- sporo czytałam na ten temat i jestem w szoku co potrafia. od dziecka miałam koty z którymi przebywałam całymi dniami i nocami a były to zwykłe podwórkowe dachowce. nigdy nie byłam odrobaczana.a co sadzić o bólu pięt, jest bardzo dokuczliwy, ale jak wcześniej pisałam nie są to ostrogi piętowe. lekarka kazała kupić wkładki żelowe amortyzujące ale to nie pomaga. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 paź 2009 - 12:37:46
a jaką masz pracę? może to ma jakiś wpływ na puchnięcie stopy? dużo stoisz? przebywasz w bardzo ciepłych pomieszczeniach?

miesiączkujesz regularnie? nie masz kłopotów hormonalnych?

poprawiło się po tych lekach które zaczęłaś brać czy wcześniej?

w rodzinie ktoś miał kłopoty z żylakami?
chodzisz codziennie na obcasach?
nie masz kłopotów z nadwagą?
czy jak rano wstajesz to masz wrażenie jakby stopa była bardziej spuchnięta? musisz ją rozruszać najpierw? Odpowiedz Cytuj
03 lis 2009 - 21:52:38
Witam!!! pisze bo mam problem z lewą stopą otóż od 4 miesiecy strasznie boli mnie stopa i mam problemy z chodzeniem przez to, stopa jest spuchnięta , tzn głównie środkowy pale nie mogę przez to chodzić ani zginać palców lekarz rodzinny nie wie co to moze byc, wykluczył dne i dał mi skierowanie do ortopedy, wyniki badan mam podwyższone(badania krwi,moczu) proszę o pomoc. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 lis 2009 - 00:05:36
a co to za wyniki które masz podwyższone? w ogóle możesz napisać jakie miałaś robione wyniki i co było nie tak?
ile masz lat?
choruejsz na coś?
ktoś w rodzinie leczy się reumatologicznie?
czy druga stopa nie boli i nie puchnie?
czy zdarzały się podobne sytuacje wcześniej?
prześwietlenie stopy miałaś robione?
jakiś uraz tej nogi miałaś?
czy noga sinieje, pojawiają się sine żyłki pod skórą? Odpowiedz Cytuj
04 lis 2009 - 19:20:11
mam 20 lat nie mialam wcześniej żadnych problemów ze stopa, żadnych urazów w rodzinie tez nikt nie chorował. miałam badania ob 16mm/1godz poziom kwasu moczowego w surowicy krwi 4,80, krwinki białe w polu widzenie 4-5, nabłonki wielokatne liczne, barwa jasnopomarańczowa. Odpowiedz Cytuj
04 lis 2009 - 19:23:09
środkowy palec jest siny, druga noga jest w porządku, nikt w rodzinie nie chorował, nie mialam prześwietlenia czekam na wizytę u reumatologa Odpowiedz Cytuj
04 lis 2009 - 19:43:16
czekam na wizytę u ortopedy Odpowiedz Cytuj
25 lis 2009 - 00:11:34
witam. od momentu mojego ostatniego wpisu nie wiele się zmieniło. ciągle mam spuchniętą stopę (raz bardziej raz mniej), ciągle mam problemy z oddychaniem, boli mnie kolano ( tepy dokuczliwy ból), czesto pobolewa mnie śródstopie i codziennie nieprzerwalnie nawet w nocy bola mnie pięty. mam zniesioną lordozę szyjną z cechami kyfozy i coraz bardziej bolą mnie plecy. nie mogę wystać ani wysiedzieć dłuższej chwili w jednej pozycji. czy to może być jakaś choroba reumatyczna np zesztywniejące zapalenie stawów. i jakie badanie zlecone przez lekarza rodzinnego było by pomocne aby to stwierdzić. dodam że ostatnio pracowałam w dość zimnych warunach. dziękuję i pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 lis 2009 - 17:34:35
co do chorób reumatycznych to wykonuje się morfologię, OB, ASO, RF, ANA, borelia to są takie podstawowe badania które można zlecić jeśli podejrzewa się jakieś dolegliwości reumatologiczne takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, toczeń, gorączkę reumatyczną, boreliozę

Twoje objawy nie wyglądają jednak typowo dla tych chorób Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.