Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
04 paź 2009 - 19:58:54
Witam.
Mój ojciec od 3 lat ma brodawczaka w pęcherzu moczowym. 3 lata temu miał operację. 1,5 roku temu znów sikał z krwią dzieje się tak co jakis czas. Jednak będąc jakiś czas temu w szpitalu wypisał się na własne żadanie. Nie chciał operacji i nie wiemy dlaczego. Jednak dopiero teraz majac 75 lat (i spore problemy zdrowotne inne dodatkowe podejrzenie Alzheimera etc) chce ponownie isc do szpitala. Wiec załątwiamy znów wszystko od nowa.
Mam pytania. Wiem, że jest to nowotwór. Wcześniej w rodzinie ojca nikt nie miał żadnego nowotworu, w rodzinie matki też nie. Skąd się wzięło to w pęcherzu moczowym ojca? Czy ja mając 35 lat jestem już przez to w 1szej grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na nowotwór?
Jeśli tak to jakie badania mogę teraz wykonać - słyszałem o markerach. Prosze o poradę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 maj 2011 - 13:02:04
brodawczaki pęcherza moczowego są stosunkowo mało złośliwymi nowotworami, to znaczy że jeżeli nie będą zaniedbane i odpowiednio leczone nie powinny dawać przerzutów, jedyny problem to właśnie to że mogą dawać wznowy, tak jak u Twojego taty, te wznowy powinny być ponownie usuwane i należy wykonywać badania kontrolne
myślę że nie musisz się szczególnie obawiać o swoje zdrowie, ten nowotwór nie jest jakoś szczególnie związany z dziedziczeniem, myślę że ryzyko u Ciebie jest podobne jak i u nas wszystkich
ryzyko takich nowotworów zwiększa palenie papierosów Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.