Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 paź 2009 - 11:54:28
Witam około rok temu wyczułam mały guzek na szyi,po wizycie u lekarza rodzinnego i "gdybaniu" co to może być poszłam w kwietniu na usg szyi,wynik jest taki"w śliniance podżuchwowej prawej widoczny owalny bezechowy hypoechogeniczny obszar o wym.12 na 10mm odpowiadający najprawdopodobniej torbieli.Pozostałe ślinianki prawidłowe,nie stwierdza sie powiększonych węzłów chłonnychw obu okolicach podzuchwowych,na szyi i w dołkach podobojczykowych".teraz powtórne usg zalecone przez otolaryngologa i wynik taki sam z tym ,że zmiana ma 14 na 10mm.Laryngolodzy tylko "gdybają",o kamieniach ,torbielach itp.a mnie ta niepewność wykańcza psychicznie.Zrobiłam wyniki krwi podstawowe są w normie OB 13 (zawsze mam między 11 a 15).Co mam dalej robić? oczywiście oprócz czekania?Proszę o pomoc...Jestem słaba ,mam codziennie ok.37st,nie wiem czy to ze stresu czy z innej przyczyny...pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 paź 2009 - 14:14:14
myślę że powinnaś stosować się do rad laryngologów
takie torbiele można usuwać poprzez zabieg ich wycięcia albo poprzez aspirację, czyli nakłucie, usunięcie ich płynnej zawartości i liczenie na to że torbiel już nie wróci, niestety dość często wraca, dlatego całkowite wycięcie daje lepsze efekty

warto też przejrzeć zęby u stomatologa, czasem chory ząb może być przyczyną takiej torbieli Odpowiedz Cytuj
06 paź 2009 - 20:15:00
Bardzo dziękuję za odpowiedź,czyli mogę lekko odetchnąć,że to nie jest rak ? czy nie ma takiej pewnosci? Pozdrawiam,Alma1 Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.