Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 wrz 2009 - 09:46:12
Witam! Mój problem to biegunka utrzymująca się już 3 tydzień. Mam bardzo wodniste stolce najbardziej rano i wtedy odwiedzam toaletę do 3 razy. Przez reszte dnia jest spokój. Dodatkowo z tego wszystkiego zrobił mi się hemoroid. W czerwcu miałam anemię więc brałam Tardyferon, wit. b12 i kw. foliowy.Od sierpnia do momentu pojawienia się biegunki żelazo stosowałam raz na 2 dni.
I pojawiła się biegunka bez żadnych innych objawów oprócz zmęczenia, braku energii, czasem wzdęć i nabrzmiałego brzucha. Moje wyniki AST/GOT - 54.9, ALT/GTP - 87.0, ALFA AMYLAZA - 30.7, ALFA AMYLAZA w moczu 46.4 . Bardzo proszę o poradę odnośnie wyników bo bardzo mnie to niepokoi. Lekarka u której byłam nie potrafiła udzielić mi konkretnych informacji. Stwierdziła że to może być po Tardyferonie. Przepisała mi Debridat na uregulowanie pracy jelit. Czy powinnam się niepokoić i zrobić jakieś inne, dodatkowe badania???? Odpowiedz Cytuj
24 wrz 2009 - 09:53:19
Aha, i mam 24 latasmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 wrz 2009 - 18:28:59
masz lekko podwyższone markery wątrobowe
biegunka może być spowodowana wirusem, przyjmowaniem żelaza lub czymś innym
na pewno można zrobić jeszcze inne badania
morfologię krwi miałaś robioną?
jeśli biegunka nie będzie ustępowała po Debridacie to wtedy zgłoś się do lekarza jeszcze raz wtedy pewnie skieruje Cię na dodatkowe badania takie jak badanie kału czy badanie moczu Odpowiedz Cytuj
26 wrz 2009 - 23:31:25
Dzięki za odpowiedź!
Nie miałam robionej morfologii, ale na początku stosowałam jeszcze Nifuroksazyd który w ogóle nie zadziałał.
Gdyby biegunka była spowodowana przez żelazo to jak długo może się utrzymywać? Lekarka mówiła ze może ok. 2 m-cy... Nie można tego jakoś przyspieszyć? Za kilka dni zaczynam rok akademicki i musze miec troche energii, a cały czas jestem osłabiona pomimo, że uzupełniam płyny i elektrolity... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 wrz 2009 - 12:44:00
taka biegunka po żelazie może się dość długo utrzymywać
nie miałaś ostatnio żadnych oznak infekcji? gorączka? bóle kości? bóle mięśni?
Debridat powinien trochę pomóc, a jak nie to możesz zapytać lekarkę o jakiś lek przeciwbiegunkowy, przy infekcjach są one raczej niewskazane ale przy innych biegunkach można je stosować Odpowiedz Cytuj
30 wrz 2009 - 10:25:30
Nie miałam żadnych oznak infekcji. A biegunka jest nadal. Poszłam do innego lekarza ogólnego, który od razu zlecił mi różne badania. Morfologia jest w porządku, OB 4, Enzymy wątrobowe coraz wyższe:
AST 78.1,
ALT 96.8,
ALFA AMYLAZA 36.7
Czekam na wynik TSH, HBS i anty HCV oraz posiew kału.
W międzyczasie lekarz przepisał mi Sulfasalazin 3*1,
USG jamy brzusznej w porządku, nic nie jest powiększone.
Czy może to być żółtaczka?? Odpowiedz Cytuj
30 wrz 2009 - 10:28:29
Mocz też jest w porządku. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 paź 2009 - 21:02:56
a czy odczuwasz bóle brzucha? zwłaszcza w okolicy wątroby albo żołądka, czyli pod prawymi lub lewymi żebrami?
pojawia się czasem gorączka?
na wszelki wypadek masz zlecone badania przeciw wirusom zapalenia wątroby, ale nie sądzę abyś musiała się tym martwić, Twoje objawy wcale nie są typowe akurat dla tych chorób, to może być zupełnie coś innego, najlepiej jednak poczekaj na badania

sulfasalazyna coś pomogła? jak długo ją już bierzesz?
masz powiększone jakieś węzły chłonne?
bóle kości, stawów, mięśni?
bóle głowy? Odpowiedz Cytuj
07 paź 2009 - 11:17:04
Nie pojawiają się żadne bóle, gorączki też nie ma. Schudłam już 6 kilo.
TSH-2.95
HBS i HCV - negatywne
Dziś odbieram wynik posiewu.
W międzyczasie lekarka dała mi Cipronex dziś bedzie 3 dzień jak go biore. Trudno powiedzieć czy jest poprawa. Wprawdzie częstość oddawania stolców się zmniejszyła do ok. 4 na dobę ale nadal luźne, wzdęcia i znaczna perystaltyka jelit.
Po sufasalazynie nie zauważyłam żadnej poprawy.
Dodam że czuje się bardzo słabo i nie moge normalnie funkcjonować.
Mam nadzieję że to jakaś bakteria którą można szybko zwalczyć, bo dłużej nie wytrzymam w takim stanie. Odpowiedz Cytuj
07 paź 2009 - 16:22:57
wyniki posiewu kału to:
candida albicans - pojedyncze
enterococcus faecalis - pojedyncze
escherichia coli - średnio liczne
Co to oznacza? że nic nie znaleziono?
To jaka może być przyczyna tej biegunki? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 paź 2009 - 15:33:36
w posiewie nie ma jakichś rewelacji, enterococcus faecalis i escherichia coli są bakteriami prawidłowej flory przewodu pokarmowego
być może przepisany antybiotyk pomoże a jak nie to może przyczyną Twojej biegunki są grzyby, wprawdzie candida albicans w kale jest niewiele ale kto wie Odpowiedz Cytuj
09 paź 2009 - 15:20:35
Antybiotyk zaczął działać, ilość stolców się zmniejsza i są bardziej zwarte. Samopoczucie też się polepsza.
Lekarka powiedziała, że przyczyną mogły być szczepy Escherichia coli wywołujące biegunkę. Dodatkowo powiedziała, że candida albicans jest mało ale taka ilość też może być chorobotwórcza i nie wiadomo czy przyczyną nie są też lamblie, więc przepisała mi furazolidon na lamblie i candide. Ale z tego co czytałam w ulotce ten lek nie jest przeciwgrzybiczy, więc teraz nie wiem ??? Czy powinnam brać dodatkowo jakieś leki osłonowe???
Dziś biorę ostatni dzień antybiotyk. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 paź 2009 - 15:42:29
Furazolidon faktycznie nie działa raczej na candida albicans, działa za to na niektóre bakterie i na lamblie więc jeśli lekarka poleciła Ci go brać to stosuj go, może akurat winowajcą są lamblie
jeśli te leki nie pomogą całkowicie to następnym razem lekarka może przepisać Ci coś na candida albicans Odpowiedz Cytuj
25 maj 2010 - 20:02:23
wydaje mi się że Twoje problemy powoduje ta oto bakteria Escherichia coli conieco wiem na ten temat jeśli wogóle ten temat jest aktualny to conieco moge powiedzieć Odpowiedz Cytuj
08 lip 2010 - 19:45:37
Witam. Mam podobny problem. W tym momencie zazywam 2gi dzien Nifuroksazyd 4x 100mg na dobę + lacidofil wspomagająco, tak polecił mi lekarz. MIałeem robiony mocz, Ige, AMYLAZA, ALT, AST i usg jamy brzusznej. Dokładych wyników nie znam bo od razu zaniosłem je doswojego lekarza, który stwierdził, że wszystko ok. Objawy są identyczne jak u Iwony, a z problemem borykam się już dłuższy czas i nie wiem co dalej robić, jakie badania?

Byłoby super gdyby odpowiedziała autorka tematu bo jestem bardzo ciekaw jak sobie z tym poradziła. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 lip 2012 - 20:55:59
Jabcok:
a w jakim jesteś wieku?
od jak dawna masz te problemy?
czy to są wodniste stolec czy może luźne?
czy są związane z jakimiś konkretnymi posiłkami?
może przyjmujesz jeszcze jakieś inne leki?
pojawiają się bóle brzucha?
czy morfologia krwi, OB, TSH były wykonywane?
z tego co piszesz to nifuroksazyd przyjmujesz dopiero dwa dni, może poczekaj jeszcze na efekt Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
22 lip 2012 - 21:32:07
to post z 2010r. tylko oczywiscie gwetry go wygrzebała.... Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.