Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
29 maj 2013 - 13:08:59
Witam, proszę o poradę...
Zrobiłam usg miednicy małej i mam : pęcherz moczowy prawidłowy, macica w przodozgięciu 68x30x38 mm, endometrium 4 mm, jajnik prawy 5,6ml, lewy 6,5 ml. Struktura obu prawidłowa, ślad płynu w zachyłku odbytniczo-macicznym...

Co to jest te endometrium i czy to coś groźnego ? I ten ślad płynu ? Chodzę do ginekologa prywatnie, ale niestety teraz moja Pani doktor wyjechała i nie mogę się z nią skonsultować... Ostatnio jak byłam badana przez nią powiedziała , że mam małą nadżerkę, ale to nic groźnego... w takim razie dlaczego mam to endometrium i ten płyn? ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
29 maj 2013 - 15:23:33
Endometrium to po prostu błona śluzowa macicysmiling smiley a ślad płynu może się pojawić w wyniku owulacji (czyli nie jest to niepokojące). A z jakiego powodu było wykonywane to badanie?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 maj 2013 - 15:24:24
endometrium to jest błona śluzowa macicy wyścielająca ją od wewnątrz, jest to zupełnie naturalne w ciele kobiety, endometrium zmienia swoją grubość w poszczególnych fazach cyklu miesiączkowego, ślad płynu raczej nie jest też niepokojący, nie musisz się tym przejmować, wystarczy że pokażesz jeszcze wynik badania swojemu lekarzowi ginekologowi żeby się ostatecznie wypowiedział, ale ja tutaj nie widzę nic złego
z jakiego powodu było wykonywane badanie?
w jakim jestes wieku?
masz jakieś dolegliwości? Odpowiedz Cytuj
31 maj 2013 - 11:10:21
Mam 23 lata, usg było wykonywane tak po prostu żeby sprawdzić czy wszystko jest ok, byłam badania ginekologicznie również i okazało się,że mam lekką nadżerkę, i miałam jakieś zrosty na jajniku, ale dostałam czopki po których miały one zniknąć. Ogólnie zawsze przed okresem mam problem z żołądkiem i jelitami, po okresie również i do tego dochodzą problemy z pęcherzem , dbam o higienę, wszystko tak jak powinno być i nie wiem dlaczego tak się to dzieje u mnie. Miałam również robione usg i tomografie jamy brzusznej nic nie wykazało a ciągle czuje problemy z brzuchem... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
31 maj 2013 - 14:49:13
W takim razie jeśli chodzi o USG to nie ma się czego doczepić , jest w porządku. Natomiast jakiego rodzaju są to problemy z pęcherzem?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 maj 2013 - 14:51:30
stany zapalne, dysplazje, nadżerki mogą się zdarzać u kobiet, zwłaszcza u tych aktywnych seksualnie, nie zależy to bezpośrednio od higieny, jednak oboje partnerzy powinni o nią dbać
nadżerki nie ujawniają się w takich badaniach jak USG, wykrywa się je w badaniu ginekologicznym, robi się cytologię, czasami inne dokładniejsze badania, w zależności od rodzaju zmiany stosuje się właśnie odpowiednie leki i obserwację a niekiedy usunięcie takiej zmiany Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.