Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 maj 2013 - 22:16:36
Witam,
mam 16 lat i jakieś 3 miesiące temu znaleziono u mnie krwiaka w łydce. Dostała leki jednak ból nie ustąpił i często mam problemy z chodzeniem. Od jakiś 2 tygodni noga sama mi drga i drętwiej. Do jakiego lekarza mam się udać (byłam już u chirurga naczyniowego, ortopedy)? I jak długo może taki krwiak się utrzymywać? Dodam jeszcze że noga często jest zimniejsza od tej zdrowej, miałam sprawdzane przepływy jednak nic nie wykazały. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 maj 2013 - 15:55:06
przede wszystkim napisz, w jakim jesteś wieku?
czy chorujesz na coś? czy przyjmujesz jakeś leki?
wiadomo z jakiego powodu pojawił się ten krwiak? był jakiś uraz? kontuzja? sam krwiak zazwyczaj nie powoduje dolegliwości bólowych, zazwyczaj wchłania się sam albo musi być ewakuowany chirurgicznie
drętwienie i drgania nogi nie są nim spowodowane
czy masz jakieś problemy z kręgosłupem? bóle pleców promieniujące do pośladków, kończyn dolnych? Odpowiedz Cytuj
28 maj 2013 - 21:44:22
Przyjmuję leki na niedoczynność tarczycy. Nie mam problemów z kręgosłupem. Ból nie promieniuje, boli tylko łydki i tak jakby ciągnie w dół. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 maj 2013 - 15:40:53
nie napisałaś najważniejszego, czy był jakiś uraz tej nogi a jeżeli tak to czy ten krwiak i dolegliwości bólowe pojawiły się właśnie po tym urazie/kontuzji? jeżeli tak to raczej jest to sprawa dla ortopedy
co dotychczas usłyszałaś od ortopery? RTG, USG, MRI tej nogi były wykonywane?
skąd wiesz że masz krwiaka? który lekarz Ci tak powiedział? jakie leczenie zaproponował? Odpowiedz Cytuj
29 maj 2013 - 16:18:12
Dziś ze szkoły zabrało mnie pogotowie bo ból był nie do zniesienia. Zrobiono mi ponownie dopplera, który wykazał, iż krwiak nadal się nie wchłonął. Urazu tej nogi nie pamiętam. Ortopeda włożył mi nogę w szynę,gdyż podejrzewa oderwanie się mięśnia od kości. Czy nie da się tego potwierdzić jakimiś badaniami? Podczas wkładania nogi w szynę lekarz musiał trzymać moją nogę pod kątem prostym co sprawiało ogromny ból, który czuję do tej pory. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 maj 2013 - 17:05:39
rozumiem że zabrało Cię ze szkoły Pogotowie Ratunkowe, ale trafiłaś do szpitala? na Oddział Ratunkowy? na Oddział Ortopedyczny? na Chirurgię?
wydaje się że musiała być jakaś kontuzja, może zerwanie jakiegoś ścięgna, po badaniu lekarskim można się mniej więcej zorientować, a dokładnie można powiedzieć coś po takich badaniach jak USG czy MRI tej nogi Odpowiedz Cytuj
30 maj 2013 - 21:20:58
Trafiłam do szpitala gdzie najpierw badał mnie chirurg, później ortopeda. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 maj 2013 - 21:27:49
wszystko tak na prawdę zależy od tego co stwierdzi się w badaniu, w zależności od tego czy lekarz stwierdzi uraz i jaki to zastosuje ospowiednie leczenie, ja dokładnie nie wiem co się stało, więc trudno mi tutaj coś powiedzieć, w razie wątpliwości wykonuje się właśnie badanie USG albo inne dokładniejsze badania obrazowe Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.