Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
23 maj 2013 - 09:52:02
Witam,mam pewien problem,w tamtym tygodniu byłem chory podobno na angine brałem 7 dni antybiotyk który skończyłem brać w poniedziałek,dziś obudziłem się rano i dolna warga po lewo była mocno spuchnięta ,że nie mogłem zgryźć zębów bo była aż na zębach,jaka może być przyczyna? Ugryzło mnie coś? Odpowiedz Cytuj
23 maj 2013 - 10:09:30
teraz trochę mniej spuchnięta . Odpowiedz Cytuj
23 maj 2013 - 11:43:21
poza opuchnieta warga wszystko okej ? Odpowiedz Cytuj
23 maj 2013 - 12:05:42
obejrzyj bardzo dokladnie warge z wewnetrznej i zewnetrznej strony czy nie ma sladu ugryzienia..malenkiej kropeczki, bardzo mozliwe ze moglo Cie w nocy cos ukasic.Meszka..pajak..Jesli nie zejdzie i nie zauwazysz sladu, moze powinien obejrzec to lekarz. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
23 maj 2013 - 12:11:52
Witam, a czy warga przy tym jest bolesna,albo swędzi, jest zaczerwieniona?? no i oczywiście czy jest jakiś ślad ranki na niej (od zewnątrz i od wewnątrz)?? Odpowiedz Cytuj
23 maj 2013 - 12:20:26
Zaczerwieniona raczej nie jest,no może w sumie troche jest po tej stronie,śladu ukąszenia raczej nie widać,boleć nie boli,wczoraj wiczorem też jakoś było mi duszno może to jakaś alergia? Lub po prostu ugryzłem się w nocy. Odpowiedz Cytuj
23 maj 2013 - 14:14:11
Teraz już prawie opuchlizny nie ma,jest mała. Odpowiedz Cytuj
23 maj 2013 - 14:41:53
moze to bylo ugryzienie....bardo prawdopodobne jesli tak bylo, ze jesli opuchlizna zejdzie pojawi sie bolacy punkt po ugryzieniu byc moze od wewnatrz jest jakies zaczerwienienie. jesli nie a opuchlizna sie pojawi ponownie badz inne dolegliwosci jak pisales wczesniej zle samopoczucie, moze dla pewnosci skonsultuj sie z lekarzem Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
23 maj 2013 - 15:53:28
Jeśli opuchlizna ustąpiła teraz to myślę, że póki co trzeba poczekać i poobserwować czy pojawi się ponownie. Jeśli tak to wtedy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Odpowiedz Cytuj
23 maj 2013 - 17:12:12
A czy to może być jakaś alergia bo przed chorobą właśnie mnie bolało w klatce i mi się ciężej oddychało jestem już po antybiotyku,w klatce mnie nie boli ale czasem właśnie mi się ciężej oddycha,możliwe,że to alergia? Odpowiedz Cytuj
23 maj 2013 - 17:34:47
A jak coś jem to musze kilka razy przełykać bo nie moge przełknąć. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
24 maj 2013 - 13:35:00
Jest to możliwe, ale to niestety musi ustalić alergolog i zlecić dodatkowe badania w kierunku alergii. Odpowiedz Cytuj
24 maj 2013 - 17:05:22
A jaką przyczyną jest właśnie ,że nie raz boli mnie po prawej stronie klatki,płuco i mi się właśnie ciężej oddycha?TO jest dziwne bo nie mam tego ciągle tylko co jakiś czas na kilka godzin lub najczęściej po prostu wieczorem masakra się czuje.W dodatku i tak chyba musze iść do lekarza bo znowu mnie gardło zaczeło boleć Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
25 maj 2013 - 13:22:06
Nie umiem Panu odpowiedzieć na to pytanie - tutaj potrzeba zrobić dodatkowe badania - może ma Pan problem kardiologiczny, może ma to podłoże astmatyczne, może alergiczne. Bez badań nie da się nic powiedziećsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
25 maj 2013 - 20:51:43
Dziś byłem u lekarza i osłuchał mnie i podobno nic nie ma w płucach ani oskrzelach ale mam niedoleczone gardło i lekko spuchnięty węzeł chlonny dostałem antybiotyk na 6 dni,ale mam teraz wysoką temperaturę,czy jest możliwe,że mam teraz większa temperature niż tydzień temu co leczyłem to gardło też antybiotykiem ale się nie doleczyło? Czy jeśli tam nic nie słyszała to znaczy,że nie mam na 100% zapalenie płuc? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
26 maj 2013 - 10:38:56
Myślę, że jeśli osłuchowo nie ma Pan zmian to nie jest to zapalenie płuc, a co do temperatury to jak najbardziej jeśli infekcja była niedoleczona to może być ona znowu wysoka. Odpowiedz Cytuj
26 maj 2013 - 20:56:50
Dziękuje Pani za odpowiedź ale już po prostu padam 2 tydzien choruje sad smiley a tu jeszcze 4 dni antybiotyku po prostu brak sił ale to pewnie przez to ,że już 10 dzien biore antybiotyk? Odpowiedz Cytuj
27 maj 2013 - 10:11:32
Biorę antybiotyk Macromax są w pudełku 3 tabletki ogólnie się bierze chyba 3 tabletki ale lekarz przepisał mi 2 opakowania czyli 6 tabletek,można tak? I mam jeszcze jedno pytanie bo wczoraj mnie mdliło,i miałem zawroty głowy a w skutkach ubocznych jest właśnie,że mogą nastąpić zawroty głowy,nudności,omdlenia ale nie pisze aby przerywać tylko po prostu nie pracować,więc normalnie dalej brać? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
27 maj 2013 - 10:28:07
Tak macromax można brać dłużej niż 3 dni skoro lekarza tak zalecił. Co do skutków ubocznych to o ile podczas odpoczynku jest Pan w stanie jakoś wytrzymać te skutki uboczne to proszę zażywać antybiotyk dalej, a jeśli te dolegliwości są bardzo nasilone to proszę skontaktować się ze swoim lekarzem. Odpowiedz Cytuj
27 maj 2013 - 15:38:00
Mam jeszcze do Pani pytanie,bo właśnie wziąłem antybiotyk ale zapomniałem godzine przed wziąć priobiotyku a wiem,ze nie bierze się z antbyiotykiem bo podobno nie działa i teraz nie wiem czy wziąć po prostu za godzine czy dziś ogólnie sobie odpuścić,ale jak wezme za godzine to będzie działał? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
28 maj 2013 - 16:36:03
Chyba trochę późno na odpowiedź, ale w takim przypadku można odczekać godzinę do dwóch i zażyć probiotyk, ważne żeby nie z antybiotykiem. Odpowiedz Cytuj
28 maj 2013 - 17:06:17
No niestety nie wziąłem wczoraj i wieczorem miałem straszne rozwolnienie,jak ma się rozwolnienie to działa antbyiotyk? ten co brałem tydzień od 14-20 maja tez miałem 3 dni rozwolnienia,nie wiem co się dzieje,że mam rozwolnienie po anttybiotykach,ale to może,że nie wziąłem priobiotyku ale zobaczymy dziś,jeżeli przez tydzień minął od tych 3 dni co miałem rozwolnienie i wczoraj miałem rozwolnienie tylko to chyba raczej na razie się nie odwodniłem? Od razu wypiłem 3 szklanki wody,szczerze mam już dość tych antybiotyków tamten brałem 7 dni ten już na szczęście tylko 2 dni zostały. Odpowiedz Cytuj
29 maj 2013 - 21:43:29
Ok już jest dobrze,ale mam pytanie czy jest taka możliwość,że po prostu ciagle musze miec lekko czerwone gardło? Bo mam nadal lekko czerwone ale mama mówi,że zawsze mam czerwone,bo ojciec też ma.... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
30 maj 2013 - 09:16:10
Jeśli ma Pan biegunkę przy antybiotyku to czasem pomaga jeśli zwiększy się stosowanie probiotyku do 3 razy dzienniesmiling smileya co do gardła to o ile nie boli ono to samo lekkie zaczerwienienie nie jest problemem. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.