Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 maj 2013 - 17:28:57
Ulmich:
Witam Od jakiegoś czasu przed oddaniem stolca wystepuje u mnie śluz z odbytu .Nie zauwazyłam krwi .(Wypróżniam się regularnie codziennie rano).Śluz jest przeźroczysty lekko podbarwiony na brązowo. Jestem osoba nerwową . jakieś 4 miesiące temu wystepowała u mnie biegunka na tle nerwowym.Mialam wykonane badania krwi dokładne i wszystko było w porządku .Proszę o wskazówki jak powinnam postepowac by pozbyć się tej dolegliwości ?Może wyeliminować kawę ? której ostatnio dużo piję ?Byłam u lekarza rodzinnego i on nie widzi problemu.
czy śluz przed oddaniem stolca moga powodować hemoroidy wewnętrzne? Po oddaniu stolca zauważylam poduszeczki wystające z odbytu które po jakimś czasie chowają się do środka .Czy to może być przyczyna?

Odpowiedź:
śluz nie powoduje hemoroidów ale jedno z drugim może występować, jeżeli faktycznie coś wyczuwasz w okolic odbytu po wypróżnieniu to bardzo prawdopodobne że są to hemoroidy
co do kawy, to oczywiście nie należy z nią przesadzać ale nie sądzę aby była to przyczyna pojawienia się śluzu, ten czasami związany jest z jakimś stanem zapalny, a może wszystko jest w normie, tylko Tobie się wydaje że coś złego się dzieje Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.