Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
16 maj 2013 - 11:45:58
Mój problem polega na tym, iż od dłuższego czasu pęka mi skóra na prawej dłoni, lewa jest w porządku. Stosowałam różne kremy nawilżające i natłuszczające, robiłam kąpiele dłoni w podgrzanej oliwie z oliwek i kilkoma kroplami soku z cytryny ale bez efektu. Nie pracuję zawodowo, nie mam małych dzieci a środki chemiczne ograniczam do minimum (płyn do naczyń, szampon i temu podobne środki używane w domu) i robię to w rękawiczkach. Nie ma też znaczenia pora roku, u mnie pekanie skóry trwa to cały rok z małymi przerwami na około 2 do 3 tygodni. Jaki może być powód mojej dolegliwości, czy brakuje mi witamin, jeżeli tak to jakich?
Będę wdzięczna za odpowiedź i porady. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
16 maj 2013 - 12:09:03
Witam, a czy konsultowała się Pani w związku z tym z dermatologiem?? Bo myślę, że od takiej konsultacji trzeba byłoby zacząć. Dermatolog w razie czego zaleci odpowiednie maści. Odpowiedz Cytuj
16 maj 2013 - 18:07:25
Czy wizyta u dermatologa jest konieczna, nie ma sposobu pomóc sobie bez lekarza? Odpowiedz Cytuj
16 maj 2013 - 22:28:59
Nie mam na dłoni bolesnych, ani krwawych ran, skóra mi na jednej dłoni pęka i zrywam ją płatami. Nie mniej wypróbuję Twoje polecane środki, być może pomogą mi. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
17 maj 2013 - 16:05:57
malami90:
Jeśli uważnie śledzi Pani posty na forum to na pewno zauważyła Pani, że dużo osób ma problemy związane z nerwicą - i to sami o tym piszą, że albo mają nerwicę, albo są osobami nerwowymi i obawiają się nadmiernie o swoje zdrowie. Zresztą podobnie jest w przychodniach, coraz więcej osób przychodzi z powodu różnych dolegliwości po czym okazuje się że mają problemy natury psychicznej - nazywa się to zaburzeniami psychosomatycznymi (somatyzacją). Więc nie bardzo rozumiem skąd tak ostra krytyka.

Wracając do problemu z pękającą skórą dłoni to uważam, że warto skontaktować się jednak z dermatologiem bo on najlepiej wie jakie maści byłyby by najodpowiedniejsze aby zmiękczyć skórę (zawierające mocznik, kwas acetylysalicylowy). Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
18 maj 2013 - 09:32:50
Oczywiście, że wiem o tym, że zanim wysunie się podejrzenie nerwicy lub innych problemów natury psychicznej to trzeba wykluczyć dolegliwości fizyczne. Ale nikt z nas tutaj wypowiadających się nie sugeruje zaburzeń psychicznych od samego początku, najpierw polecamy różne badania i wizyty u wielu specjalistów, na koniec psychiatrę lub psychologa jeśli badania niczego nie wykazują. Nie da się wykonać danemu człowiekowi wszystkich możliwych badań - bo jeśli ktoś zgłasza się z bólem głowy to nie odeślę go do ortopedy bo po co. Polecamy badania i specjalistów, którzy mogą coś wnieść do problemu. A jeśli po przeczytaniu jakiegoś wątku uznasz, że Twoim zdaniem jeszcze coś można by było zrobić to po prostu to napisz, a nie sugeruj, że wmawiamy wszystkim nerwicę... Odpowiedz Cytuj
19 maj 2013 - 10:30:36
Nie miałam przez kilka dni dostępu do komputera, ale widzę że wywiązała się dyskusja. Nie widzę jednak związku tej dyskusji dotyczącego mojego problemu (zapytania). Pani doktor radzi abym poszła do dermatologa i zapewne ma rację, aczkolwiek wolałabym najpierw wypróbować inne sposoby dotyczące mojej dłoni. A może brak mi jakiejś witaminy, może jakaś maść? Co Pani doktor by mi poradziła, zaproponowała?
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
19 maj 2013 - 13:38:52
Co by to nie było ,to dziwne ,że dotyczy tylko jednej dłoni,
mam wątpliwości czy znajdziesz przyczynę,ale próbować trzeba,wizyta u dermatologa i endokrynologa by była potrzeba,może tu jakiś wpływ maja hormony tarczycy,nie wiem,
ja bym polecała stosować maść alantanową ,zwykłą. Odpowiedz Cytuj
21 maj 2013 - 12:43:02
Maść alantoinową stosowałam na początku mojej dolegliwości przez dłuższy czas, ale efektu nie było, po jakimś czasie ponowiłam próbę i również nie pomogło.
Mnie też dziwi fakt, że pękająca skóra dotyczy tylko prawej dłoni.
Może brakuje mi jakiejś witaminy czy też mikroelementów? Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
21 maj 2013 - 23:41:44
Zawsze możesz sobie zrobić badanie krwi na skład chemiczny,tj.wapń cynk,magnez ,itp.,nie jest o drogie badanie,czy poziomu witamin ale
to chyba nie miałoby sensu, ja bym nie widziała związku z brakiem mikroelementów czy witamin,
najlepiej lekarz będzie wiedział, w tej sytuacji jakie badania będą pomocne,być może trafisz na dermatologa ,który tylko spojrzy i postawi diagnozę ,

ja tak miałam ,z córką,zrobił jej się na kolanie podejrzany pęcherz,lekarz rodzinny nie wiedział co to jest ,dermatolog tylko spojrzał i powiedział: liszajec zwyczajny,

ja bym Ci radziła udać się najpierw do dermatologa,nie trzeba skierowania ale trzeba czekać ,chyba ,że prywatnie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
22 maj 2013 - 13:21:27
Może Pani spróbować maści z witaminą a, która wspomaga regenerację naskórka, ale jeśli to nie przyniesie poprawy to pozostaje dermatolog. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.