Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 4 agnieszka3201
07 maj 2013 - 09:51:00
Moje spojrzenie na książkę p. Anny Jędrzejczyk pod tytułem: „ Dalekie podróże z zamkniętymi oczyma.”
Treść jest bardzo różnorodna i atrakcyjna. Każdy fragment jest inny i na swój sposób kształtujący czytelnika. Strumień życia w XXI wieku jest niezwykle szybki i w różny sposób oddziałujący na jednostkę. Wiadomości negatywne bombardują przeciętnego człowieka. Nadmiar zajęć jest tak duży, że nie nadąża się z wywiązywaniem z obowiązków na bieżąco. Brak jest czasu, by zachwycić się życiem, by zobaczyć jak ono jest fascynujące – jak piękny jest otaczający nas świat.
Sądzę, że to zadanie spełnia książka pani Anny. Ona nakazuje wręcz: „zatrzymaj się”, „popatrz co wokół” - zobacz jak do nas przemawia świat! Patrz, słuchaj i odczuwaj! Gdy odczuwamy emocje szczęścia, wiary w siebie, sukcesu, gdy odczuwamy jak zalewa nas radość życia, kieruje nami spokój umysłu – zrozumiemy, że to pojęcia uniwersalne – pojęcia najwyższego dobra. Radosny, rozentuzjazmowany umysł sprawia, że stajesz się chłonny i otwarty na przepływ Boskiej, czy kosmicznej energii. To właśnie uczucie niezwykłego szczęścia sprawia, że pragniesz się tym dobrem dzielić z innymi. Tak właśnie do mnie przemawia ta książka. Prosta w formie, lecz jakże wielka w wymowie.
Co spowodowało, że pojawił się taki stan dobra, szczęścia i uniwersalnej miłości ? Ona mi to mówiła wiele razy, ponadto znalazłam potwierdzenie we fragmencie: „Katharsis. Bezcenna terapia – oczyszczanie.” To właśnie w rewelacyjny sposób prowadzone warsztaty (jeden raz byłam). Muszę tam powrócić na długo. Potwierdzam za Anną to niezwykłe miejsce i wyjątkowe zajęcia. Nie przesadzę jeśli powiem z całą odpowiedzialnością, że to wyjątkowej urody spektakl prowadzony najlepiej i najpiękniej jak można - fragment „Katharsis” to unaocznia. Jeśli trafi do osoby, która tej wiedzy poszukuje, pragnie – to siła oddziaływania jest niezwykła. Interpretuję fragment, najbardziej chłonie ta istota, która potrzebuje tego leku – dusza ludzka: żałuje, wybacza wszystkim i buduje nową osobowość. Jak ON to pięknie mówił: „każdy z nas ma swojego ducha – Anioła Stróża, powiedz mu, że go kochasz i ufasz mu bezgranicznie i poproś go, by prowadził cię przez ten bezkresny ocean życia bezpiecznie i szczęśliwie, by był dla ciebie przewodnikiem”.
Czy może być coś piękniejszego? To właśnie jest ten szczególny aspekt prowadzonych zajęć i Anny, która tak, a nie inaczej, odbiera nową wiedzę i przekazuje w książce. Z człowieka zagubionego w chaosie życia, pogrążonego w smutku i bólu staje się jednostkę radosną, szczęśliwą, podążającą nową drogą. To bezcenna terapia pisze autorka: „przenika przez ciało i zmysły, oczyszcza, zabiera z naszych serc ciężar, który nas przygniata i przeobraża, czyni lepszym, czystszym, doskonalszym, wrażliwszym na cierpienia innych, na zło, które dzieje się obok, wśród nas”. To cudowne misterium doskonałości człowieka – najdoskonalsza modlitwa na tle dźwięków. Człowiek czuje jak w nim pozostaje tylko dobra energia, prawda, piękno i nadzieja. Taka jest wymowa tego utworu – najważniejszego. Lecz wszystkie posiadają takie cechy – są przepełnione niezwykłą mocą, siłą, kształtują czytelnika i podnoszą go na wyższy poziom, na wyżyny egzystencji. Uczą uważnego patrzenia na ludzi i otaczający nas świat. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.