Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
06 maj 2013 - 08:28:53
Witam.Moja córka trafiła do szpitala 23.04.2013r. do szpitala z ostrym bólem brzucha z cuchnącymi wymiotami żółcią...była okropnie wyczerpana...padło podejrzenie wyrostka robaczkowego...zabieg miał być wykonany następnego dnia ponieważ córka była odwodniona i nie nadawała się do zabiegu lecz wieczorem jej stan się pogorszył i trafiła na stół operacyjmy...po operacji lekarz stwierdził że zabieg się udał i był to brzydki wyrostek ropny umiejscowiony z tyłu pleców, leżała w szpitalu ponad tydzień gdzie dostawała antybiotyk i inne kroplówki...na pytanie jaki antybiotyk córka dostaje dostawałąm odpowiedz, że to taki ogólny antybiotyk...wstała z łóżka po 4 dniach z wielkim trudem...przy wypisie lekarz się śpieszył i rzucił tylko że ma być miesiąc czasu na diecie lekkostrawnej i przez ten czas oszczędzający tryb życia...na wypisie dopiero przeczytałam, że córka podczas operacji dostałą ropnej zapalenie otzrewnej i dostawała na to 2 antybiotyki...nurtuje mnie dlaczego byli tak tajemniczy i ukrywali to...córka bardzo płakała po powrocie do domu że boli ją brzuch dlatego wezwałąm lekarza rodzinnego do domu, który zlecił badania krwi i crp...wyniki są dobre...ale córka uskarża się na ból kręgosłupa, kości ogonowej, nie może długo siedzieć w jednej pozycji i nie może długo stać bo robią się jej mroczki przed oczami u mówi że jest jakby przez chwilę ogłuszona...do tego skarży się na ból stawów w kolanach...czy takie objawy są normalne...czy nie ma powodów do niepokojów?dodam że córka nie lerzy, dużo się rusza po troszku aby nie było zrostów...proszę o szybką odpowiedz...idę dzisiaj do szpitala na kontrol zobaczę co mi powiedzą...za tydziń córka wraca do szkoły i nie wyobrażam sobie jej tam z powodu jej słabego funkcjowania...również dzisiaj muszę jechać taryfą, bo boimy się że w autobusie zrobią się mroczki, ogłuszenie i zemdleje mi...pozdrawiam...Barbara Samulak Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
06 maj 2013 - 15:48:09
Witam, osłabienie po tak ciężkim przebiegu jest zjawiskiem normalnym, natomiast nie ulega wątpliwości, że powinno zostać wykonane kontrolne USG brzucha, żeby upewnić się, że nie ma powikłań w jamie brzusznej. Rozumiem, że nie ma gorączki lub stanów podgorączkowych?? jak z jedzeniem, dziecko ma apetyt?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 maj 2013 - 15:52:51
córka jest ile dni po operacji?
rozumiem że idziesz dzisiaj z córką na kontrolę do Poradni Chirurgicznej, tak?
może po prostu jeszcze trzeba poczekać aż wszystko się unormuje, w ciągu tego najbliższego tygodnia córka może odzyskać siły i samopoczucie, jeżeli badał ją lekarz rodzinny i wyniki badań laboratoryjnych są w normie to nie widzę powodu do jakiegoś szczególnego niepokoju, zresztą pokażesz się z córką na kontroli to jeszcze się chirurg wypowie
nie sądzę aby lekarze coś ukrywali, może po prostu tak zbywająco Ci odpowiedzieli w kwestii tego antybiotyku Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
18 maj 2013 - 10:03:27
Witam...córka ma apetyt, nie gorączkuje, tylko ma te zadyszki, mroczki przed oczami i szybko się męczy...może ma Pani rację, że po takiej ciężkiej chorobie organizm się musi unormować i potrzeba rochę czasu...na dzisijeszej kontroli wszystko było ok a do tych zadyszek itp kazano mi zrobić ekg...

Odpowiedź:
Na pewno warto zrobić EKG, natomiast jeśli te zadyszki utrzymywałyby się dłuższy czas to dla pewności poprosić lekarza o skierowanie do kardiologa. Choć najbardziej prawdopodobne wydaje się, że jest to efekt wyczerpania organizmu po ciężkiej chorobie. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.