Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
23 kwi 2013 - 15:56:23
Witam rozpoznano u mnie IBS, objawiający się głównie wzdęciami, zatrzymaniem gazu w jelicie i wynikającymi z tego bólami, oraz zaparciami.
Z zaparciami poradziłem sobie już na 100% dużą ilością błonnika oraz regularnym stosowaniem preparatu Colon C. Cały czas natomiast występuje zatrzymanie gazów w końcowym odcinku jelita.
Ostatnio lekarz przepisał mi Xifaxan w nadziei że być może pomoże na gazy.
Pytanie moje brzmi czy stosowanie Xifaxanu nie spowoduje nawrotu zaparć? Gdyż jest to typowy antybiotyk na biegunki. Nie chciałbym zrujnować efektu który już osiągnąłem, udało mi się już zapomnieć o zaparciach. Mam teraz regularny rytm wypróżnień, i niechciałbym znowu go zachwiać.
Proszę o pomoc ??? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 kwi 2013 - 16:12:45
Xifaxan to faktycznie lek często stosowany z zakażeniach przewodu pokarmowego, ale nie ma od działania przeciwbiegunkowego, nie zatrzymuje stolca, a jedynie eliminuje drobnoustroje, tak więc wydaje mi się że Twoje obawy są raczej niepotrzebne, jeżeli Xifaxan by nie pomógł to sprobuj probiotyku, być może wyrównanie naturalnej flory bakteryjnej coś da, w ogóle warto wzbogacić swoją dietę np. o kefiry które zawierają dużo dobroczynnych bakterii Odpowiedz Cytuj
23 kwi 2013 - 18:52:09
Rozumiem, wiem że stosuje się go często przy IBS w postaci biegunkowej. Natomiast u mnie występowała postać zaparciowa.
Przepisany został mi aby zmniejszyć produkcję gazu w jelicie. Czyli rozumiem że mogę go przyjmować bez obaw o zmniejszenie ilości wypróżnień?
Co do probiotyków stosowałem już i zauważyłem pewną poprawę.
Generalnie w pewnym stopniu objawy IBS zmniejszyły się. Udało mi się pokonać zaparcia oraz bardzo dokuczliwe wzdęcia zwiększające widocznie obwód brzucha. W tej chwili jedynymi objawami są przelewanie w jelitach oraz częste zatrzymanie się gazu w końcowej cześci jelita powodujace ból, który po oddaniu gazów automatycznie mija. Odpowiedz Cytuj
23 kwi 2013 - 18:58:43
Dodam że na stałę od 3 miesięcy przyjmuję Debridat obecnie 2x1 tabl, oraz jakiś czas piję Colon C 2 razy dziennie i widzę pewna poprawę i zmniejszenie symptomów Jelita drażliwego. Mam nadzieję ze uda mi się całkowicie nad tym zapanowac Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 kwi 2013 - 22:23:39
myślę, że jeżeli lekarz tak zalecił to można spróbować z tym Xifaxanem, nie sądzę aby w jakikolwiek sposób mogło Ci to zaszkodzić, natomiast być może będzie jakiś pozytywny efekt, tak na prawdę do końca nie wiadomo co jest przyczyną IBS więc trudno to leczyć ale można właśnie w ten sposób próbować Odpowiedz Cytuj
23 kwi 2013 - 22:35:18
Ok. Dzięki za odpowiedź Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.