Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 kwi 2013 - 13:57:29
Kilka dni temu poczułam lekkie swędzenie górnych części małżowin usznych. Myślałam, że powodem jest zmiana lakieru do włosów. Przestałam go używać, mimo to swędzenie nasila się i zaczyna obejmować coraz większą część małżowin. Obecnie są one mocno zaczerwienione, gorące i nabrzmiałe, a w ich zagięciu zaczyna łuszczyć się skóra. Ponadto czuję swędzenie na całym ciele, ale zmian skórnych nie zaobserwowałam. Zaczęłam pić wapno. Nie jestem alergikiem, mimo że w ostatnich 3 latach korzystałam z porad alergologa, bowiem w okresie wiosennym na rękach i nogach zaczęła się pojawiać wysypka podobna do róży. Lekarz stwierdził, że to reakcja na jakąś substancję. Niestety nie udało się dociec, na jaką. Od czego powinnam rozpocząć diagnostykę? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
13 kwi 2013 - 15:09:35
Witam, jest takie schorzenie jak wiosenne zapalenie małżowin usznych objawiające się właśnie takim rumieniem, łuszczeniem skóry, świądem małżowin. Pojawia się na wiosnę i zwykle jest krótkotrwałe i samo znika. Proponuję jednak skontaktować się z dermatologiem lub lekarzem rodzinnym, aby zapisał leki zmniejszające świąd i działające przeciwalergicznie. Odpowiedz Cytuj
13 kwi 2013 - 15:52:38
Bardzo dziękuję, po raz pierwszy doświadczam takiej przypadłości. Odpowiedz Cytuj
16 kwi 2013 - 21:07:30
Byłam u lekarza. Rzeczywiście zapalenie małżowin wywołane alergią - przyroda budzi się do życia, więc coś mnie uczula. Zażywam lek przeciwzapalny i 3 x dziennie clemastin. Obrzęk ustępuje, swędzenie również. Jedynie skóra na małżowinach jest mocno wysuszona i łuszczy się. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 kwi 2013 - 16:47:17
W takim razie powoli ta przypadłość będzie ustępowała, skóra również przestanie się łuszczyć, potrzeba tylko trochę czasu. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.