Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 kwi 2013 - 08:19:33
Witam,
od dłuższego czasu mam problemy snem. Nie mogę zasnąć lub mam lęki nocne. Rano zawsze mam problemy ze wstaniem, nie słyszę budzika lub po prostu "nie mam siły" wstać. Do tego wszystkiego się już przyzwyczaiłam, ale mam też inny problem. Gdy leże w łóżku i czekam na sen, jest mi stasznie zimno, mimo że chwilę wcześniej np czytałam książkę i było ok. Na sen biorę hydroxyzinum vp, ale.zwyjle.to.nic nie daje, muszę wstać, ubrać się w.ciepłą bluzę i dopiero wtedy zasypiam. Proszę o informację, czy powinnam się niepokoić tym uczuciem zimna, czy oni coś oznacza? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 kwi 2013 - 10:16:47
napisz jeszcze w jakim jesteś wieku?
od jak dawna masz takie problemy?
czy Twoim zdaniem to właśnie to uczucie lęku powoduje że nie możesz zasnąć? czy jakieś lęki zdarzają się również w dzień?
chorujesz na coś?
czujesz się ostatnio gorzej?
schudłaś ostatnio bez powodu?
byłaś z problemem u lekarza? robił Ci jakieś badania?
sypiasz w dzień? prowadzisz aktywny tryb życia? Odpowiedz Cytuj
12 kwi 2013 - 12:32:16
Mam 25 lat. Problemy ze snem zmieniają się cyklicznie. Przez kilka tygodni, miesięcy zasypiałam normalnie ale budziłam się kilkakrotnie w lęku, czasami czułam lęk przed lękiem i przez to nie mogłam zasnąć. Te lęki ustąpiły tydzień temu i wróciło to co miałam poprzednio; czyli nie mogę zasnąć i jest mi zimno, czasem nawet się trzęse. Muszę wziąć tabletki (zwiekszyłam dawkę do dwóch) i ciepło się ubrać.
Jak już zasnę to śpie jak zabita, nie mam żadnych lęków. Nie sypiam w dzień, ale czasem w pracy coś robię i mam wrażenie jakbym właśnie się obudziła, chyba za bardzo bujam w obłokach, od dluższego czasu jestem wiecznie rozkojarzona, rozdrażniona, mam problemy z koncentracją itd. Miałam/mam dużo probemów ale w ciągu ostatnich tygodni przestalam się przejmować. Nie myślę o tym, choć powinnam, bo np nie szukam pracy mimo że jestem na wypowiedzeniu... Nic mi się nie chcę i na nic nie mam siły... Nie chudnę, ćwiczę min. 3 razy w tygodniu, ale ciągle podjadam słodycze.
Robiłam wszystkie podstawowe badania, rownież na pasożyty itd. Poza anemią (właśnie kończe czteromiesięczną kurację) i pojedyńczymi przedwczesnymi pobudzeniami komorowymi nic nie wykryto. Skierowano mnie do psychologa który stwierdził nerwicę. Czytałam o nerwicy i nie widzę u siebie objawów chorobowych, poza lękami nocymi i tym że czasami nie mogę nabrać powietrza. Nie mam żadnych bolów, niczego się nie boję.
Martwię się czy to uczucie zimna, to jakiś problem zdrowotny, czy może faktycznie jestem chora psychicznie...
Przepraszam, że tak się rozpisałam, chciałam aby wszystko było jasne.
Z gòry dziękuję za odpowiedź Odpowiedz Cytuj
17 kwi 2013 - 10:10:12
Prosze o odpowiedź na moje pytanie. Z góry dziękuję! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 kwi 2013 - 17:33:40
a badanie tarczycy (TSH) miałaś wykonywane? jest ono w normie?
wydaje mi się że wszystkie Twoje objawy są na tle psychicznym i związane właśnie z tymi lękami, myślę że to jest główny problem którym trzeba się zająć
faktycznie byłaś z tym u psychologa czy może u psychiatry? bo ten drugi może spróbować włączyć odpowiednie leczenie które być może Ci pomoże Odpowiedz Cytuj
17 kwi 2013 - 18:51:31
Dziekuję za odpowiedź. TSH mam w normie. Lekarz pierwszego kontaktu przepisal mi na sen hydroxyzinum vp. Pomaga ale biore to już od kilku miesiecy i boję się, że się uzależnie.Zaczęłam chodzić do.psychologa, ale nie do końca wierzę w to że mogę mieć nerwicę. Ludzie piszą o atakach, wzywaniu karetki, panice itd. Ja się nigdy tak nie czuję.... No ale skoro kolejna osoba mòwi, że to może być coś z psychiką, to chyba muszę w to uwierzyć... Dziękuję za pomoc! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 kwi 2013 - 20:59:32
no wiesz, rodzajów nerwic jest bardzo dużo, nie zawsze objawia się to napadem lęku panicznego tak jak piszesz, czasami może być to własnie może trochę słabiej nasilony ale utrzymujący się niepokój, same zaburzenia snu również mogą być objawem nerwicy Odpowiedz Cytuj
18 kwi 2013 - 01:01:41
Ok muszę się z tym pogodzić i mieć nadzieję na szybkie wyzdrowienie. Dziekuje Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.