Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
11 wrz 2009 - 12:28:39
Witam
Chciałabym zasięgnąć porady

Dziś około 2 w nocy obudziłam się z silnym bólem w klatce piersiowej.Był to tak silny ból, że każdy ruch powodował jego nasilenie. Próbowałam zmienić pozycję (na jeden bok, na drugi) ale nic z tego nie wyszło. Jak leżałam na plecach nieruchomo nie było tragedii, ale każdy inny ruch to koszmar. Ciężki mi było zasnąć, ale w końcu się udało. Niestety nad ranem nic się nie zmieniło. Ledwo z łóżka wstałam. Na chwilę obecną ból się zmniejszym, jednak cały czas występuje. Przy wdychaniu powietrza tzn przy oddychaniu ból się nasila więc staram się w miare płytko oddychać. Żadnych leków ostatniego czasu nie brałam.

Poważniejszych problemów z sercem nigdy nie miałam. 3 lata temu wykrytob u mnie wypadanie zastawki ale delikatne. W związku z tym że bóle co jakiś czas miewałam byłam pewna że to to, natomiast lekarze zapewnili mi, że to co mam to nic wielkiego i nie sądzą by bóle były tym spowodowane. Zresztą tamte bóle były zupełnie inne. Pojawiały się trwały max 5 min i znikały. I nie były tak dokuczliwe. Proszę o pomoc - co to mogły być za bóle? Czy zwykłe proszki przeciwbólowe mogą pomóc? Co jakiś czas łykam aspargin (lekarz kardiolog mi to zalecił przy tych moich "delikatnych" bólach. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 wrz 2009 - 14:26:55
ile masz lat?
masz jakieś problemy z żołądkiem?
ból jest za mostkiem czy po którymś boku?
to jest taki ściskający, dławiący ból czy może jakiś inny?
promieniuje gdzieś? do pleców, pod łopatki? a może do barku, szyi lub żuchwy?
odczuwasz pieczenie w przełyku?

na pewno powinnaś iść z tym do lekarza, najlepiej byłoby zrobić EKG żeby tak na wszelki wypadek wykluczyć że to bóle sercowe
jeśli się je wykluczy to prawodpodobnie będzie to coś z żołądkiem: nadkwaśność, nieżyt błony śluzowej żołądka albo refluks żołądkowo-przełykowy, w takim przypadku po lekach obniżających kwaśność soku żołądkowego powinno być lepiej (np. Polprazol, Panzol, Bioprazol, itp) ale to już powinien wypisać lekarz Odpowiedz Cytuj
11 wrz 2009 - 14:55:06
Mam 23 lata. Problemów żołądkowych ostatnio nie miałam żadnych. Ból jest za mostkiem raczej ściskający, nasilający się przy ruchu, ale nie promieniujący. W tej chwili nie jest już taki strasznie dokuczliwy- trochę się zmniejszył mimo wsyztsko ciągle go odczuwam przy poruszaniu się. Nie odczuwam żadnego pieczenia w przełyku. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 wrz 2009 - 18:09:59
jeśli ból nigdzie nie promieniuje to tym bardziej wskazuje to na refluks żołądkowo-przełykowy, w tym schorzeniu charakterystyczne jest właśnie to że bóle nasilają się w nocy, kiedy kładziemy się spać oraz rano gdy wstajemy, wtedy ułożenie ciała sprzyja przedostawaniu się soku żołądkowego do przełyku Odpowiedz Cytuj
11 wrz 2009 - 18:28:48
No ok, ale przecież nie mam typowych objawów np pieczenia w gardle itd. Czy mimo to, możliwe że mam ten refluks czy co tam takiego? Jakie mogą być tego przyczyny?
Czy jeżeli np do jutra ból mi nie minie to też powinnam iść mimo wystzsko do lekarza? Pytam, gdyż ból jest coraz mniej dokuczliwy i licze, że przejdzie samoistnie.
Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
12 wrz 2009 - 13:08:06
Witam. Byłam w końcu u lekarza. Okazało się, że to jednak serce sad smiley Zrobili mi EKG i .... zapytali czy wezwać karetke czy sama pojade do szpitala :|

Powiedziałam, że sama... ale z racji tego, że mam dziś i jutro bardzo ważne egzaminy i nie moge ich zaprzepaścić wizytę w pisztalu przełożyłam na przyszły tydzień.

Będąc u lekarza powiedziano mi, że na EKG wyszły jakieś zaburzenia i że co porawda nie ma co szaleć bo nie jest ono tragiczne ale nie jest też normalne. Stwierdziła, że najlepiej będzie jak mi pobiorą enzymy itd bo mam 23 lata dopiero. Mówiła coś, że mam widocznie powiekszoną tarczycę. Ale czy ma to jakiś związekz sercem to nie wiem. Nawet przebąkiwała coś z drugą lekarką o tym, że mam zbaurzenia jakby przedstanem zawałowym czy coś takiego. Szczerze powiedziawszy kompletnie zgłupiałam i nic z tego nie rozumiem.

Zaraz zrobie skan EKG - może Pan mi pomoże ? Odpowiedz Cytuj
12 wrz 2009 - 13:18:53
w załącznmiku skan EKG Odpowiedz Cytuj
12 wrz 2009 - 18:13:31
Moim Zdaniem powinnaś iść natychmiast do szpitala rok temu też miałam ważne Egzaminy ale musiałam trafic do szpitala bo miałam stan przed zawałowy dlatego nie zdałam do liceum i teraz jestem w 3 gimnazjum powtarzam klase Ja jestem od Urodzenia chora na serce Miałam juz kilka operacii ale choroba sie nawróciła i kilka razy miałam zawał dlatego teraz uważam Odpowiedz Cytuj
12 wrz 2009 - 18:33:56
Wiem,ale czuje sie całkiem nieżle. Serce pobolewa ale nie az tak tragicznie. Nie wiem co to moze być. :| gdybym czula sie tragicznie to pewnie bym od razu poszla do szpitala a tak odlozylam to do poniedzialku. ehhh moze mi ktos zinterpretować to ekg? Odpowiedz Cytuj
14 wrz 2009 - 11:01:33
help... wznawiam prośbę o pomoc w interpretacji EKG smiling smiley Odpowiedz Cytuj
15 wrz 2009 - 14:25:47
ja sie nie znam na interpretacjach ekg ale jak bym się znała napewno bym ci pomogła miłego dnia ci życze Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.