Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 wrz 2009 - 11:19:21
Proszę o radę, mam 30 lat i ostatnio mam problemy z żołądkiem kucie, ból, odbijanie goryczą przy tym bóle głowy, zimne ręce i nogi przy dotykaniu żołądek jest obolały (ogólne osłabienie organizmu).Badnia ogólne jak i badnie tarczycy wyszło dobrze.Nie maiałm robionego badania na helikobakter. Dostałam od lekarza syrop hydroxyzinum bo stwierdził, że to sprawy nerwowe ale po nim cały czas spałam. Teraz nie biorę żadnych leków piję jedynie melisę i mięte ale to też niewiele pomaga. Czy jak zrobię badnia na helikobakter i wykluczy wrzody to znaczy, że to nerwica. Nadmieniam, że ból pojawia sie rano ustępuje po jedzeniu a potem to jest różnie, ustąpi a potem znowu sie pojawia.Co mam robić? czy badnie gasroskopowe jest konieczne? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 wrz 2009 - 18:24:16
od jak dawna masz to kucie w brzuchu?
w którym dokładnie miejscu ono jest?
czy to jest poniżej żeber? na wysokości pępka? podbrzusze? po prawej czy po lewej stronie?
czy ból promieniuje do pleców? do którejś łopatki?
odczuwasz czasem ściskanie za mostkiem?
myślę że od razu gastroskopii nie ma co robić, może faktycznie badanie na Helicobacter pylori, a jeszcze wcześniej spróbowałbym leku obniżającego kwaśność soku żołądkowego, jeśli objawy ustąpią to będzie to bardzo cenna wskazówka
oczywiście lek powinien zlecić lekarz Odpowiedz Cytuj
11 wrz 2009 - 08:06:37
Witam, dziękuję za odpowiedź, te objawy zaczęły sie od niedaw gzieś okoła miesiąca temu po poronieniu.Żoładek boli mie w samym środku, ból nie promieniuje a do tego żołądek cały czas pulsuje. Jak żołądek ustanie to dziwnie boli głowa, tak jakby nagle brakowało sił i trzeb się położyć, żeby sie nie przewrócić. Dzisiaj zrobiłam już badnie na helikobakter wynik w poniedziałek, zobaczymy. Jak nic nie wyjdzie to znaczy, że to może być nerwica? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 wrz 2009 - 13:32:41
a mogłabyś odpowiedzieć szczegółowo na moje powyższe pytania bo każde z nich coś oznacza i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć
piszesz że ból jest po środku żołądka, to znaczy gdzie na brzuchu? pod żebrami? po prawej? po lewej? na środku?
jesteś osobą nerwową? przejmujesz się bardzo drobnostkami? nie radzisz sobie ze stresem? Odpowiedz Cytuj
11 wrz 2009 - 17:17:48
Boli mnie miedzy żebrami na samym środku, zaraz jak się kończy mostek i zaczyna dołek jakieś 10 cm nad pępkiem w linii prostej. Wydaje mi się, że nie jestem przesadnie nerwowa. Zawsze miałam małe problemy z żołądkiem, przeważnie jak się przejadłam to miałam lekką niestrawnoś ale zawsze pomagała mięta. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 wrz 2009 - 18:48:46
no jeśli miałaś już kiedyś drobne problemy żołądkowe to możliwe że to się nasiliło, jeśli nie jesteś szczególnie nerwowa to szansa na nerwicę żołądkową jest raczej bardzo mała, bardziej stawiałbym właśnie na jakąś nadkwaśność czy nieżyt błony śluzowej żołądka a może nawet na wrzody Odpowiedz Cytuj
12 wrz 2009 - 09:00:38
i co teraz robic, gdzie się zgłosic do jakiego lekarza? Jak odbiorę w poniedziałek wyniki z helikobaktera to czy jest szansa, że w tym badaniu zostaną wykryte wrzody czy konieczna i niezbędna jest gastroskopia. Odpowiedz Cytuj
14 wrz 2009 - 07:30:54
Witam, proszę o opinię, dzisiaj odebrałm wynik na helikobaker jest ujemny, czyli tej bakterii nie ma, czy robić jeszcze jakieś inne badania np. gastroskopię.Prosze mi coś doradzić. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.