Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 kwi 2013 - 11:30:54
Helen:
Od pewnego czasu bolą mnie plecy i nogi nie mogę długo chodzić trudno mi też siedzieć,stać i leżeć.Dostałem skierowanie na badanie TK kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowy.Oto mój wynki;Ograniczenie fijologicznej lordozy w badanym odcinku.Niewielkie obniżnie wysokości w częściach środkowych trzonów kręgowych od L1 do L4.Grubobeleczkowa przebudowa struktur kostnej wszystkich trzonów kręgowych objętych badaniem.Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego -14mm.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w małych stawach międzykręgowych.Na poziomie L1/L2 i L2/L3 widoczny jest mały bulging krążków międzykręgowych dokanałowo,z modelowaniem worka oponowego,bez cech ucisku na korzenie nerowe.Na poziomie L3/L4 i L4/L5 widoczny jest bulging krążków międzykręgowych okanałowo na głębokości ok 2mm,z modelowaniem worka oponowego ,bezcech ucisku na korzenie nerwowe.Na poziomie L5/S1 wiodoczny jest bulging krążka międzykręgowego dokanałowo i do otworów międzkrgowych ,na głębokości ok 3mm,z tylno-prawoboczną portzją jądra miżdżystego dokanałowo i do prawego zachyłka korzeniowego na głębokości 6mm,z uciskiem na worek oponowy,ze zwężeniem obu otworów międzykręgowych ; z przyleganiem niepogrbiałego przedniego korzenia nerowego prawego do portuzji-bez cech kolizji z korzeniami po strnie lewej.Z poważaniem Helen

Odpowiedź:
w lędźwiowym odcinku kręgosłupa masz pewne, dość zaawaonsowane zmiany zwyrodnieniowe, myślę że mogą one u Ciebie powodować szereg dolegliwości z dolnego odcinka ciała, na pewno na kręgosłup trzeba dbać i uważać na niego, do tego lekarz może zastosować odpowiednie leki przeciwbólowe i działające rozluźniająco na mięśnie tułowia, do tego zabiegi fizjoterapeutyczne, dodatkowo jeżeli dolegliwości będą silne to być może właśnie trzeba skierować Cię do neurochirurga w celu oceny wskazań do operacji Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.