Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 gandzia-an20
03 kwi 2013 - 23:27:01
Witam ,już jakiś czas temu zwracałam się do Państwa z prośbą o pomoc, a chodzi tu o moją pierś.
W grudniu miałam robione usg piersi gdzie wyszło że mam łagodną dysplazję włókniastą ,przez 3 miesiące brałam mastodynon oraz luteinę,między czasie poszłam do innego ginekologa niż zwykle lecz ten poprostu zbył mnie,przebadał,nic nie przepisał,nie zlecił żadnych badań ,więc z powrotem wróciłam do poprzedniego ginekologa do którego właśnie poszłam w ten wtorek,mówiąc mu że skończyłam brać te lekarstwa a jest jeszcze gorzej sad smileyod prawie miesiąca boli mnie nadal lewa pierś a dokładnie po lewej stronie,od sutka aż po pachę(cały lewy bok),w nocy ból mnie aż budzi,nie mogę spać na lewej stronie,nie mogę biegać ani szybciej iść bo już pierś przypomina o sobie,na dodatek jest większa od prawej i cięższasad smileylekarz stwierdził że to może od kręgosłupa lub nerek lecz nie zlecił żadnych badań twierdząc że dysplazję będę miała do końca życia sad smileyale czy musi tak boleć?nie ważne czy jestem przed miesiączą ,po czy w trakcie,boli tak samosad smileyna dodatek jestem podrażniona i wiecznie senna,wyczuwam jakieś zgrubienia tam gdzie mnie boli,zgrubienia w której prawej piersi w ogóle nie ma!!nie wiem czy to węzły chłonne czy coś gorszego ,nie wiem do kogo zwrócić się o pomoc sad smileymam zamiar wybrać sie do lek.rodzinnego,o prośbę o skierowanie na bad,krwi ale nie wiem czy to wystarczysad smiley
nie chciałabym żeby okazało się że jednak usg nie wykazało czegoś gorszego niż mastopatię ,czegoś co za pożno będzie leczyćsad smiley Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
04 kwi 2013 - 07:35:58
Witam, niestety z mastopatią nic się nie da zrobić, jeśli mastodynon nie pomaga to ja już szczerze powiem nie znam żadnych środków na to, a ginekolog pewnie też nie skoro nie zapisał innych. Nie sądzę, żeby to było coś poważnego, to właśnie mastopatia może powodować takie bóle i wyczuwalne zgrubienia, ale jeśli się Pani bardzo denerwuje to proszę powtórzyć badanie USG w jakimś innym gabinecie, jeśli i ono nic nie wykaże to nie ma się o co martwić, tylko po prostu jakoś wytrzymać ten ból... Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 6 lat temu
Posty: 114
Pomocnik forum
wieka-58
04 kwi 2013 - 10:23:58
Mastopatia

Objawy mastopatii: uczucie napięcia i bolesność piersi zwiększające się przed miesiączką; pojawienie się przesuwalnych guzków.

Przyczyny: Zmiany w gruczole piersiowym polegające na nadmiernym rozmnażaniu się komórek pęcherzyków i przewodów mlecznych oraz rozroście tkanki łącznej po nadprodukcji estrogenów. Dodatkową rolę mogą odgrywać męskie hormony płciowe, prolaktyna (hormon pobudzający produkcję mleka) i hormony tarczycy.

Ryzyko zachorowania: Wzrasta pomiędzy 35. a 50. rokiem życia.

Powikłania: przy mastopatii występują rzadko. W 5 proc. przypadków stwierdza się występowanie komórek, które mogą przekształcić się w komórki rakowe.

Diagnostyka: USG (u kobiet do 40. r. ż.) lub mammografia (po 40. r. ż.), w przypadku stwierdzenia zmian - biopsja cienkoigłowa.

Leczenie mastopatii: Celem terapii jest złagodzenie objawów, a nie cofnięcie zmian w gruczołach sutkowych. Stosuje się miejscowo leki przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, najczęściej niesterydowe maści przeciwzapalne, a także roślinne leki uspokajające mające przywracać równowagę hormonalną (np. Mastodynon). Przy nasilonych objawach - progestageny (np. Duphaston, Orgametryl, Progestogel) doustnie lub miejscowo w postaci żelu od 16. do 25. dnia cyklu, leki hamujące uwalnianie prolaktyny (np. Bromergon) i leki antygonadotropowe (Danazol).

Profilaktyka: Kontrola piersi: badanie palpacyjne, USG piersi lub mammografia co 1-2 lata. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.