Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 wrz 2009 - 19:10:12
cześć ,
mam od dłuższego czasu problem z ciągłym bólem kręgosłupa lędźwiowego,
byłam już u 7 specjalistów ortopedów neurologów chirurgów i skończyło się na stercie leków p/bólowych i zaleceniach
ciągłego leżenia,a ból jak był tak jest niedozniesienia
specjaliści mojego MR stwierdzili ,że nie widzą konieczności operacji.
czy mozecie mi pomóc zinterpretować wynik mojego badania MR ,może znajdziecie przyczynę mojego bólu
z góry wielkie dzięki

wynik badania MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa
Wielopoziomowe nieznaczne obniżenia przestrzeni mk spowodowane dehydratacją krążków
mk,drobne zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów
lędźwiowych.Nieznaczne prawostronne skrzywienie odcinka lędźwiowego kręgosłupa.Na poziomie
L2/L3 uogólniona wypuklina krążka mk,w niewielkim stopniu modelująca worek oponowy,nie
powodująca zwężenia otworów mk.Na poziomie L3/L4 uogólniona wypuklina krążka mk,nieznacznie
modelująca worek oponowy i obustronnie,w niewielkim stopniu zwężająca otwory mk,bez cech
ucisku na korzenie nerwów rdzeniowych.Na poziomie L4/L5 tylno-lewoboczna wypuklina krążka
mk,nieznacznie modelująca worek oponowy, z lewoboczną niewielką pjm zwężającą otwór mk,bez
cech ucisku korzenia L4.Poza tym zarysy kanału kręgowego gładkie.Obraz
końcowego,uwidocznionego w badaniu odcinka kręgowego niezmieniony. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 wrz 2009 - 12:30:45
w badaniu wyszło kilka wypuklin dysków międzykręgowych, ale nie uciskają one na rdzeń kręgowy ani na korzonki nerwów a to są główne wskazania do zabiegu modelującego wypukliny
jednak jeśli leczenie zachowawcze i fizjoterapia nie są wystarczające i bóle dalej są bardzo silne to można wykonać zabieg także na wypuklinie która modeluje zaledwie worek oponowy
myślę że jeśli bóle nie będą ustępować a Ty będziesz wyrażała chęć to w końcu lekarze mogą zaproponować Ci jakiś małoinwazyjny zabieg Odpowiedz Cytuj
08 sty 2011 - 01:28:53
Witam !
Poszukuję osób chętnych wypełnić ankietę do PRACY MAGISTERSKIEJ i tym samym wspomóc edukację przyszłych fizjoterapeutów ! Serdecznie zapraszam wszystkich z Państwa, którzy byli/są poddawaniu zabiegom fizykalnym ( np. prądy, magneto, krioterapia, ultradzwięki, masaż) na dolegliwości bólowe KRĘGOSŁUPA.

Proszę o kontakt drogą mailową
z.stoltny@wp.pl Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.