Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 mar 2013 - 18:51:15
Pytanie:
witam chciałbym się dowiedzieć w imieniu mojej żony czy ciemny i miękki kał może być spowodowany jej operacja usunięcia parę dni temu ciąży pozamacicznej oraz przyjmowanym później lekami/kroplówkami? czy jest możliwe aby jednocześnie z ciąża pozamaciczna rozwijała się zdrowa ciąża "normalna" ? moja żona była w 6tyg ciąży i miała lekkie krwawienia z narządów rodnych i lekarz stwierdził poronienie i zrobił zabieg oczyszczający Ją. po 2 tyg znów trafiła do szpitala z bólami i gorączką oraz znów miała usg oraz i przez noc dostała silne antybiotyki bo"mogło coś w niej pozostać pod czas zabiegu" ale rano na kolejnym usg nic nie "wyszło" w tedy zrobili jej badania krwi.po paru dniach zaczęła ja boleć prawy bok aż doszło do tego że znów pojechaliśmy do szpitala gdzie nas odesłali do szpitala ogólnego gdzie lekarza podejrzewał przepuklinę lub wyrostek robaczkowy ale dostała kolejna receptę i do domu. parę dni później już chodzić nie mogła wiec pojechaliśmy do naszego lekarze gdzie mieliśmy odebrać wyniki badania krwi.z tymi wynikami odesłali nas do lekarza pierwszego kontaktu.ten za to zaczął podejrzewać ze może to być ciąża pozamaciczna.ale nie mieliśmy kompletnych wyników tej krwie wiec znów szpital...tam w tych wynikach okazało się ze JEST w ciąży 2 tyg po "poronieniu"!!!! dopiero w innym szpitalu dokonali wspomnianego usunięcia ciąży pozamacicznej.

Odpowiedź:
teoretycznie istnieje taka możliwość że ciąży pozamacicznej towarzyszy ciąża prawidłowa, ale jest to niezmiernie rzadkie, musiałoby dojść do zapłodnienia dwóch komórek jajowych (jak u bliźniaków dwujajowych) a następnie jedna z tych komórek jajowych musiałaby się nieprawidłowo zagnieździć, tak więc szansa na to jest mała ale teoretycznie mogę sobie taką sytuację wyobrazić
co do tego stolca to jest on czarny, taki smolisty, czy może po prostu ciemno brązowy? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.