Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
30 mar 2013 - 18:42:15
Ananoemi:
Witam. Mam takie pytanie i będę wdzięczna za odpowiedź. Otórz mam 21 lat, jestem w 37 tygodniu ciąży. Od 28 tygodnia zażyważam isoptin i fenoterol na podtrzymanie bowiem groził mi przedwczesny poród. Od 35 tygodnia ten lek został odstawiony. Od tej pory pobolewa mnie brzuch w podbrzuszu i lewej pachwinie, czasmi przy skłonach gorzej. Czuję się strasznie ociężała i brzuszek mam twardy i wzdęty cokolwiek zjem. Męczy mnie zgaga i przelewanie sie w brzuchu. Rówienież regularność, konsynstencja i kolor wypróznień się zmienił. Maxymalnie jestem w toalecie 3 razy. Stolec jes luźny i jasny. Czasami czuję takie kręcenie i kłucie w podbrzuszu i lewej pachwinie i wtedy musze iść do wc. Rucy dziecka odczówam normalnie. Czy to moze być wina nacisku dziecka na jelita?

Odpowiedź:
wiesz, siłą rzeczy zaawansowana ciąża powoduje ucisk na narządy jamy brzusznej, to oczywiście może mieć wpływ na odczuwanie dolegliwości które opisujesz, podobnie jak zmiany hormonalne w ciąży czy też czynniki zupełnie niezwiązane z ciążą, bardzo trudno mi tutaj zweryfikować jednak czy to faktyczne przyczyny
można to zgłosić ginekologowi albo lekarzowi rodzinnemy, myślę że można tutaj wykonać podstawowe badania krwi i moczu aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.