Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 mar 2013 - 11:00:02
Witam, od piątku mam bardzo duży katar. Rano po przebudzeniu schodzi taka żółta wydzielina. Towarzyszył mi ból gardła i bardzo uporczywy kaszel. Lekarz przepisał mi summamed. Po osłuchaniu powiedział, że w płucach jest jakiś szmer ale gardło jest gorsze i płucami nie należy się przejmować. Ból gardła minął, kaszel też jest już mniejszy tylko czasmi potrafi wymęczyć, że aż żebra bolą. Czy ten ból minie?
Jak długo taki kaszel może trwać i czym mogę sobie pomóc w katarze? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
26 mar 2013 - 14:03:28
Witam!
Powinno być już coraz lepiej, trzeba przeczekać. W ciągu kilku dni powinno ustąpić. Jeżeli nie masz już wydzieliny podczas kaszlu to możesz pić syrop np. thiocodin przeciwkaszlowy. Klatka piersiowa boli Cię od silnego kaszlu. Przestanie boleć kiedy przestaniesz kaszleć. Odpowiedz Cytuj
26 mar 2013 - 17:38:36
Bardzo dziekuje za odppwiedz. Mam jeszcze jedno pytanie. Otoz dostalam rowniez Ismigen i po nim
mam zapchany nos. Przez sobote, niedziele i wczoraj chodzilam caly czas z chusteczka. Czy Ismigen mogl nasilic objaw kataru, poniewaz mam z nim caly czas problem (wydzielina splywajaca po tylnej scianie gardla) a badania nic nie pokazuja. Mam wrazenie jakby tam mi sie wszystko oczyszczalo. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
26 mar 2013 - 17:50:41
Nie na pewno ten nasilony katar to nie efekt Ismigenu, o to nie trzeba się obawiać. Myślę, że jest to po prostu kolejny z objawów infekcji i trzeba poczekać aż sam ustąpi. A tymczasem można sobie pomagać kroplami typu xylogel, afrin, otrivin, naprawdę skutecznie zmniejszają ilość wydzieliny i dzięki temu ułatwiają choćby zasypianie. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.