Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
22 mar 2013 - 13:54:06
Witam, mam problem już około pół roku i bardzo chciałbym znaleźć przyczynę. Mam 24 lata. Wszystko zaczęło się 6 miesięcy temu, gdy byłem w Anglii. Poczułem jakbym miał coś z prawej strony brzucha, niedaleko boku na wysokości pępka. Uczucie jakby coś tam opuchnięte wewnatrz było zwłaszcza przy schylaniu. (Wtedy jakby było uciskane przez zebro) po dwóch dniach zaczęło bardzo boleć i promieniować na cały bok a także uczucie opuchnięcia pojawiło się z drugiej strony również. Po tygodniu ból ustał i uczucie z lewej strony zniknęło, ale z prawej pozostało. Do dzisiaj przy schylaniu czuję jakby coś mi tam zawadzało, a przy np. podnoszeniu się na drążku zaczyna to boleć. Spać mogę tylko na prawym boku, bo gdy kładę się na lewym bardzo przeszkadza mi to coś w prawym. Za to gdy leżę na prawym w ogóle tego praktycznie nie czuję. Teraz mam jechać ponownie do pracy i obawiam się że to mi będzie zbyt przeszkadzać. Miałem robione większość badań krwi, (wykluczyło na 100% wyrostek) usg trzustki i 2x usg jamy brzusznej jamy brzusznej, gastroskopię i kolonoskopię. Wszystkie nie znalazły kompletnie niczego niewłaściwego. Dalej nie wiem co to jest. W szpitalu wykluczono kamienie nerkowe bądź w woreczku żółciowym. Wątroba nie jest powiększona.Parę razy miałem badanie moczu też wszystko w porządku.Zrobiłem sam sobie badanie na chelicobacter pylori i wyszło negatywne.Nie Zrobiłem rezonansu bo żaden lekarz nie chce mi go przepisac jako iż twierdzi ze gdyby było coś nie tak to usg by to wykryło..Bardzo mi to przeszkadza np podczas jazdy samochodoem gdy jestem lekko pochylony.
Co moge dalej zrobić?Bardzo się boje żę bede niezdolny do pracy a wyjazd mam już za miesiąc:/ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
22 mar 2013 - 14:08:32
Witam!
Pierwszy ból pojawił się tak nagle sam od siebie czy wykonywałeś w tedy jakąś czynność? Jakiej jesteś budowy? Czy boli tylko podczas skłonów, uginania się, podnoszenia czegoś ciężkiego czy cały czas nawet jak chodzisz lub siedzisz? Czy po za tym masz jeszcze inne dolegliwości? Czy chorujesz lub chorowałeś kiedyś na coś poważnego? Czy bierzesz jakieś leki na stałe? Odpowiedz Cytuj
22 mar 2013 - 14:28:27
Sam od siebie.Dokładnie pamiętam że podczas jazdy autobusem do domu z pracy było mi bardzo niewygodnie siedziec.(zacząłem czuć jakby mi cos "zawadzało"w prawym boku.W pracy musiałem się wtedy wiele razy schylac.Bolec ostro zaczelo samo od siebie wieczorem ale jak napisałem po jakims czasie ból minął. Jestem szczupłej budowy.Czuje to coś cały czas. Nasila się gdy siedze i jestem lekko pochylony np podczas pisania czy jazdy samochodem.podczas zwiekszonego wysiłku np podnoszeniu czegos ciezkiego czuje to bardziej a po dłuzszym wysilku(Tzn częstszych schyleniach) zaczyna boleć.Nie mam zadnych innych dolegliwosci i nigdy ciezko nie chorowałem. Z leków to biore teraz debutin i duspatalin retard oraz wczesniej antybiotyk na jelita oraz inne leki na jelita.Ale biore te leki tylko dlatego ze jeden lekarz stwierdził ze to MOZE byc jelito drażliwe.Biore te leki łacznie juz 4 miesiace i nie ma najmniejszej zmiany w moim odczuwaniu tego czegos.
Dziękuję za szbką odpowiedzsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
23 mar 2013 - 10:46:24
No jedynym badaniem, które mogłoby jeszcze coś wykazać jest tomografia jamy brzusznej. Jeśli i tu nie byłoby zmian to znaczy że naprawdę wszystko jest w porządku. Z tym, że pewnie żaden lekarz przy prawidłowych wynikach pozostałych badań nie da skierowania na to badanie, a poza tym czeka się na nie bardzo długo na fundusz. Więc jedyne co mogę doradzić to wykonanie TK prywatnie jeśli ma Pan możliwości finansowe. Nie wiem czy coś ono wykaże (bardzo możliwe, że nie) ale może wtedy byłby Pan spokojniejszy. Odpowiedz Cytuj
24 mar 2013 - 11:32:08
A jakie badanie lepiej wykonać? tomografie czy rezonans?A tak poza tym to zastanawiam się czy może mieć związek to że jakiś tydzień przed pojawieniem się tych objawów najechałem taka "maszyna" na kanał mechaników w moim miejscu pracy...Wtedy musiałem bardzo silno ją ciągnac aby się nie stoczyła pare minut zanim mechanicy nie nadbiegli mi pomóc...Zastanawiam się czy nie dorobiłem się wtedy jakiejś przepukliny?Ale usg nic nie wykazało po za tym wtedy po tym zajsciu nic mnie nie bolalo tylko się czułem dziwnie pare minut....Tak ze nie mam pojecia co to moze byc:/ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
25 mar 2013 - 19:38:36
Myślę, że lepiej wykonać tomografię brzucha. Natomiast jeśli chodzi o to zdarzenie to zastanawiam się czy to nie może być jakieś uszkodzenie (naciągnięcie) mięśni brzucha... Można zapytać lekarza rodzinnego co o tym myśli i do kogo ewentualnie udać się w celu zweryfikowania (bo szczerze mówiąc nie wiem). Odpowiedz Cytuj
02 maj 2013 - 17:14:53
Niestety tomografia nic nie wykazała...Tak ze jestem w martwym punkcie... Odpowiedz Cytuj
03 maj 2013 - 17:23:36
witam.a jak wyglada sutuacja z wyprożnianiem sie? Odpowiedz Cytuj
06 maj 2013 - 09:42:39
Wyglada ze w porzadku, z tym ze mam wrazenie ze nie moge "Do konca"Sie wyproznic.Ale bralem srodki przeczyszczajace, bonnik itp oraz mialem robiona kolonoskopie i nic nie wykazała wiec raczej nie to..
Zastanawiam sie jeszcze czy to nie moglo by miec zwiazku z koscmi po tym jak lekarz rodziny powiedział ze jak dla niego to mam zebra za dlugiegrinning smiley
W kazdym razie nie mam czasu juz szukac jutro mam wyjazd do pracy z granice...Praca przy zbiorach wiec non stop trzeba sie schylać...Mam nadzieje to tak wymęczyć ze się ujawnismiling smiley Odpowiedz Cytuj
06 maj 2013 - 11:39:51
no właśnie uczucie nie pełnego wypróżnienia,itp.zapytałam o to ponieważ 5mies chodziłam z czyms po prawej stronie przeszkadzało przy schyłaniu itp uwieralo okazalo sie ze zalegający w jelicie kal.i oczywiscie zespol jelita wrażliwego.tomografię nic niepokazywały tez. Odpowiedz Cytuj
06 maj 2013 - 11:45:53
i ulga przyszła przed kolonoskopia która mialam robiona bo po wypićiu tych fortransow przygotowujacych do badania jelito sie oczyściło i mniej bolało,ale i tak dokuczalo bo bylo nadwyrezone tym ze bylo rozepchane od treści pokarmowa.i zanim sie obkurczylo to sie weszło.to takie uczucie jakby mieć rurke w całym prawym boku wchodząca pod żebra i uwiera i boli. Odpowiedz Cytuj
06 maj 2013 - 11:46:27
i ulga przyszła przed kolonoskopia która mialam robiona bo po wypićiu tych fortransow przygotowujacych do badania jelito sie oczyściło i mniej bolało,ale i tak dokuczalo bo bylo nadwyrezone tym ze bylo rozepchane od treści pokarmowa.i zanim sie obkurczylo to sie weszło.to takie uczucie jakby mieć rurke w całym prawym boku wchodząca pod żebra i uwiera i boli. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
06 maj 2013 - 15:30:30
Witam ponownie, jeśli tomografia niczego nie wykazała to znaczy, że na pewno nic bardzo złego się nie dzieje, można spokojnie wyjechać. A jak dolegliwości, nadal się utrzymują czy może jest jakaś poprawa?? Odpowiedz Cytuj
06 maj 2013 - 17:03:01
Anusia dzięki zaciekawiło mnie to...Z tym ze ja tez pilem przed kolonoskopia i nie pomoglo ale jak tak to spróbuje je jeszcze bardziej oczyścićsmiling smiley
Witam, niestety dolegliwości bez zmian najmniejszych...Obawiam się tylko że to mi będzie bardzo w pracy przeszkadzało. Odpowiedz Cytuj
06 maj 2013 - 18:49:43
no mi to ulgi nieprzynosi na długo ale u mnie na początku ból trwał ciągiem pół roku i nikt niemógł tego zdiagnozować.proszę poprostu jeść pokarmy takie które nie zapychaja układu pokarmowego.nie jest samych kanapęk jakis zupek chińskich broń Bozesmiling smiley i dużo pić zeby wypróżnianie bylo lżejsze.uczucie niepełnego wypróżnienia niestety ciągnie sie za mną cały czassad smiley ale taki "urok"tego jelita..i niepić gazowanego,to tez wpływa na gromadzenie sie gazów w jelicie i tez bolisad smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.