Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
22 mar 2013 - 07:13:47
Witam,

Chciałam opowiedzieć moją historię.
Rok temu dokładnie, zauważyłam że mam czerwone palce u nóg, to zaczerwienienie nie schodziło.
Pod wpływem zimna one bledły a pod wpływem ciepła robiły się jeszcze bardziej czerwone.
Byłam u angiologa, hematologa, ortopedy, dermatologa, reumatologa, internisty - nie wiem czy jest jeszcze jakiś lekarz który byłby w stanie mi pomoc.
Minął rok a moje palce u nóg nadal są czerwone nie wiem co jest tego powodem, błagam o pomoc..
Kiedy budzę się rano są sine, pózniej jak je troche rozruszam robią sie czerwone i są non stop - jedynie kiedy unoszę nogi do góry wyglądają wtedy normalnie! jakby były zdrowe, ale kiedy ustawiam je normalnie i chodzę znowu robią się czerwone.
Lekarze sugerują że może by być delikatne odmrożenie i one zawsze już takie będą - próbowałam maści tranowej ale nie pomaga.
Czy ktoś z państwa wie czy istnieją jakieś badania, leki które mogłyby stwierdzić co mi dolega i jak to mogę wyleczyć?

Wyczytałam że istnieję taki lek jak PROVASAN.
Ps. mam 23 lata. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
22 mar 2013 - 08:29:32
Witam, rozumiem, że zespół raynauda został wykluczony?? a czy poza czerwonymi palcami są jakiekolwiek dolegliwości ze strony nóg, czy jakiekolwiek inne?? czy poza tym jest Pan zdrowy?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
22 mar 2013 - 08:30:03
przepraszam miało być Panismiling smiley Odpowiedz Cytuj
22 mar 2013 - 21:26:14
tak wykluczone, robiłam nawet badanie na tętnice czy nie ma żadnego zatoru.
Jestem zdrowa poza nogami, ale martwię się nimi kiedy są 24 godziny na dobę są czerwone - rzadko kiedy są ciepłe, a jak już są to robię się sine nie mam pojęcia do kogo mam się juz z tym problemem udać Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
23 mar 2013 - 10:02:12
Chyba tu nie pomogę, bo odwiedziła już Pani każdego specjalistę,który mógłby to wyjaśnić. Najczęściej jest to związane z chorbą raynauda. Jest też taka choroba - bolesny rumień końćzyn, która przebiega z takim zaczerwienieniem, ale towarzyszy temu ból, a u Pani tego nie ma więc to nie to. Sczerze powiem, że nie wiem co jest tego przyczyną. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.