Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
16 mar 2013 - 19:59:28
witam dzisiaj rano u mojej 5 letniej córki zauważyłam czerwone plamy na policzkach. Nie są to żadne krostki tylko plamy mocno czerwone obejmujące całe policzki,skóra wydaje się bardziej sucha ale nie swędzi ani nie piecze.Jednak wieczorem na zewnętrznej części dłoni pojawiły się drobne czerwone krostki okropnie piekące i jakby niewielki obrzęk dłoni. Proszę o szybką pomoc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
16 mar 2013 - 21:24:56
Witam, czy córce zdarzały się wczesniej reakcje alergiczne na coś?? czy zjadła coś nowego, użyła Pani jakiegoś nowego kosmetyku?? czy ma gorączkę?? czy ma Pani jakieś leki przeciwalergiczne w domu?? Odpowiedz Cytuj
17 mar 2013 - 10:36:44
córka od 2-go miesiąca życia miała skazę białkową i dawałam jej bebilon pepti wtedy też miała plamy na policzkach ale inne wyglądały one jak otarcia. Koło 2 urodzin lekarz kazał zacząć wprowadzać mleko i produkty mleczne do jej diety i wszystko było ok. jakiś rok temu córka dostała wysypkę na zewnetrznej części dłoni ale jej zeszła po paru minutach. Córka nie jadła nic nowego ani nie stosuje żadnych nowych kosmetyków. Bezpośrednio przed wczorajszą wesypką na dłoniach jadła 2 banany i batonik kinder czekolada, ale jadała to dużo razy wcześniej i było ok. Nie mam w domu żadnych leków przeciw alergicznych, byliśmy w aptece to farmaceuta doradził nam calcium i do smarowania alantan plus ale na razie nie widać poprawy na twarzy, na dłoniach wysypka przestała piec i prawie zeszła teraz wygląda jakby miała takie małe lekko czerwone zaschnięte chrostki, skóra lekko chropowata. Wybieramy się do lekarza tylko nie wiem czy lepiej do rodzinnego czy dermatologa. Na wizytę u dermatologa trzeba będzie kilka dni czekać. Odpowiedz Cytuj
17 mar 2013 - 10:40:12
córka nie ma gorączki Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
17 mar 2013 - 10:41:56
Myślę, że na początek proszę się pokazać u lekarza rodzinnego, wapno tu raczej nie pomoże, jeśli to rzeczywiście reakcja alergiczna to trzeba zastosować leki przeciwhistaminowe. A córka nie ma przy tym gorączki, kataru, kaszlu, jakichkolwiek innych dolegliwości?? Odpowiedz Cytuj
17 mar 2013 - 10:47:17
nie ma gorączki trochę dzisiaj zaczeła smarkać ale kaszlu niema Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
17 mar 2013 - 14:36:23
No w takim razie nie wygląda mi to póki co na jakąś chorobę zakaźną.. no ale dobrze by było, żeby zobaczył was lekarz rodzinny i niech o n oceni, a jeśli uzna, że to reakcja alergiczna to przepisze odpowiednie leki. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.