Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 mar 2013 - 10:00:55
Witam,
Mam ostatnio problem z miesiączką. Ostatni raz miałam okres z początkiem lutego (dokładnie niestety nie pamiętam kiedy).5 marca robiłam test ciążowy z moczu-jedna kreska, 7 marca robiłam z kolei test z krwi BHCG- wynik 1,2 czyli ujemny. Wczoraj,12 marca-no bo miesiączki dalej brak-byłam na wizycie u lekarza, stwierdził ze "raczej" ciąży nie ma, chociaż widział jakiś "zacieniony punkt", ale mówił że może to być śluz, i powiedział ze mam endometrium 2,1-co również może przemawiać za ciążą, ale również może byc takie przed okresem. Nigdy nie robiłam USG przed okresem, ale zawsze po więc nie jestem w stanie stwierdzić jakie to endometrium mam zawsze przed okresem, żeby nawet porównać. Cytologie miałam robioną ostatni raz 2 lata temu-II grupa. Mam 32 lata. Czy mam się martwić takim endometrum?Proszę o odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
14 mar 2013 - 20:49:45
Witam, a jakie ostatecznie zalecenia dał ginekolog?? czy nie kazał powtórzyć beta HCG z krwi, wykonać ponownie USG za jakiś czas?? wykonać jakieś badania hormonalne?? Odpowiedz Cytuj
14 mar 2013 - 21:12:09
Nie, nic, tylko przez 5 dni po 2x1 brać Duphaston, a później odstawić lek, i za jakies 2-3 dni od odstawienia ma się pojawić miesiączka (jeszcze to dzisiaj konsultowałam telefonicznie). Gdy się nie pojawi mam się znowu pokazać, a jak ją dostanę to po zakończeniu mam się również pokazać na wizytę w celu sprawdzenia endo, czy jest odpowiednie. Mam jeszcze pytanie (bo buszuje ostro w necie na ten temat), przy założeniu, że jednak jestem w ciąży to czy faktycznie mogę ostawić spokojnie duphaston? (bo czytam, że to lek który "czyści macicę" i w przypadku gdybym była w ciąży mogłabym poronić. Proszę o odpowiedź.
Ponawiam jeszcze raz pytanie czy faktycznie przed miesiączką może być endo o grubości 2,1 cm (tak jak twierdzi gin).
Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
17 mar 2013 - 13:30:26
Tak endometrium może mieć taką grubość przed miesiączką, choć zwykle jest ono nieco cieńsze. W takim razie proszę spróbować z duphastonem, jeśli nie jest Pani w ciąży to rzeczywiście powinna Pani dostać miesiączkę, a jeśli jest ciążą to na pewno nie spowoduje to poronienia bo naturalnie w organizmie ma się wtedy na tyle progesteronu, że nawet po odstawieniu leku nie dojdzie do jego spadku do takiego poziomu żeby wywołać poronienie. Odpowiedz Cytuj
18 mar 2013 - 14:27:48
W ciąży nie jestem napewno wczoraj (17.03) robiłam test z porannego moczu-jedna gruba czerwona krecha, zatem zostaje mi tylko czekać. Mam jeszcze trzy pytania-czy jest możliwość żebym nie dostała miesiączki po odstawieniu duphastonu?jak tak, to co wówczas.... oraz jakie byłoby ewentualnie postępowanie na wypadek gdyby po zakończonej miesiączce endometrum nie było takie jak być powinno-czyli cienkie
Proszę o poradę Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 mar 2013 - 20:00:16
Myślę, że jeśli po duphastonie nie dostanie Pani miesiączki to być może konieczne będzie zastosowanie jego większej dawki, zresztą zobaczy Pani co powie ginekolog. Natomiast jeśli okres się pojawi to niemożliwe, żeby endometrium nie było cienkie bo po prostu przy miesiączce złuszcza się ono, więc automatycznie staje się cienkie. Odpowiedz Cytuj
03 kwi 2013 - 08:54:45
Witam kolejny raz-chciałam dokończyć swoją historię (może komuś pomoże) i jeszcze zapytać-a w zasadzie potwierdzić jedną rzecz-okres dostałam po 5 dniach od odstawienia Duphastonu. Wczoraj tj. 2 kwietnia byłam ponownie u gina z godnie z jego sugestią sprawdzić endo- był to 11 dc- miało 10 mm grubości-lekarz powiedział, że jest w porządku, jestem osobą z natury troszkę "niedowierzającą" do końca, proszę o informację, czy faktycznie w 11 dc endo na poziomie 10 mm jest ok?
Co do dalszego postępowania, przez kolejne 3 cykle mam brać Dupha... między 16-25 dc. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
03 kwi 2013 - 16:58:54
Witam, tak jest to prawidłowa grubość, nie ma powodu do niepokoju, a zażywanie duphastonu skoro okazał się skuteczny jest wskazane przynajmniej przez jakiś czas. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.