Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 mar 2013 - 17:10:45
WITAM WCZORAJ OTRZYMAŁEM WYNIKI REZONANSU.
Oto wynik badania mr.
SPŁYCENIE FIZJOLOGICZNEJ LORDOZY
WYSOKOŚĆ TRZONÓW KRĘGOWYCH ZACHOWANA
GUZKI SCHMORLA W BLASZKACH GRANICZNYCH TH10-L1
TARCZE M-KRĘGOWE NA POZIOMIE L4/L5 I L5/S1 OBNIŻONE Z CECHAMI ODWODNIENIA
NA POZIOMIE L5/S1 W PRZYLEGŁYCH TRZONACH KRĘGOWYCH ZMIANY ZWYRODNIENIOWE
NA POZIOMIE L4/L5 NIEWIELKA CENTRALNA PODWIĘZADŁOWA PRZEPUKLINA MATERIAŁU TARCZY M-KRĘGOWEJ NA OK 4MM Z NIEWIELKĄ IMPRESJĄ NA WOREK OPONOWY ,BEZ CECH STENOZY KANAŁU
NA POZIOMIE L5/S1 CENTRALNO-LEWOBOCZNE UWYPUKLENIE MATERIAŁU TARCZY M-KRĘGOWEJ NA OK 5,5 MM Z IMPRESJĄ NA WOREK OPONOWY I ZNACZNYM SPŁYCENIEM LEWEGO ZACHYŁKA BOCZNEGO -MATERIAŁ TARCZY PRZYLEGA DO LEWEGO KORZENIA -NIE MOŻNA WYKLUCZYĆ IMPRESJI NA KORZEŃ - W PORÓWNANIU Z BADANIEM POPRZEDNIM NASILIŁO SIĘ UWYPUKLENIE TARCZY M-KRĘGOWEJ W LINI POŚRODKOWEJ.
LEWY OTWÓR M-KRĘGOWY ZWĘŻONY
CECH STENOZY NIE STWIERDZONO

PROSZĘ O PORADE CO DALEJ MAM ROBIC I CO MI GROZI Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
12 mar 2013 - 17:13:32
Witam, a proszę napisać jakie i od kiedy są dolegliwości ze strony kręgosłupa?? kiedy było poprzednie badanie i jakie było po nim zastosowane leczenie?? Odpowiedz Cytuj
12 mar 2013 - 17:18:16
WITAM MOJE DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE TRWAJĄ OD 5 LAT Z PRZERWAMI PO WIZYTACH U ORTOPEDY I ZAWSZE DIAGNOZA RWA KULSZOWA I TYLKO MYDOKALM ZAŻYWAM I USTĘPOWAŁO ALE OD 5 MIESIĘCY MAM BÓLE I MROWIENIE W RĘCE LEWEJ I NODZE LEWEJ. CZĘSTO TEŻ MAM SKURCZE I TAKIE ZESZTYWNIENIA KRĘGOSLUPA NA KTÓRE SMARUJĘ MASĆ NA KRĘGOSŁUP PO KTÓREJ USTĘPUJE ZESZTYWNIENIE. 1 REZONANS BYŁ W ROKU 2010 NO I 2 BYŁ W LUTYM 2013 . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
14 mar 2013 - 20:20:51
W kręgosłupie lędźwiowym są zmiany (wysunięcia dysków), które mogą powodować bóle kręgosłupa i nóg, ale póki co zmiany te raczej nie kwalifikują się do leczenia operacyjnego. Moim zdaniem wskazana byłaby rehabilitacja i powinien ją zlecić Pani lekarz prowadzący. Być może zabiegi rehabilitacyjne, a później samodzielne ćwiczenia w domu przyniosłyby poprawę. Odpowiedz Cytuj
15 mar 2013 - 21:00:14
dziękuje bardzo za odpowiedz Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.