Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
11 mar 2013 - 16:44:52
Witam,
Zacznę od tego, że się przedstawię. Mam 21 lat, prowadzę aktywny tryb życia, trenuję siatkówkę oraz grywam w inne gry zespołowe. W ciągu tygodnia gram w siatkówkę jakieś 4-6 razy.
Moj problem polega na tym, że po aktywności fizycznej boli mnie mięsień bądź ścięgno (tak mi się wydaję) ? znajdujący się w okolicy/nad pośladkiem. Miejsce bólu zaznaczyłem na zdjęciu.
Większy problem polega na tym, że po cięższym treningu, wymagającym meczu ból strasznie się nasila. W siatkówkę gram na pozycji przyjmującego, ból osiąga największą moc, gdy w czasie treningu bądź meczu dużo razy wykonuję ruch do ataku oraz podczas zagrywki (ponieważ zagrywam z wyskoku). Wtedy ból strasznie mnie ogranicza, czuję takie ostre kłucie przez co czuję się ograniczony w swobodzie. Po wzmożonym wysiłku taki ostry ból utrzymuje się jeszcze kilka dni. Po lekkim wysiłku odczuwam ból lecz jest on o wiele łagodniejszy i jest do zniesienia. Nieważne czy gram w siatkówkę, biegam, czy postoję więcej niż 30 minut to za każdym razem odczuwam dyskomfort z powodu lekkich bądź większych bólów. Myślę, że warto zaznaczyć, że przed wysiłkiem staram się dobrze rozgrzać oraz rozciągnąć.
Ten problem występuje już chyba od dawna, a przynajmniej od 6-8 miesięcy tylko, że kiedyś nie był tak ostry jak teraz.
Byłem z tym u lekarza rodzinnego, który dał mi skierowanie na RTG ze względu na podejrzenie rodzinnej dyskopatii. Na RTG wyszło wszystko w porządku i stwierdził, że musiałem nadwyrężyć mięsień, przepisał maść i odesłał do domu.
Problem tkwi w tym, że ten ból jest powracający, raz jest znikomy, raz średni, a czasem potrafi bardzo dać popalić.

Czy ktoś spotkał się z czym podobnym ? może się domyślać czego to może być przyczyna ? Bardzo bym prosił o jakieś wskazówki smiling smiley

miejsce bólu: [www.fotosik.pl]

Z góry od razu dziękuję smiling smiley Odpowiedz Cytuj
12 mar 2013 - 14:29:05
czy może to być mięsień gruszkowaty ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 mar 2013 - 15:53:27
a to prześwietlenie od lekarza rodzinnego dotyczyło tylko kręgosłupa lędźwiowego czy może też stawów biodrowych?
czy te bóle promieniują do pośladka? do uda?
czy jak się pochylasz to się nasilają?
czy lekarz próbował przepisać Ci na to serię zabiegów? myślę że można spróbować, jeżeli nie no to do lekarza ortopedy

była kiedyś jakaś kontuzja tego miejsca? Odpowiedz Cytuj
12 mar 2013 - 22:22:40
tylko kręgosłupa lędźwiowego, ból jest właśnie najbardziej odczuwalny przy pośladku. Bardziej bóle się nasilają kiedy się odchylam niż pochylam. Niestety nie próbował i nie przepisał mi żadnych zabiegów i nigdy nie miałem żadnej kontuzji w tym miejscu. Odpowiedz Cytuj
15 mar 2013 - 00:13:55
jakis pomysl ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 mar 2013 - 12:34:48
to faktycznie mogą być jakieś bóle związane z przeciążeniami, z tego co piszesz to dość intensywnie grasz w siatkówkę, może właśnie zbyt intensywnie, może należałoby zmniejszyć ilość treningów albo ich intensywność, przynajmniej na jakiś czas, można też wziąć serię zabiegów fizjoterapetycznych, być może po nich będzie poprawa
w rodzinie są problemy z kręgosłupem? a ze stawami biodrowymi też? Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
15 mar 2013 - 14:16:56
Chcąc dokładnie wiedzieć czy z kręgosłupem jest wszystko w porządku najlepiej zrobić tk czy rezonans tego odcinka, na rtg wszystkiego nie widać. Odpowiedz Cytuj
15 mar 2013 - 19:24:47
Ostatnio 5 dni odpuściłem totalnie jakiekolwiek zajęcia aktywności fizycznej, smarowałem mascią, wygrzewałem itd ból się zmniejszyl lecz po pierwszym treningu, po pierwszym ataku powrócił i to ze zwiększoną siłą. Chyba wybiorę się do fizjoterapeuty, w celu konsultacji. Mama ma endoproteze biodra, a ojciec problem z odcinkiem lędźwiowym (cos mu tam na nerw uciska czy cos i nogi mu drętwieją po dzwiganiu ciężarów) Odpowiedz Cytuj
Pomocnik forum
wieka-58
15 mar 2013 - 19:44:34
A jeśli bóle byłyby związane z przeciążeniami to przynajmniej na kilka miesięcy powinnaś odpuścić sobie te treningi,parę dni nic nie daje,
jeśli z kręgosłupem jest coś nie tak to raczej trzeba by pożegnać się z tym sportem,

potrzeba Ci jest prawidłowa diagnoza na podstawie konkretnych badań a nie domysłów. Odpowiedz Cytuj
15 mar 2013 - 19:52:48
to moze tak: Kto moze postawić konkretną decyzje i jakie badanie mi są potrzebne ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 mar 2013 - 20:27:17
tydzień przerwy w treningach to za mało aby wyciągać jakieś wnioski
najlepiej z problemem udać się do ortopedy, oni zajmują się takimi sprawami, trzeba sprawdzić kręgosłup, stawy biodrowe (prześwietlenia RTG), jeżeli będą w porządku to najprawdopodobniej problem z tkankach miękkich, można próbować zabiegów fizjoteraeutycznych, można w przyszłości wykonać rezonans magnetyczny jeżeli bóle nie będą mijały Odpowiedz Cytuj
15 mar 2013 - 23:21:15
Bardzo dziękuje za poświęcony czas i pomoc. W poniedziałek udam się po skierowanie do ortopedy i pójdę się zapisać (o ile szlag mnie nie trafi zanim tam się dostane) dzięki jeszcze raz za porady. Jak by coś juz bylo zdiagnozowane i kogos by ciekawilo to tutaj sie tym podziele. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 mar 2013 - 15:09:36
Smiley:
Witam, Przepraszam, że niepokoję lecz prosił bym o radę, ponieważ jest coraz gorzej :/ temat: [dooktor.pl] Zrobiłem sobie 4 dni przerwy od jakichkolwiek przeciążeń, wysiłku itd. Smarowałem maścią FASTUM, używałem termoforu do wygrzania miejsca itd. Ból tak jak by w większej mierze się uśpił i przy nie wielkich zakresach nie bolał tylko przy mocnym wygięciu w tył. Dzisiaj po kilku dniach przerwy postanowiłem iść na trening siatkówki. Dobrze się rozgrzałem Stretching dynamiczny i statyczny tak. Lecz po kilkunastu minutach ćwiczeń i gry ból powrócił i to chyba z 3-4x krotną siłą. Bardzo bym prosił o radę bo nie wiem co zrobić i do kogo się udać. Pozdrawiam

Odpowiedź:
ja wiele więcej tutaj nie poradzę, takimi sprawami zajmują się głównie ortopedzi, tak jak pisałem wcześniej, można udać się jeszcze właśnie do ortopedy, sprawdzi ruchomość stawów i spróbuje zidentyfikować problem, można prześwietlić jeszcze biodra, zrobić zabiegi fizjoterapeutyczne a jak to nie pomaga no to rezonans magnetyczny, ale to wszystko pisałem Ci już wcześniej - nie wiem co mogę jeszcze doradzić.... Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.