Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 mar 2013 - 21:03:02
itam.
Piszę tutaj, chociaż nie wszystkie dolegliwości mogą podchodzić pod neurologię, jednak większość z nich podejrzewam, że tak.

Otóż zaczęło się 3 lata temu od okropnych bóli głowy, przeważnie po lewej stronie, to był taki pulsujący ból promieniujący czasami aż do żuchwy do tego światłowstręt. Raz na jakiś czas pojawiały się iluzje fortyfikacyjne, po których bezpośrednio ból nie występował. Bóle występowały jednak coraz częściej, mogłabym na palcach jednej ręki policzyć dni w których głowa mnie nie bolała. W tym czasie brałam tabletki antykoncepcyjne.
Trafiłam w końcu do neurologa (rok temu), przepisał mi Vicebrol i Doxepin. Po miesiącu brania lekarstw nic się nie zmieniło. Tak jakoś wyszło, że ponowna wizyta nastąpiła dopiero w tym roku w grudniu. Od neurologa dostałam tylko kolejną receptę - Divascan i Coffecorn w razie bólu. Polecił przestać brać hormony, toteż przestałam. Po miesiącu brania Divascanu przestały występować iluzje fortyfikacyjne, bóle głowy trochę zelżały tzn. nie są już takie mocne jak kiedyś. Coffecorn czasami pomagał na bóle, czasami nie, starałam się nie brać go zbyt często. Teraz po trzech miesiącach brania tych leków, bóle nie są mocne, ale dalej występują, tym razem różnie: lewa skroń, czasami cała głowa, czasami tylko czoło.
Ostatnio jednak pojawiły się niepokojące objawy. Śnieg optyczny i męty miałam odkąd pamiętam, ale strasznie się pogorszyły, do tego błyski i takie bardzo wyostrzone powidoki. Raz pojawiło się podwójne widzenie. Ogólnie mam wrażenie czasami, że coś naciska na moje oczy, takie dziwne uczucie. Oprócz tego, co jakiś czas mam dziwne sytuacje w których mam wrażenie, że zaraz zemdleję. Przestaje do mnie docierać cokolwiek, słyszę tylko jak szybko i mocno serce mi bije, nogi mam jak z waty, przez całe ciało przechodzą mnie dziwne "ciarki" no i przestaje czuć prawą rękę, tzn. potrafię nią poruszyć, tylko mam wrażenie jakbym była bez ręki. Po kilkunastu sekundach to uczucie przechodzi i pozostaje mi tylko ogromny strach, że to się znów powtórzy i cała się trzęsę. Po jakiejś godzinie przechodzi, ale cały czas gdzieś w głębi boję się, że znów się to powtórzy.
Oprócz tego (może to dziwnie zabrzmi) wszystko mnie boli, nie jest to mocny ból, raczej takie lekkie uciskanie. To w nodze, to w ręce, to gdzieś w plecach albo na twarzy. Niezbyt często odczuwam też mrowienie w palcach rąk i stóp.
Oprócz tego występują zaburzenia miesiączkowania, zwykle miesiączkowałam regularnie, teraz różnie to wygląda.
Zauważyłam też, że często brakuje mi słów, chcę coś powiedzieć i czuję takie totalne otępienie. Pojawiły się też problemy z pamięcią.
Takich sytuacji z "prawie omdlewaniem" było już kilka, wystraszyły mnie one, więc poszłam do lekarza rodzinnego. Pani Doktor zrobiła mi EKG, które wyszło dobrze i skierowała na morfologię, jonogram i badanie poziomu TSH. Z zaburzeniami widzenia kazała iść do okulisty.
TSH i jonogram wyszły dobrze, morfologia wg Pani Doktor też, jednak mnie te wyniki mimo wszystko trochę zaniepokoiły:
RBC 4,58
HGB 13,0
HCT 39,6
MCV 85,5
MCH 28,4
MCHC 32,8
RDW 11,4
WBC 4,8
LYM 1,9
MON 0,6
GRA 2,3
LYM % 40,2
MON % 12 (za dużo)
GRA % 47,8 (za mało)
PLT 204 tys.
PDW 11,3
MPV 8,9
PCT 0,2
Pani Doktor dała skierowanie do neurologa. U okulisty wysłano mnie na perymetrię, tonometr, panfundoskopię i USG. Lekarz powiedział, że mam zwyrodnienie ciała szklistego w obu oczach i może to być skutkiem stanu zapalnego, więc muszę się jeszcze wybrać do stomatologa i laryngologa.
Wyniki tonometri:
Oko lewe: 19.50
Oko prawe: 19.00
Zaniepokoił go jednak wynik perymetrii, ponieważ wyszło, że mam ubytek pola widzenia w prawym oku. Perymetrię kazał powtórzyć dla pewności jeszcze raz.
Czy ktoś też miał podobne objawy? Nie wiem już do jakiego lekarza iść najpierw, jestem odsyłana od jednego specjalisty do drugiego. Czy ktoś mniej więcej wie co to może być? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
10 mar 2013 - 22:56:01
Witam, no niestety nie ma Pani charakterystycznych objawów więc pewnie zanim postawi się właściwą diagnozę to trzeba będzie odwiedzić kilku specjalistów i wykonać trochę badań. Co do morfologii krwi to jest ona jak najbardziej prawidłowa i nie ma w niej nic niepokojącego, natomiast na badaniach okulistycznych nie bardzo się znam więc się nie wypowiadam. Myślę, że z pewnością neurolog powinien zlecić tomografię lub rezonans głowy, żeby upewnić się, że nie ma zmian odpowiedzialnych za te dolegliwości. Odpowiedz Cytuj
11 mar 2013 - 16:49:22
No to czeka mnie teraz bieganina po lekarzach specjalistach, z tym się już oswoiłam. Mam tylko pewne wątpliwości co do swojego neurologa - wizyta u niego ogranicza się jedynie do powierzchownego zbadania odruchów i przepisania lekarstw. Samo to, że dostałam leki na migrenę bez żadnych badań wydało mi się dziwne. Jeśli i tym razem nie dostanę skierowania na badania, to co? Mam zmienić lekarza i powiedzieć, że wcześniejszy nie chciał mi zrobić badań? Przez to bieganie po lekarzach zaczynam czuć się jak hipochondryk, ponieważ mam wrażenie, że nikt tych objawów nie bierze na serio. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
14 mar 2013 - 19:44:46
Zdecydowanie podczas następnej wizyty proszę zapytać czy doktor nie uważa, że wskazana byłaby tomografia lub rezonans. Jeśli się nie zgodzi to trzeba iść do innego neurologa. Moim zdaniem te badania w takiej sytuacji są jak najbardziej wskazane. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.