Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 wrz 2009 - 09:29:29
Witam :]
weszłam na to forum i jestem z tego bardzo zadowolona bo od dawna mam problem z brzuchem i nie wiem co z tym mam zrobić...
już od dawna [kilka lat] bardzo często chodzę do ubikacji, prawie po każdym posiłku, a nawet po jednym większym kilka razy... jest to bardzo uciążliwe i wstydliwe bo jak widzę że inni załatwiają się raz dziennie a ja 5 to odechciewa się wszystkiego... czytałam o nadwrażliwości jelita i wydaje mi się że to może być to, ponieważ często mam wzdęcia, ból brzucha [zwłaszcza przed wypróżnieniem], taką świadomość że jak nie pójdę za sekundę do ubikacji to może się to źle skończyć... po zjedzeniu takich rzeczy jak - paluszki, wafle, herbatniki, pestki, zielona herbata, jabłko, marchewka [ogólnie świeże warzywa, surówki, czy owoce] prawie automatycznie odczuwam potrzebę iścia do ubikacji... stolce są często luźne, z kawałkami jedzenia, żółte...
lekarz powiedział że mam pojeść jogurt i owoce to przejdzie, ale cale życie na jogurcie się nie da [choć jedząc lekkie rzeczy, nie smażone, bez panierki i nie tłuste jest dużo lepiej] a rodzina myśli że wymyślam i chodzę po tyle razy do ubikacji bo to moje hobby ;p
proszę o pomoc i radę do jakiego lekarza mam się zgłosić i jakie badania zrobić... myślałam o tych na helibacter bo moja mama to ma ale nie wiem czy to coś da... Odpowiedz Cytuj
03 wrz 2009 - 09:30:53
dodam że mam 23 lata, ważę ok 50 kg i mam 160 wzrostu :] Odpowiedz Cytuj
03 wrz 2009 - 10:16:30
Ja cierpię na to samo , około 5 lat już , zrobiłam wszystkie badania , gastroskopia wykazała przepuklinę przełyku , no i ta bakteria helikobakter mi wyszła. Lekarze dawali mi różne leki , ale w zasadzie nie pomagały, dieta też niewiele pomaga, doszło do tego że, żeby gdzieś iść to muszę iść naczczo bo inaczej mam problem.Stwierdzono w końcu że , to nadwrażliwość jelit na tle nerwowym i w zasadzie nic nie da się z tym zrobić. Mi osobiście pomaga picie takiego preparatu o nazwie ENTEROSOL , ustąpiły bóle brzucha , wzdęcia i zgaga, może to pomoże .Życzę zdrowia . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
04 wrz 2009 - 00:58:29
chorujesz na coś? bierzesz jakieś leki?
te bóle brzucha są na jakiej jego wysokości i po której stronie? jaki mają charakter? czy jest to kucie? ból rwący? tępy? pieczenie?
czy po oddaniu stolca za zwyczaj czujesz ulgę i nagle wszystko mija?
jesteś osobą nerwową? łatwo się stresujesz? nadmiernie martwisz się o własne zdrowie?
Helicobacter pylori odpowiada za nieżyt błony śluzowej żołądka i jego wrzody, ale to z czym masz problemy nie wygląda jakby było spowodowane przez HP Odpowiedz Cytuj
04 wrz 2009 - 11:44:09
ogólnie rzecz biorąc na nic nie choruje... kiedyś miałam leczoną tarczycę ale już nie biorę od dawna zadnych leków, tylko w tej chwili hormonalne...
a ból trudno mi powiedzieć jaki jest...taki ściskający raczej i nagły a po wizycie w ubikacji przechodzi winking smiley
nerwowa troche jestem ale to głównie przez tą dolegliwość bo stresuje mnie ona bardzo i nie pozwala normalnie funkcjonować... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
07 wrz 2009 - 13:03:14
to że dolegliwości przechodzą po oddaniu stolca jest bardzo cenną wskazówką i faktycznie może świadczyć o zespole jelita nadwrażliwego
od jak dawna masz te problemy z przewodem pokarmowym?
w której części brzucha są te bóle?
zatwardzenia się nie zdarzają?
stolec nie jest pokryty śluzem albo krwią?
co to były za problemy z tarczycą? jakieś guzki? niedoczynność? nadczynność?
leki hormonalne na co bierzesz?

myślę że w pierwszej kolejności powinnaś udać się do lekarza rodzinnego, zrobi Ci przynajmniej podstawowe badania, a może coś więcej i jeśli nic nie wykażą to pewnie będzie można zrzucić wszystko właśnie na to jelito drażliwe
czasem przyczyną takich dolegliwości jak Twoje mogą być na przykład uchyłki jelit Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.