Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
20 lut 2013 - 16:04:44
Witam,
Od pól roku posiadam plamy na brzuchu. Ostatnio objawy pojawily się również na plecach. Mam 24 lata,nie jestem na nic uczulony,chyba... ja nic nie wiem .Nie robilem nic z tym,bo jestem zbyt zapracowany. Do dermatologa moge dopiero isc za kilka miesiecy jak bede w Pl. Prosze pomoc. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
20 lut 2013 - 16:15:49
Witam, czy te plamy swędzą, bolą pieką?? czy są cały czas od pół roku czy raz się pojawiają raz znikają?? czy identycznie wyglądają one na brzuchu?? czy nie nosił Pan jakiegoś ubrania, które miałoby dodatki np. z metalu w kształcie tych plam?? bo z tego co widzę są one bardzo regularnego kształtu?? czy mógłby Pan wykonać zdjęcie ze zbliżeniem na taką plamę?? Odpowiedz Cytuj
20 lut 2013 - 17:14:49
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Plamy sa jednakowego ksztaltu. Jest ich około 6 nad pempkiem. Nie noszę nic takiego co by mogło je robić. Nie swedza,nie pieką i są caly czas od pół roku. Nie mam zadnych guzow jak ich dotkne,strupow itd. Tylko plamy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
20 lut 2013 - 19:43:32
No właśnie są one tak regularne że podejrzewałabym wyprysk kontaktowy, czyli reakcję alergiczną na kontakt skóry z jaką substancją (przedmiotem) który bezpośrednio do niej przylega, np. guziki, czy jakieś struktury materaca do spania. No ale skoro pisze Pan, że niczego takiego nie kojarzy to można to wykluczyć. Zresztą nie powinno to utrzymywać się tak długo nawet przy braku leczenia... Musi Pan po prostu wtedy kiedy będzie to możliwe udać się do dermatologa, on postawi właściwą diagnozę, poza tym wszelkie preparaty,które mogłabym Panu polecić wypróbować są niestety na receptę. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.