Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 bejrutek
16 lut 2013 - 00:06:25
Witam! Mam 32 lata.

Od kilku miesięcy dotykają mnie różne objawy, trwają jakiś czas, znikają, powracają, pojawiają się nowe.

Zaczęło się we wrześniu od bólu w kroczu po lewej stronie. Zrobiłem USG jamy brzusznej i prostaty, jąder. Wszystko w jak najlepszym porządku. Ból w kroczu przeszedł zaczęło mnie boleć gardło (zero kataru, zero kaszlu) do tego zaczałem często sikać, tak co godzinę, głownie w ciągu dnia. Brałem antybiotyk cipronex przez kilka dni. Dużego efektu nie było.
Przy okazji zrobiłem morfologię krwi i moczu. Wszystko ok, czyściutko. Po kilku tygodniach objawy pęcherza same przeszły, zaczeło mnie boleć za to po lewej stronie w dolnej części brzucha, czasami wyżej w okolicach trzustki. Znowu usg jamy brzusznej. Wszystko ok. Wybrałem się na kolonoskopię. Też ok. Przez dwa tygodnie jadłem babke płesznik. Przeszło samo.

W połowie pażdziernika znowu zaczęło mnie boleć gardło i kark tym razem. Przeszedłem dwie terapie antybiotykowe klabionu. Plus zastrzyki dexak na kark. Nie dało dużego efektu.
W tym czasie (koniec pazdziernika) miałem zabieg na stulejkę tak jakoś wypadło. W szpitalu raz doznałem bardzo silnego bólu głowy, ale to prawdopodobnie przez brak pokarmu przed zabiegiem.

Niestety po tym zbiegu miałem małe komplikację, problem w tak zwanych zwodach nocnych, gdzies te szwy mi poprzecinały skórę. Problem w tym, że musiałem kilka dni dużo leżeć. Coraz mocniej bolała mnie szyja i kark. Gdy już wydobrzałem i zaczałem chodzić. Pojawiły się nowe objawy. Bardzo kręciło się w głowie. Do tego ból w karku. Pojawił się nowy objaw. Ból lewego ucha i lewej okolicy gałki ocznej. Zrobiłem MRI odcinka szyjnego ( połowa grudnia )

OTO WYNIK BADANIA:

Zmniejszenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Kręty przebieg lewej tt. kręgowej C3-7 ( po tym zrobiłem usg dopplerowskie, wszystko w porządku, tętnice szyjne lekko kręte, ale przepływ prawidłowy, taka uroda)

Obniżenie krążka międzykręgowego na poziomie c6/7

Obniżenie sygnału T2 krążka międzkręgowego na poziomie c6/7 -dehydracja.

Zmiany zwyrodnieniowe na sąsiadujących ze sobą krawędziach trzonów kręgów. Na poziomach C3/4/5 widoczne sa niewielkie obwodowe uwypuklenia krążków międzykręgowych zmniejszające przedrdzeniową rezerwę płynową i dyskretnie zwężające otwór międzykręgowy obustronnie.

Na poziomie c6/7 uwypuklony krążek międzykręgowy wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi na krawędziach trzonu kręgu powoduje redyukcję przedrdzeniowej rezerwy płynowej ( bez modelowania powierzchni rdzenia ) i wyrazne obustronne zwężenie otworów międzykręgowych z delikatnym uciskiem n. korzeniowych.

Badanie nie uwidoczniło obszarów nieprawidłowych sygnałów w obrębie szyjnego odcinka rdzenia kręgowego - brak cech mielopatii szyjnej.

W obrębie uwidocznionym struktur kostnych nie stwierdzono obszarów nieprawidłowych sygnalów.

Wskazania do konsulatacji lekarza prowadzącego. (czemu nie do neurologa???? )

Po tym badaniu trochę się pogorszyło zaczęła mnie boleć i drętwieć lewa ręka. Miałem jeden przypadek trwający kilka dni, że był problem z pisaniem na klawiaturze, ale przeszło, ogólny ból karku i ręki nie.

W tym czasie zacząłem trochę uprawiać sport. Wróciłem do swojego ukochanego biegania. Dobrze mi zrobiło,

zacząłem czuć się lepiej. Niestety po miesiącu znowu zaczeło mnie boleć lewe ucho i okolice oka. Do tego mam dziwny objaw jakby osłabienia w przedniej części ud po obu stronach. Dziwne to, bo bieganie długodystansowe które uprawiam od kilku lat, powodowało co najwyżej zmęczenie, ból w łydkach lub pośladkach, ale nie w "czwórkach". Tak jest do dzisiaj. Do tego boli mnie głowa, pojawił się szum w uszach, czasami ciężej zasnąć. Pojawił się lekki ból zębów, są tkliwe na zimno. Na razie to wszystko nie chce przechodzić.

W następnym tygodniu wybieram się do neurologa. Gdyby powiedział mi, że to od kręgosłupa itd. warto się

pytać o SM w takim przypadku, chciałbym to zbadać..

Dodam jeszcze, że w na początku tamtego roku doznałem urazu podczas podnoszenia. "Wypadł" mi dysk. Przepuklina centralno- lewoboczna L5-S1. Trzy miesiące dochodziłem do siebie, ale żadnych ubytków. Wróciłem do ruchu, wszystko zaczęło być ok, czasami nawet dzisiaj odzywa się lwa kulszowa w lewej nodze, ale to tylko jak długo jestem na nogach i to rzadko się dzieje, jest kontrolowany w łatwy sposób, odpoczynkiem.

Pozdrawiam!
Piotr Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
16 lut 2013 - 10:45:52
Witam, powiem szczerze, że to dolegliwości o których Pan pisze nie są charakterystyczne dla SM i jak dla mnie najbardziej prawdopodobną przyczyną bólu karku i drętwienia rąk/ręki są właśnie zmiany w kręgosłupie szyjnym. Oczywiście może a nawet powinien Pan zapytać neurologa co o tym myśli, bo ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i nie mam dużego doświadczenia w tym temacie. Wtedy będzie miał Pan pewność i przez to pewnie będzie Pan spokojniejszysmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 0 bejrutek
18 mar 2013 - 11:13:51
Dziękuje!
A więc przez ten okres kilku tygodni zrobiłem kilka wizyt. Objawy niestety nie przechodzą. Głównie chodzi o dzwonienie w uszach, tkliwe żeby i osłabienie przedniej części nóg.

Uszy zostały zbadane, wszystko ok, słuch dobry, zero stanów zapalnych. Zostałem wysłany więc do neurologa. Lekarz przeprowadził ze mną wywiad, zbadał moje reakcję młotkiem, reakcję z zamkniętymi oczami. Spytałem się o SM i boleriozę. Lekarz stwierdził, że teraz jest to w modzie i dużo osób przychodzi z takimi problemami. Powiedział mi, że u mnie nie widzi objawów SM. Wszystkie reakcję idealne. Mam iść do psychologa, bo widzi u mnie nerwicę. Ale jest to trochę dziwne, bo te objawy, nie czuję jakbym je sam prowokował, tylko same się one dzieją i nie ustępują mimo odpoczynku ect. Chyba, że to coś wtórnego i mózg zaczyna reagować sam alergicznie nawet na drobne zmęczenia ect..
Pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 5 lat temu
Posty: 8044
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
19 mar 2013 - 20:42:47
Jeśli neurolog nie stwierdził niepokojących objawów to myślę, że może Pan być spokojny, nie jest to nic poważnego. Natomiast myślę, że psycholog po rozmowie z Panem oceni czy rzeczywiście może to być nerwica, a te dolegliwości to objawy psychosomatyczne. Natomiast co do tego, że Pan nie czuje, że sam powoduje te dolegliwości to nigdy się takich rzeczy nie czujesmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.