Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 lut 2013 - 13:12:50
Witam mam 38lat.
Moje problemy ze zdrowiem rozpoczęły się w listopadzie 2011r kiedy to z zawrotami głowy wraz z oczopląsem znalazłam się w szpitalu tam po badanich okulistycznych,neurologicznych oraz laryngologicznych (błędnik) zostałam wypisana do domu z zaleceniem zażywania Betaserc oraz Lucetam, które to leki zażywam do dnia dzisiejszego. W grudniu 2011 miałam robiony rezonans głowy który nic złego nie wykazał. W związku z tym iż pojawiały się różne dolegliwości: bóle i zawroty głowy swoiste problemy z równowagą. Nie obijam się o przedmioty, ale idąc lub siedząc mam wrażenie "płynięcia" w powietrzu lub znoszenia w jedną lub drugą strone w bok, bóle brzucha, cierpnięcie rąk nóg i szyi miałam wykonane TK angiografia która wykazała iż tętnica kręgowa prawa w odcinku zewnątrz-wewnątrzczaskowym jest hypoplastyczna śred 2,5mm (badanie 14.11.2012) w TK odcinka szyjnego nie odnotowano zmian (29.11.2012). W związku iż doleglwości nie ustępowały zrobiłam test na bolerioze który wyszedł pozytywny w klasie IGg 81,49 rozpoczęłam leczenia od 25.10.12 DOXYCYKLINA 100 2x1tabl przez 20dni potem od 14.11.12 XORIMAX 500 2x1 tabl leczenie zakonczyłam 29.11.12. Po miesiącu czasu rozpoczęły się bóle stawowe dlatego ponowny test na bolerioze wykazał IGg 68,53 IgM 3,31 znowu antybiotyki TACLAR 500 2x1 tabl od 12.01.13 do 25.01.13 a od 26.01.13 XORIMAX 500 leczenie zakończyłam 09.02.13. W tej chwili od czterech tygodni odczuwam zwiększone bóle głowy umiejscowione po prawej stronie głowy oraz zawroty (uczucie znoszenia w bok). Doznaję też takiego nierzeczywistego widzenia otoczenia, czasem tracę ostrość widzenia (mroczki przed oczyma), a czasem wszystko widzę jakoś zbyt dokładnie. Cały czas pojawia się też ból głowy w różnych formach, teraz np jest to ucisk w skroniach i uczucie "wypełnienia" prawej połowy głowy. Ciśnienie mam raczej w normie, na ogół mam dość niskie w granicach 105/67, jeśli skacze to najwyżej do 120/80. Wszystkie badania krew OB, CRP z dnia 07.01.2013 były w normie. Tarczyce też miałam badną TSH (uU/ml) 1,54 fT-4(pg/ml) 1,41 z dnia 22.05.2012. W dniu 12.02.13 w USG szyi: Pojedyńcze węzły chłonne karkowe podżuchwowe i okolicy odcinka szyjnego 0,8mm Zachowana struktura węzła. W związku z moimi dolegliwościami proszę o informacje gdzie i jakie badania powinnam wykonać w celu odkrycia przyczyn moich dolegliwości. Czy może to być coś poważnego jakiś nowotwór. Czy jest sens wykonywania po raz drugi rezonansu głowy.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
13 lut 2013 - 13:36:58
Witam, szczerze mówiąc nie bardzo wiem co doradzić Pani w tej sytuacji, bo już wszystkie badania, które mogłyby zostać wykonane w przypadku takich doelgiwości zostały wykonane i z tego co Pani pisze to poza boreliozą nie było istotnych odchyleń. A czy leczenie boreliozy odbywało się pod kontrolą lekarza chorób zakaźnych?? czy laryngolog stwierdził w badaniach uszkodzenie błędnika?? kiedy ostatnio konsultowała się Pani z neurologiem?? Odpowiedz Cytuj
13 lut 2013 - 14:11:41
Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź. Tak leczenie Boleriozy odbywało się pod kontrolą lekarza chorób zakaźnych z Bytomia. W badaniu błędnika nie wykazano żadnych uszkodzeń po raz pierwszy był badany w listopadzie 2011 drugi raz miałam badany w styczniu 2013, w listpoadzie 2011 miałam również badany słuch, który też był w granicach normy. A pod kontrolą neurologa znajduje się cały czas ostatnia wizyta 07.02.2013. Jeszcze jedno pytanie czy ma sens wykonać jeszcze drugie badanie rezonansu głowy, pierwsze badanie było wykonane w grudniu 2011r. Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
13 lut 2013 - 21:25:01
Trudno mi powiedzieć, niby jest to długi okres czasu (około 1,5 roku) i może wyklarowały się w tym czasie jakieś zmiany, których nie było widać jeszcze w poprzednim badaniu. A co na to neurolog, chce Panią wysłać na to badanie?? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.