Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
05 lut 2013 - 14:38:36
Proszę o informację mojego opisu rezonansu, jakie mogą być rokowania.
Na poziomie L2-L3 tylno-prawoboczna przepuklina krążka m-kręgowego, która uciska worek oponowy oraz zamyka prawy zachyłek boczny kanału kręgowego.
Na poziomie L5-S1 tylno-lewoboczna przepuklina krążka m-kręgowego, która zwęża zachyłek boczny kanału kręgowego.
Zmiany zwyrodnieniowe krążków m-kręgowych w odcinku L2-S1 wyrażone ich odwodnieniem i obniżeniem.
OBJAWY:
Drętwienie prawej nogi do kolana.
Drętwienie prawej stopy
Prawa stopa - odczucie gorąca Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
05 lut 2013 - 16:00:02
Witam, a od jak dawna to trwa?? czy odkąd się to zaczęło jest jakaś poprawa czy cały czas tak samo?? czy była stosowana jakaś rehabilitacja do tej pory?? rozumiem, że skierowanie na rezonans wystawił neurolog?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 lut 2013 - 16:02:24
w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś? stosujesz jakieś leki?
od jak dawna masz te problemy? jak do tej pory były leczone?
pracujesz? czym się zajmujesz? uprawiasz jakieś sporty?

MRI wykazało pewne zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie lędźwiowym, myślę że mogą być one przyczyną opisywanych przez Ciebie dolegliwości ale trzeba Cię jeszcze osobiście zbadać aby to potwierdzić Odpowiedz Cytuj
06 lut 2013 - 09:43:19
Witam,
Dziękuję za zainteresowanie moim zapytaniem i wynikami.
Mam 46 lat, trwa to już ok. 5 lat, generalnie trwa to cały czas, przez pewien czas byłem rehabilitowany ale poprawy znaczącej nie było, leków też żadnych nie stosuje.
Na rezonans skierował mnie neurochirurg.
Pracuje generalnie w pozycji siedzącej i wiem, że jest to problem.
Sportów nie uprawiam, bo wiem, że nie za bardzo mogę.
Ból nogi i drętwienie stopy oraz jej uczucie gorąca mam od ok. 2 miesięcy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
06 lut 2013 - 18:16:24
w takim razie, jeżeli leczenie zachowawcze zawodzi to być może wskazane będzie wykonanie odpowiedniego zabiegu neurochirurgicznego, wróć z wynikiem MRI do neurochirurga a on Ci już powie co ewentualnie operacyjnie będzie można z tym zrobić i jakiś efektów się spodziewać Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.