Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
03 lut 2013 - 22:19:44
Witam, mam pewnie problem. Otóż przy ujściu odbytu wystaje mi jakby kawałek miękkiej skóry, podłużny, nie boli, nie krwawi, chociaż jeden raz jak bardzo mocno potarłam papierem to mała kropka krwi się pojawiła, ogólnie to nie przeszkadza ma w funkcjonowaniu, nie wiem od kiedy mam ,,to coś,, być może od dzieciństwa. Ale ostatnio zaczełam się niepokoić bo poczytałam o rakach odbytu, jelita grubego itp, ale także o ,,naturalnym przeroście skórnym,, tylko, że takie coś wyst, po porodach, a ja mam 18 lat. Co to może być, coś poważnego, czy po prostu tak mnie natura stworzyła?smiling smiley Przypomnę, że nic nie boli, nie piecze, ani nie swędzi, tylko jest :p Z góry wielkie dzięki za odpowiedz xd Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
04 lut 2013 - 19:00:28
Witam, jest takie schorzenie jak fałd odbytu, czyli coś podobnego do tego co Pani opisała. Najlepiej byłoby pokazać się u lekarza rodzinnego, który zbada odbyt i oceni czy na przykład konieczna jest konsultacja u chirurga czy proktologa w celu oceny czy w ogóle miałoby sens go usuwać. Odpowiedz Cytuj
04 lut 2013 - 19:18:27
Dziękuję za odpowiedź, ale mam jeszcze jedno pytanie, czy taki fałd może być niebezpieczny, może się okazać, że mam po prostu ,,taką budowe odbytu,, ? Dodam, że jak napinam odbyt to fałd się ,,wtapia,, wg mnie jest to chyba skóra która troszke wystaje, nie boli i nie doskwiera, czytałam o hemoroidach, ale nie mam żadnych objawów. smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
04 lut 2013 - 20:54:41
No właśnie jeśli to nie sprawia Pani żadnych dolelgiwości to pewnie wcale nie będzie trzeba tego usuwać, ale najlepiej żeby zbadał odbyt lekarz rodzinny i wypowiedział się co o tym myśli. Odpowiedz Cytuj
06 lut 2013 - 21:41:33
Mam jeszcze jedno pytanie, otóż wczoraj dokładnie przyjrzałam się tej ,,przypadłości,, jest to coś w rodzaju jednej fałdki przy ujściu do odbytu. Kiedy naciągam skórę odbytu, robi się mniejsza i niekiedy jest zupełnie gładka. smiling smiley Czy może to być coś w rodzaju naturalnego stanu, dodam, że być może mam to od dziecka, wcześniej aż tak się tym nie interesowałam, ale jak zaczełam czytać o rakach odbytu przeraziłam się. Jeżeli nie mam żadnych dolegliwości to nie jest to nic poważnego prawda? Ps.dziękuję bardzo za dotychczasowe odpowiedzi ! :-) Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
07 lut 2013 - 17:53:45
Nie no z Pani opisu nic nie wskazuje na tak poważną chorobę jak nowotwór, proszę się nie martwićsmiling smiley natomiast tak jak pisałam dobrze by było żeby obejrzał to lekarz rodzinny tak po prostu dla pewności, że to nic niepokojącego. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.