Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 sty 2013 - 20:12:47
Witam mam 18 lat. Zostałem w domu, bo mam lekki katar itp. Grałem sobie na komputerze. W końcu wstałem i chciałem rozprostować krzyż, więc zawisnąłem na drążku i zamknąłem oczy, nagle przez chwilę zabolała mnie głowa i straciłem „kontakt z rzeczywistością”. Poszedłem na ślepo do kuchni, stanąłem i nie wiedziałem co się ze mną dzieje, nic nie pamiętałem, nie wiedziałem, co przed chwilą robiłem, więc pomyślałem, że spałem (trochę dziwne, ale tak pomyślałem i po chwili dopiero odzyskałem pamięć). Przeszedłem się trochę po pokoju, bo się wystraszyłem, nie wiedziałem co się dzieje, napiłem się wody, usiadłem na chwilę i pamięć wróciła. (To jeden przykład)

Umysłowo się czuję otępiony ciągle i bardzo zmęczony. Często zdarzają mi się takie kilku minutowe uczucia dysocjacji umysłu od ciała, jakbym tracił poczucie w ciele i nie był sobą a obserwatorem stojącym z boku. Nie czuje się sobą , czuje się jakby moja osobowość rozpadła sie na tysiące elementów pierwszych i nie potrafię sobie odpowiedzieć na pytanie kim w zasadzie jestem. Cały czas czuje się jakbym zwariował, jakbym miał zrobić zaraz coś głupiego lub groźnego, a czasem mam wrażenie że może to sie nie dzieje naprawdę, tylko mam jakieś halucynacje

Gdy dostanę np. podczas grania w piłkę w głowę też na dłuższy czas nie wiem co się dzieje i od razu zaczyna boleć mnie głowa (Nie tak jak kiedyś). Nie dało mi to spokoju, tym bardziej, że mam też jakby taki zanik czucia w rękach i inną orientację w terenie (niż kiedyś), wydaje mi się, jakbym widział niektóre rzeczy przez sen. Byłem koło 7 miesięcy temu u lekarza i powiedział mi, że to przez to, że źle siedzę przed komputerem, bo jestem lekko zgarbiony i mogę nadwyrężać mięśnie, które znajdują się na szyi (Odpowiedzialne za czucie itp.). Kiedyś tak nie miałem, zaczęło to się robić stopniowo, bardzo po mału odkąd miałem wstrząs lub wstrząśnienie mózgu (dokładnie nie pamiętam, raczej to drugie --> było to w 6 klasie) . Przeszkadza mi to bardzo, bo nie mogę się już skupiać na niektórych rzeczach, wszystko stało się dla mnie jakieś takie obojętne. Dodam, że nie siedzę cały czas przed komputerem (ćwiczę na siłowni, codziennie sporo chodzę, ćwiczę na W-F). Wydawało mi się, ze to niedobór magnezu, wapnia etc., lecz po ostatnim zdarzeniu sam nie wiem. Proszę o odpowiedzi.

Podrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
27 sty 2013 - 20:29:38
Witam, w takiej sytuacji powinieneś poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do neurologa, bo w pierwszej kolejności trzeba wykluczyć organiczne/fizyczne przyczyny tych dolegliwości (jakieś zmiany w mózgu, kręgosłupie szyjnym), jeśli lekarz neurolog uzna za konieczne zleci wykonanie badań obrazowych głowy i kręgosłupa. Jeśli okaże się, że fizycznie jesteś zdrowy to w następnej kolejności powinieneś skonsultować się z lekarzem psychiatrą, bo nie wykluczone, że te zaburzenia mają jednak podłoże psychiczne. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.