Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 sty 2013 - 18:47:43
Witam. Prosze o porade bo juz sama nie wiem co mam robic a odpowiedzi w internecie nie znalazlam. Od paru miesiecy wyspakuja mi czerwone plamy na palcach (tylko) dloni. Zaczyna sie od malego pryszczyka pod skora ktory zaczyna swedziec i czesto bez kontroli go rozdotykam po czym rozprzestrzenia sie na wieksza powierzchnie ok 1 cm ( nic nie wychodzi na zewnatrz- tylko czerwone,swedzace miejsce ktore z czasem robi sie twarde). W kolejnych dniach placek ten rozsiewa sie na pozostale palce ale juz jest grubszy i bardziej widoczny na zewnatrz od pierwszego. Palce zaczynaja strasznie bolec i sa opuchniete. Tym razem zawazylam ze swedzenie jest tylko jak mam cieple dlonie. Budze sie w nocy prawie z placze od bolu i swedzenia, palce sa tak spuchniete ze nie moge ich nawet zgiac. Kiedy ta czerwona zmiana ulokuje sie w miejscy stawu na palcu, po zejsciu opuchlizny i zaczerwienienia pozostaje sine miejsce ( tak bylo za pierwszym razem)Bylam juz kilka razy u lekarza i za kazdym razem dostaje coraz to silniejsze masci steroidowe ktore i tak nie pomagaja - twierdzi ze to zwykla egzema. NIe zlecil mi zadnych badan - nic.Jestem za granica i tu jest inny system wiec jestem na niego tak jakby skazana- do specjalisty tez mnie nie wyslal
. Znalazlam jedna osobe na forum TYLKO dla lekarzy ktora miala te same objawy, ale niestety tylko lekarze moga zobaczyc komentarze;( Juz sama nie wiem co mi jest. Alergia - ale na co ? jesli nic nie zmienialam - proszki plyny kosmetyki, praca. Moze to objaw jakiejs choroby. Oprocz tych zmian na palcach skarze sie jeszcze mna bole kregoslupa( odc. ledzwiowy) zaparcia , czesto oddaje mocz- jesli nie pjde na zawolanie od razu boli mnie cale podbrzusze i wygladam jak ciezarna, prawie po kazdym jedzeniu( staram sie jesc zdrowo)wzdecia i odbijanie.KIedy bylam u lekarz po raz pierwszy a tymi zmianami dodatkowo byly prawie omdlenia i wymioty po jedzeniu. Ciagle mi jest zimno! co ze mna jest????? z gory dziekuje za odpowiedzi i sugestie . Pozdrawiam
P.S. Zalaczam zdjecia Odpowiedz Cytuj
27 sty 2013 - 21:21:26
cześć,
ja mam taki sam problem... zimą te bąble pojawiają mi się na palcach rąk i stóp.
Związane jest to z zaburzeniami krążenia krwi także to nie jest żadna alergia ani nic.
Czy w Twojej rodzinie mama, babcia lub ktokolwiek inny ma też taki problem?
Wiem to wszystko, ponieważ ja odziedziczyłam to po swojej mamie, bo ona ma tak samo.
Ja zawsze w chłodne dni- mam na myśli takie dni, w których mamy temperaturę do 15stopni- moje ręce są zimne i czerwone... a zimą pojawiają mi się te pęcherze..
ciężko z tym walczyć, bo krążenia krwi nie zmienisz, ale gdy będziesz w Polsce to udaj się do lekarza i zrób badania krwi. Tylko idź do specjalisty a nie do lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Cytuj
27 sty 2013 - 21:31:45
[www.dermatologia24.pl] Odpowiedz Cytuj
30 sty 2013 - 15:47:42
Cześć,ja mam tak samo!byłam u lekarza-wysłano mnie na badanie krwi,które nic nie wykazało.Zrobiłam też badanie krwi-duża il. bakterii.Myślałam,że powodem jest może jakieś zapalenie ukł.moczowego,ale chyba jednak(tak jak podejrzewałam)chodzi o krążenie.Jak się leczycie?bierzecie jakieś witaminy?ręce puchną i bolą;( Odpowiedz Cytuj
30 sty 2013 - 17:26:55
wydaje mi sie ze lekarz ma racje, to wyglada na egzeme...zaczyna sie od malutkiej krosteczki bardzo swiecacej, swedzi jak diabli..a pod wplywem goracej wody..hmmjakby ulga, ale to swedzi bardziej..masci nie pomagaja bo masz ciagle kontakt z rzecza na ktora tak reaguja Twoje rece. Nie musialas wcale zmienic plynu do naczyn, proszku do prania jesli pierzesz recznie czy tez mydla, poprostu dostalas na to alergi, smaruj hydrocortizonem 0,1 procent powinnas dostac bez recepty w aptece. i pojedynczo eliminuj..plyny, mydla musisz obserwowac po czym schodzi jesli tego nie uzywasz.Ja mam to bez wzgledu na pore roku, jesli zaczyna sie pojawiac automatycznie przestaje uzywac mydel i plynow...myje sie przez kilka dni tylko w wodzie z dodatkiem calium...co bardzo wysusza skore, ale uzywam balsamu bezzapachowego dla alergikow. Odpowiedz Cytuj
19 lut 2013 - 12:13:55
Witam,
Wskazana jest wizyta u specjalisty alergologa i diagnostyka alergologiczna. Objawy chorobowe, które Pani opisała w części mogą mieć tło atopowe.
Pozdrawiam, dr nauk med. Marzena Gajewska
----------
Członkini Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z ukończoną specjalizacją II stopnia z zakresu chorób wewnętrznych oraz alergologii. Doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie na oddziale alergologii oraz jako asystentka na Akademii Medycznej w Lublinie. Odpowiedz Cytuj
03 kwi 2013 - 12:52:38
Witam.Wydaje mi sie ze mam ten sam problem.Dobrze że dołączyła Pani zdjęcia lepiej jest porównac zmiany na rękach a dokładniej na dłoniach.Ubiegłej zimy miałam dokładnie to samo i pozniej na wiosne zmiany znikły.Sama nie wiedziałam skad się wzieły.Sądziłam że moze to jakas grzybica bo miałam to róznież na palcach u stóp.W tym roku znow to samo tylko ze odczuwam iż moja dłoń nie jest dokonca sprawna.Nie potrafię jej mocno zacisnąc.Mam te czerwone placki dokładnie w miejscu gdzie znajduje się staw.Czasem swedzi i gdyby się bliżej przyjżec tym zmianom to skóra jest spękana.Byłam z tym u dermatologa i Pani dała mi masci przeciw grzybiczne i przeciw alergiczne ale nic nie pomogły.Tak się złożyło ze nie dawno byłam na oddziale wew w szpitalu z innych przyczyn ale lekarka prowadząca tydzień wczesniej widziała te zmiany na rękach i róznież ja zaniepokoiły.tylko ze jak znalazło się dla mnie miejsce na oddziale to zmian nie było.Wypuscili mnie ze szpitala i po tyg znow to samo.Czytałam w internecie o róznych zmianach i najbardziej wystraszyła mnie diagnoza iż moze to byc zapalenie stawów.Reumatoidalne zapalenie stawów, jak większość schorzeń obejmujących stawy, charakteryzuje się bólem, znacznie utrudniającym poruszanie, poranną sztywnością oraz obrzękiem zajętych stawów (zazwyczaj występują symetrycznie).
Dodam iż ogólnie mam tendencje do zimnych dłoni i stóp.gdy jest zimno na dworze moje dłonie aż bolą.Jestem również alergikiem i dodatkowo mam problemy z żołądkiem.Od roku lecze zapalenie błony sluzowej żoładka i bez skutku.Czy to wszystko moze byc ze soba jakos powiązane? Czy ktos z was moze cos dodac to tego wątku zeby nas odpowiednio nakierowac gdzie szukac pomocy?
Pozdrawiam cieplutko gdyż za oknem mnóstwo snieguwinking smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.