Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 sty 2013 - 21:51:36
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć co wynika z wyników badania rtg.

oto opis badania:

-Zagęszczenia w obu polach płucnych,
-wzmożony rys. śródmiąższowy płuc- obs w kier. zmian zapalnych z dominacją śródmiąższowych.
-Wneki zagęszczone niezytowe.
-przepona i katy przep-zebr wolne
-Serce w normie.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
24 sty 2013 - 22:13:44
Witam, a z jakiego powodu było wykonywane to badanie?? jakie są dolegliwości?? Odpowiedz Cytuj
24 sty 2013 - 22:24:09
Badanie było wykonywane z powodu (podejrzenia) zapalenia płuc.

Pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
24 sty 2013 - 22:37:01
Niestety nie mogę edytować postu , nie wiem czemu . Dolegliwością z jakiej powodu dostałem skierowanie był ból z lewej strony (tak niżej) oraz duszący kaszel (po antybiotyku znacznie się zmniejszył). Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
24 sty 2013 - 22:43:49
Opis mógłby wskazywać na odoskrzelowe zapalenie płuc, a czy przy osłuchiwaniu lekarz nadal słyszy jakieś zmiany?? bo rozumiem, że po leczeniu jest poprawa?? Odpowiedz Cytuj
24 sty 2013 - 22:51:40
Lekarz usłyszał tylko 15.01.13 jakieś "szmery" i powiedział że wskazuje to na początki zapalenia płuc . Dostałem antybiotyk ,21.01.13 będąc na kontroli lekarz stwierdził że nic nie słychać , ale gdy powiedziałem o bólu na boku dał mi skierowanie na RTG które wykonałem w środę 23.01.13. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
25 sty 2013 - 16:33:49
Jeśli osłuchowo nie ma już zmian, a Pan w miarę dobrze się czuje to nie należy się przejmować tym wynikiem ponieważ zmiany w RTG po zapaleniu płuc ustępują dość długo i mogą jeszcze być widoczne nawet po wyzdrowieniu. Odpowiedz Cytuj
26 sty 2013 - 21:08:32
Dziękuję bardzo za pomoc . Mam nadzieję że już się nic nie wydarzy , byłem jeszcze u lekarza i także stwierdził że nie ma się czym przejmować . Jeszcze raz dziękuję i Pozdrawiam ! Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.