Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
24 sty 2013 - 20:37:41
Od kilku lat cierpię na wielodniowe zaparcia (rekord to 11 dni). Stosuję kilka rodzajów "popychaczy": suszone śliwki i morele, błonnik w pastylkach i dupalac. Ich skuteczność bywa różna - albo większe zaparcie, np. po błonniku, albo biegunka.

Ostatnio zaparcia się nasiliły. Lekarz zapisał tribux, 2 pastylki na dobę. Po 3 dniach stosowania dostałem biegunki połączonej z zaparciem. Czuję silne parcie, połączone z bólem, szczególnie odbytu (hemoroidy...). Nawet długie siedzenie na sedesie praktycznie nie przynosi ulgi. Stolec jest płynny, lecz jest go niewiele, a po wszystkim odbyt boli jeszcze bardziej. Ciągnie się to już czwarty dzień, nie daje spokoju w nocy. Wykańcza fizycznie i psychicznie. Dziś lekarz kazał odstawić tribux i brać laremid oraz multilac. Czekam na efekt.

Od 16 roku życia choruję na postępujący zanik mięśni (dystrofia). Nie chodzę, więc podejrzewam, że może od ciągłego siedzenia coś mi się "porobiło" z odbytem i stąd te kłopoty.
Może ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem? Poradź Przyjaciółko (lub Przyjacielu) smiling smiley
Pozdrawiam,
Jacek Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
24 sty 2013 - 22:34:49
No z pewnością w dużej mierze za te problemy odpowiedzialny jest brak ruchu, który jest bardzo ważny dla prawidłowej pracy jelit. Nie jestem pewna czy w takiej sytuacji laremid to dobry pomysł, bo on z kolei może wywołać od nowa zaparcia... A próbowałeś zastosować jakieś leki typowo na zaparcia typu syrop laktuloza czy bisakodyl?? Odpowiedz Cytuj
25 sty 2013 - 18:56:24
Prawie rok brałem dupalac w syropie (też laktuloza!). Na ogół działał skutecznie i łagodnie. Jednak ostatnio zalecana dawka spowodowała delikatnie mówiąc, zbyt intensywną reakcję.
Po użyciu jakiegokolwiek "popychacza" największym problemem jest popuszczanie kału (czasami też w nocy), gdy parcie jest mocniejsze. Więc chodzi też o to, aby dobrać odpowiednią dawkę środka przeczyszczającego. Muszę mieć dużo czasu na dotarcie do WC.
Za to laremid zatrzymał biegunkę! Parcie jest dużo mniejsze. I to już po 2 tabletkach! Odpowiedz Cytuj
28 sty 2013 - 11:54:49
A jak wygląda Twoja dieta? Może tam się kryje odpowiedź, dlaczego cierpisz na takie dolegliwości. Polecam też popytać w rodzinie, czy ktoś nie miał podobnych problemów, np. mama czy babcia, bo to może być zespół jelita drażliwego albo choroba leśniewskiego-crohna (lub inne powracające stany zapalne jelit). Oczywiście to może być coś innego, na forum Cię raczej nie zdiagnozujemy.
Możesz też spróbować jakiegoś suplementu, ostatnio czytałem, że na przewlekłe zaparcia i biegunki doskonale działają preparaty na bazie papai, np. Novipaye [drlucas.com.pl] - bardzo dobrze reguluje pracę jelit, przyśpiesza perystaltykę. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
28 sty 2013 - 13:47:22
No to dobrze, że laremid pomógł, tylko jesli stolce już się unormowały to proszę go odstawić, żeby nie było odwrotnego problemu czyli zaparć. Wiem, że w takich wypadkach trudno dobrać właściwe leki aby unormować stolce, ale trzeba próbować pod kontrolą lekarza rodzinnego i też samemu obserwując jaki tym razem jest problem - biegunka czy zaparcie i modyfikować dawki leków. Odpowiedz Cytuj
04 lut 2013 - 08:30:40
A czy jest na rynku inny lepszy lek niż wankomecyna na Clostridium difficile? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
04 lut 2013 - 18:35:28
Innym lekiem stosowanym w tej chorobie jest metronidazol, ale trudno mi powiedziec czy jest lepszy niz wankomycyna. a dlaczego Pan pyta, czy leczenie tym antybiotykiem nie pomaga?? Odpowiedz Cytuj
14 lut 2013 - 22:39:40
Moja mama miała często problemy z biegunką. Biedna męczyła się czasem nawet po kilka dni. W końcu postanowiłyśmy znaleźć jakiś skuteczny środek, który nie tylko zahamuje biegunkę w danej chwili, ale również będzie zapobiegać kolejnym. Myślę, że nam się udało. Przeglądając różne strony w internecie trafiłyśmy na Firmę CaliVita. Kupiłyśmy preparat "AC-Zymes". Jest to produkt, który zawiera bakterie Lactobacillus acidophilus, wykazujące wszechstronne działanie i aktywnie zwalczające patogeny, które dostały się do naszego układu pokarmowego, powodując m.in. biegunkę.
Od czasu stosowania tego preparatu mama nie ma już tego typu problemów. "AC-Zymes" pozwala jej zachować normalną florę jelit, eliminacje substancje szkodliwe dostające się do przewodu pokarmowego oraz zapobiega zaburzeniom procesów trawienia. Polecam ten produkt każdemu, kto ma tego typu problemu.
Tutaj macie link do sklepu, w którym ja dokonałam zakupu: [www.vitero.pl] Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.